Těžký zápas v Kladně dorostenci kutnohorské Olympie zvládli

28. březen 2014, 08:35
(aktualizováno: 28. březen 2014, 08:35)

Kladno - K dalšímu zápasu zajížděli dorostenci Olympie do Kladna. Jednalo se o dohrávku a na horké půdě kladenských florbalistů je nečekal vůbec lehký zápas.

FBC Kladno B - SKP Olympia Kutná Hora 4:5 (0:2, 3:2, 1:2)

Kutná Hora do zápasu vstoupila s velkou chutí a touhou po třech bodech. Během tří minut vedla 0:2 a zdálo se, že zápas dospěje k jasnému konci. Zvláště první gól po ose Vokřál, Petrásek byl ukázkou chytrosti a kombinace. Jenže Kladno se po bleskovém začátku oklepalo a do konce první třetiny hru vyrovnalo.

Jak dobře začala třetina první, tak špatně začala ta druhá. Kladno na hřiště doslova vlétlo a během tří minut stav otočilo na 3:2. Naštěstí se poté hra vyrovnala a hru začala opět diktovat Kutná Hora. Ještě před koncem druhé třetiny zabojoval Holeček v rohu hřiště a i díky štěstí se mu podařilo srovnat – 3:3.

Na začátku třetí třetiny se tedy v podstatě začínalo znovu. Kutná Hora potřeboval tři body k upevnění druhého místa v tabulce, domácí Kladno posílené o hráče A týmu, zase důležité body k záchraně. Ve třetí třetině se ukázalo, jak je pro Olympii důležité týmové pojetí v čele s kapitánem.  Dorostenci obou týmů bojovali o každý metr a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Nakonec se střelecky prosadil J. Schwarz a jako správný kapitán rozhodl o důležitých třech bodech ve prospěch svého týmu. Soupeř již jen kosmeticky upravil skóre deset vteřin před koncem na konečných 4:5.

Výborné utkání za dorostence odehrála posila z řad dorostenek Ašenbrenerová, děkujeme.

Branky K. Hory: Holeček 2 (Tvrdík), J. Schwarz 2 (Tvrdík, Martínek), Petrásek (Vokřál). K. Hora: Smitka (Vániš) – Tvrdík, Rowe – Ašenbrenerová, Schwarz O., - Martínek, Schwarz J., Holeček – Petrásek, Vokřál, Sikora.