Tým starších žáků FBC Kutná Hora „Černí“ se letos poprvé představil na Klimešce

13. listopad 2019, 06:35

Kutná Hora - Víkendový turnaj byl pro tým starších žáků Černých FBC Kutná Hora mimořádný, neboť se mohl poprvé v sezóně představit před vlastním publikem doma na Klimešce. Jeho motivací bylo předvést rodičům a kamarádům ten nejlepší výkon.

Kluci na turnaji po zásluze nenašli přemožitele a v sezóně vyhráli již třetí ze čtyř turnajů, kterých se zúčastnili. V prvním zápase jsme se trochu hledali a nakonec obrovskou vůli dotáhli zápas do remízového stavu. Ve druhém utkání jsme, pokud jsme chtěli pomýšlet na postup do finále, museli vyhrát minimálně o čtyři góly. Soupeři jsme parádním výkonem nedali šanci a vyhráli daleko vyšším rozdílem. Finálové utkání mělo být zcela otevřeným soubojem. Opak byl pravdou. Překvapivě jsme byli jasně lepším a fyzicky zdatnějším týmem. Turnajový úspěch při zařazení tří útočných řad je pro nás o to cennější.

Zápasy ve skupině:
FBC Kutná Hora Černí x FbŠ Bohemians Praha 4 zelení 3:3 (0:2)
Branky:Vávra, Beil, Vašíček
Asistence: Malina, Holub, Vávra

FBC Kutná Hora Černí x Florbalová akademie MB „A“ 7:1 (3:1)
Branky: Vávra, Vašíček, Malina, Martínek, Trpišovský, Beil, Blahník
Asistence: 2 x Martin, Netolický, Beil, Malina, Vašíček, Trník Marek

Finálový zápas:
FBC Kutná Hora Černí x TJ Sokol Královské Vinohrady 2:0 (1:0)
Branky: Martin, Holub
Asistence: Vávra, Martínek

Pavel Netolický

STARŠÍ ŽÁCI RUDÍ

Na čtvrtém soutěžním turnaji v pátém koši přeboru starších žáků se sešlo šest vyrovnaných celků, porazit mohl každý každého.
Hned v prvním utkání si Kutná Hora vybudovala rychle třígólový náskok, i když ve druhé minutě prohrávala 0:1, přesnou mušku měl Maty Vašíček a Filip Vávra. Ve druhé půlce však Rudí vyřadili na neutrál a soupeř během tří minut srovnal. Prapor zvedl jako správný kapitán David Kobylarz, když překvapil brankáře soupeře střelou zpoza branky. Nábor Dobříše v závěru ustáli a ještě branku přidali. Druhý zápas Kutné Hoře střelecky nevyšel a ani výkon nebyl pochvalný, hlavně v obraně. Mladá Boleslav tak zaslouženě vyhrála 3:0. Utkání o třetí místo bylo ovšem od Kutnohorských vrcholným představením. Výborně bojovali, dobře kombinovali a měli více ze hry, proto také už ve třetí minutě vedli 2:0 (obě trefy režíroval dnes nadprůměrný Dave Kobylarz). I když soupeř záhy snížil, stále se hrálo více na jeho půlce. Z velkého množství šancí se však Rudým už vstřelit gól nepodařilo. Naopak nešťastným zásahem od nohy hráče Barracudas bylo v závěru srovnáno a šlo se do nájezdů. V nich se jako jediný trefil v šesté sérii Patrik Liberský a získal tak pro svůj tým třetí místo v turnaji.

FBC Kutná Hora - Rudí – TJ Sokol Dobříš 6:4 (4:1)
Technology Florbal MB Blue – FBC Kutná Hora - Rudí 3:0 (1:0)