Úspěšné tažení kutnohorských dorostenek na Prahu - dva zápasy = 3 body

9. říjen 2013, 10:04
(aktualizováno: 9. říjen 2013, 10:05)

Praha - Kutnohorské dorostenky se v neděli 6. října vypravily do pražské Unihoc arény, kde po kontumaci prvních dvou zápasů doufaly v první body do nové sezóny. A také se jim poloviční úspěch povedl. Přivezly si skalp družstva FbC Panthers.

Sestava: Hradilová Monika (G), Francová Michaela, Knížová Nikola, Ašenbrennerová Sabina, Nováková Tereza (C), Zelená Kristýna, Nováčková Kateřina, Vyvialová Kristýna, Karlová Natálie.

SKP Olympia Kutná Hora – Tatran Střešovice 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Na úvod hracího dne měla Olympia sehrát duel s Tatranem Střešovice. Před začátkem utkání byl jasným favoritem na 3 body pražský celek. Ale Kutná Hora ukázala, že nemíní v tomhle střetnutí hrát druhé housle a držela s děvčaty ze Střešovic vyrovnanou partii. Kdyby si v úvodu zápasu nedaly vlastní gól, mohl se zápas odvíjet úplně jinak, ale na kdyby se bohužel nehraje, takže na ukazateli po prvních pěti minutách svítilo skóre 1:0 pro soupeře. Na kutnohorských hráčkách bylo vidět odhodlání nepustit tlačící Tatran na dostřel své branky, kterou pro tento duel hájila Monika Hradilová, která si vedla proti jedovatým střelám více než obstojně. Ale bohužel při jednom z kutnohorských výpadů na útočnou polovinu sebrala špatnou přihrávku soupeřka a za marné snahy obránkyň jí dostihnout běžela sama na bezmocnou gólmanku. Již třetí výpad se už nepodařilo Monice zachytit a Tatran tak navýšil výsledek první třetiny na 0:2.

Druhá třetina se nesla ve stejném duchu jako ta předchozí. Tatran se snažil navyšovat své skóre, ale Kutná Hora je perfektní obranou do žádné vyložené šance nepustila. A tak druhé dějství skončilo nerozhodně 0:0. Avšak Kutná Hora si stále v zádech nesla vlastní gól a rychlý výpad soupeřky, tudíž výsledek po dvou odehraných třetinách byl 0:2.

Do závěrečné třetiny nastoupily dorostenky jako polité živou vodou. Na lavičce o pauze padaly věty typu - 2:0 není výsledek, pojďme to otočit nebo dát dva góly za 12 minut, to není těžký, atd. Prostě odhodlání z holek jen čišelo. Také to bylo vidět na velmi zlepšené hře. Kutnohorská letka puberťaček chtěla zápas zvrátit za každou cenu a odcházet se vztyčenou hlavou. Tlačily Tatran na jeho polovině, ten se v podstatě nedostal na tu Kutnohorskou. Holky předváděly hezké kombinace, střely i individuální akce, avšak ten kýžený gól, který by je ještě trochu popohnal, nepadl. Chybělo tomu trochu přesnosti v zakončení a také trochu toho potřebného štěstíčka při závarech před brankou. Na konci zápasu pak veškeré snažení utnul gól Tatranu, když opět špatnou přihrávku od útočníka na obránce tentokrát lapila gólmanka Kutné Hory a rozhodčí správně odpískali tzv. „malou domů“ a dali tak soupeřkám šanci rozehrát volný úder z bezprostřední blízkosti branky. To ještě holky s pomocí gólmanky dokázaly odvrátit, ale odražený balonek ve zmatku před bránou jen tak popostrčila směrem na bránu hráčka soupeře a ten skákal za bezmocnou Moniku, která se po něm natahovala,  jak mohla, ale bohužel nedosáhla. Takže zápas skončil 3:0 pro pořádající pražský celek. Kutná Hora ale nezanechala dojem, že bude lehkým soustem pro papírově silné soupeře, ale že má ve svých silách se těmto týmům postavit a hrát s nimi vyrovnanou partii.

SKP Olympia Kutná Hora – FbC Panthers    9:0 (1:0, 4:0, 4:0)
Góly a asistence: Vyvialová (Knížová), Nováková (bez asistence), Nováková (Zelená), Ašenbrennerová (Zelená), Nováková (Zelená), Francová (Zelená), Nováková (bez asistence), Francová (Nováková), Knížová (Ašenbrennerová).
Do druhého zápasu nastupovala Kutná Hora proti FbC Panthers. Po velmi dobrém výkonu z předchozího zápasu, obzvlášť ze třetí třetiny, doufaly dorostenky Olympie, že v tomto nastoleném trendu budou nadále pokračovat, jelikož s Pantherkama mají pozitivní zápasovou bilanci. Ale holky ukolíbané výsledkem úplně obrátily systém své hry. Nikomu se nechtělo moc běhat, přistupovaly k hráčkám soupeřek dost ležérně. Samy hráčky byly z tohoto zápasu dost rozmrzelé.

V úvodní třetina proto tak padl pouze jediný gól do sítě soupeřek, o který se zasloužila Kristýna Vyvialová, která po střele Nikoly Knížové doklepla odražený balonek. Holky se postupem času probouzely a druhá třetina už byla na góly bohatší a také se jim začalo lépe směřovat přihrávky. Zlepšený výkon potvrdila kapitánka kutnohorského týmu Tereza Nováková, která svou první brankou v zápase zvýšila skóre na 2:0. O 3 minuty později se hezkou ranou z první prosadila opět Tereza Nováková po pěkné přihrávce od Kristýny Zelené. Kristýna se v tomto duelu ze střelkyně proměnila v nahrávačku a další přihrávkou oslovila Sabinu Ašenbrennerovou, která upravovala výsledek na 4:0. Poté opět Zelená naservírovala Novákové krásnou přihrávku před prázdnou branku a ta jednoduchým doražením za bezmocnou gólmanku završila svůj první hattrick v soutěži. Takže po druhé třetině byl výsledek 5:0 pro kutnohorské dorostenky. Ve třetí třetině se štěstí usmálo na neúnavně běhající Míšu Francovou, které svou čtvrtou asistencí v zápase Kristýna Zelená připravila palebnou pozici a Míša se nemýlila – 6:0. Poté znovu a snad ne naposledy rozvlnila síťku Tereza Nováková, byl to pro ni čtvrtý zásah v zápase. Na konci třetiny ještě zvyšovala kutnohorský náskok Francová, které přihrávala Nováková, a rázem byl výsledek 8:0. Půl minuty před konečným hvizdem rozhodčích svou povedenou střelu příklepem dostala za záda gólmanky Nikola Knížová, která dostala přihrávku od Sabiny Ašenbrennerové.  Po závěrečném hvizdu tak na tabuli svítil konečný výsledek 9:0.