Tým žákyň ZŠ T.G.Masaryka zvítězil v superfinále se Slovenkami!

2. červen 2013, 22:44
(aktualizováno: 2. červen 2013, 22:45)

Uherský Brod - Žákyně ZŠ T.G.Masaryka Kutná Hora k titulu Mistryň České republiky přidaly i titul Mezinárodního mistra ZŠ Česka a Slovenska ve florbale.

V pátek 31. května 2013 v Uherském Brodě  vyvrcholil při tzv. Superfinále Orion florbal cup základních škol.  Superfinále se v jednotlivých kategoriích  (mladší žáci a žákyně, starší žáci a žákyně) zúčastnili vítězové z národních soutěží Česka a Slovenska. Ve starších žákyních reprezentovalo Českou republiku družstvo ZŠ T.G.Masaryka Kutná Hora. Slovenskou republiku reprezentovalo družstvo ze ZŠ Hugolína Gavloviča Pruské (město poblíž Trenčína). Jak se ukázalo, byl to velmi těžký soupeř. Jak jsme se po utkání dozvěděli  Pruské je bašta slovenského ženského florbalu. Družstvo žen je mistrem Slovenska a 4 žákyně, které proti nám nastoupily,  jsou na soupisce mistrovského ženského týmu. Dvě hrají pravidelně . Je mezi nimi i  juniorská reprezentantka Slovenska a třetí v kanadském bodování družstva žen v extralize.

ZŠ T.G.Masaryka – ZŠ H.Gavloviča Pruské 3:2  (1:1, 2:1, 0:0)
Utkání začalo převahou slovenského mistra a když se hra vyrovnávala,  děvčata inkasovala  v sedmé minutě po závaru před brankou nešťastný polovlastní gól. Netrvalo ani minutu a bylo vyrovnáno. Po střele Melánie Dubské  dorážela brankářkou vyražený míček Natálie Dubská. První třetina tak skončila 1:1. V druhé třetině děvčata zlepšila hru a držela soupeřky  v dostatečné vzdálenosti od branky a co prošlo zlikvidovala skvělá brankářka Tereza Knížová.  Náše druhá pětka udeřila znova v čase 4:42.  Tentokráte nahrávala Natálie  a branku vstřelila Melánie  Dubská – 2:1. V osmé minutě po nahrávce Katky Kroutilové velmi pohotovou a překvapivou střelou z otočky přidala Natálie Dubská třetí branku. Soupeřky  se snažily snížit nepříznivý stav a to se jejich nejlepší hráčce Z.Sponiarové  v čase 9:12 podařilo. Třetí třetina začala za stavu 3:2 pro naše děvčata. Ve třetí třetině měla obě družstva několik příležitostí ke vstřelení branky, ale stav se již nezměnil. 15 vteřin před koncem ze svého repertoáru  vytáhla fantastický zákrok brankářka Tereza Knížová a udržela tak vítězství  3:2. Tereza Knížová byla po zásluze vyhlášena nejlepší hráčkou.
Branky: Natálie Dubská 2x, Melánie Dubská 1x -  asistence: Kroutilová, N.Dubská, M.Dubská
Sestava: Tereza Knížová- Nikola Knížová, Dominika Výborná, Sabina Ašenbrennerová, Kristýna Zelená, Terza Nováková – Johana Jelínková, Kateřina Kroutilová, Michaela Francová, Natálie Dubská, Melánie Dubská – trenér Michael  Jelínek, vedoucí Karel Ptáček.