Tým Černých se po dvou turnajích probojoval do třetího výkonnostního koše

9. říjen 2019, 05:34

Kutná Hora - Další mistrovská utkání sehrály oba týmy starších žáků florbalového klubu FBC Kutná Hora:

STARŠÍ ŽÁCI ČERNÍ

Starší žáci - černí vstoupili do úvodního zápasu druhého turnaje sezóny poněkud ospale, ač se trenéři snažili o opak. Výsledkem byly dva góly soupeře během prvních dvou minut. Poté se hra Kutné Hory trochu urovnala a začala si vytvářet také brankové příležitosti, ze kterých se jí podařilo otočit vývoj na 3:2. Hráči Fat Pipe však byli stále nebezpeční a dobrým napadáním dělali obraně Kutnohorských problémy. Do přestávky ještě obě družstva jednou skórovala. Po pauze se už Kutná Hora lépe orientovala před svojí brankou a už Vosám dát branku nedovolila, naopak jednu ještě sama přidala.

Druhé utkání už bylo od Kutné Hory disciplinovanější. Gólem se uklidnila hned ve 22 vteřině a vrátila se k poctivé bojovné hře z prvního turnaje. Black Angels si sice také vypracovali několik šancí, náskok však navyšovali jen černí, a to postupně až na konečných 5:0, kdy výtečný Matěj Němec udržel čisté konto.

Finále proti Rudné bylo zpočátku nervózní z obou stran. Šance si ale postupně vytvářela snadněji Kutná Hora a bylo jen nešikovností jejich útočníků, že v půlce vedla jen 1:0 gólem důrazného Marka Trníka. Když pak v poslední části soupeř z ojedinělé šance vyrovnal, musela koncentraci v útoku zase zvýšit a odměnou bylo po pěkné kombinaci Trpišovského s Vávrou odskočení o branku. Sokol Rudná poté sáhl ke hře v šesti s odkrytou brankou, do které však sám inkasoval.

Kutné Hoře se tak podařilo opět postoupit a po dvou turnajích se dostat již do třetího výkonnostního koše. Navíc ze 41 týmů Ligy starších žáků tohoto regionu patří ke dvěma družstvům, která ještě neztratila ani bod.

Sestava Kutné Hory: Němec Matěj (Black Angels a půl finále), Hradil Jakub (Vosy a půl finále) – Malina František (2+2), Trpišovský Šimon (0+1), Vašíček Matyáš (0+1), Trník Michal – Martin Lukáš (3+1), Beil Jakub (2+2), Holub Adam (2+3), Vávra Filip (3+0) – Vaingát Denis, Martínek Jakub, Trník Marek (1+0), Novák Jan.

Zápasy ve skupině:
FBK Fat Pipe Vosy Praha – FBC Kutná Hora - černí 3:5 (3:4, 0:1)
FBC Kutná Hora - černí – BLACK ANGELS B 5:0 (2:0, 3:0)

Utkání o 1. místo:
Sokol Rudná – FBC Kutná Hora - černí 1:3 (0:1, 1:2)

Autor: Jan Dojčiak

STARŠÍ ŽÁCI RUDÍ

Zápasy v základní skupině se Spartou a Olympem Praha se odvíjely ve slušném tempu, kdy jsme byli lepším týmem. Bohužel se projevila naše velká bolest, kterou je neproměňování šancí. První zápas se Spartou dopadl ve florbale zcela netradičně bez branek a my nechali vyniknout brankaře soupeře, i když je nutno vyzdvihnout výkon i našeho Honzy Zlatohlávka v brance. Druhý zápas jsme již prolomili střeleckou smůlu. Nicméně výhra nad Olympem o dvě branky v poměru 3:1 nám do finále nestačila. Sparta vyhrála nad Olympem rovněž a to v poměru 3:0 a na základě vyššího brankového rozdílu (o jednu vstřelenou branku!) postoupila do finále.
Začátek zápasu o třetí místo byl přímo katastrofální. Během prvních tří minut jsme díky laxnímu přístupu v obraně prohrávali o tři branky. Přes prostřídání hráčů a zlepšený výkon jsme se do utkání naplno nedostali a zaslouženě prohráli.

I tak musím kluky pochválit, kdy kromě tří minut nechali v průběhu turnaje na hřišti spoustu sil a předvedli zajímavou hru, ve které je možno vidět obrovský posun.

FBC Kutná Hora rudí – Acema Sparta Praha Yellow 0:0
FBC Kutná Hora rudí – Olymp Praha Poseidon 3:1 (0:0)
Branky: Netolický, Kobylarz, Vaněk (Asistence: Štursa, Marek)