V derby s Kolínem florbalisté Kutné Hory potvrdili dosavadní úspěšné výsledky

5. prosinec 2010, 21:33
(aktualizováno: 5. prosinec 2010, 21:33)

Benátky nad Jizerou - V zasněžených Benátkách nad Jizerou pokračovala Pražsko-Středočeská liga mužů, divize A. Florbalisté kutnohorského áčka mužů byli před tímto turnajem na prvním místě s 19 body. Své prozatímní úspěšné působení jeli potvrdit proti pražskému týmu VASARA a chvíli před polednem nastoupili proti odvěkému rivalu v derby s FBC PITBULLS KOLÍN.

Do sestavy se vrátili po zranění a osmiměsíční pauze Martin Kunášek a navrátilec do kutnohorského týmu Jan Kužel. Oba se předvedli ve velmi dobrém světle a pomohli Olympii k šesti získaným bodům.

Kutná Hora nastoupila v obou zápasech v této sestavě:
Bochníček Bohuslav – Reinert Martin, Mašín Jan, Kuchař Aleš, Bochníček Štěpán, Dudáš Filip – Pilař Ondřej, Kunášek Martin, Jurka Petr – Štípek Jan (C), Kužel Jan, Reinert Tomáš.

Kutná Hora – VASARA 5:3
branky KH: Jurka Petr (Kunášek Martin), Pilař Ondřej (Jurka Petr), Štípek Jan, Pilař Ondřej, Štípek Jan (Reinert Martin)
Celé utkání mělo jediný scénář, Kutná Hora držela míček častěji na svých holích a soupeře držela na jeho vlastní polovině, kdežto Vasara čekala na brejkové situace. Skóre utkání otevřel povedenou střelou Petr Jurka, kterému přihrál navrátilec do sestavy Martin Kunášek. Poté využili hráči pražského týmu první chybičku v defenzívě Olympie a volný hráč před bránou srovnal stav utkání. Hráči Kutné Hory dostali výhodu jednoho muže v poli navíc. V nabídnuté přesilové hře však inkasovali. Ohromnou hrubku Pilaře, potrestali hráči Vasary ve vedoucí branku v zápase. Svou chybu pak Ondřej Pilař napravil a svou pohotovou střelou dokázal vyrovnat. V zápase se prosadil i kapitán družstva. Jan Štípek při rozehrávce standardní situace na půli hřiště vystřelil a míček krásně zapadl do brány soupeře. Chvíli na to se skóre měnilo opět. Tentokrát se měnil ukazatel skóre na straně pražského týmu, který dokázal během několika vteřin odpovědět a podruhé v zápase srovnal stav. Kutná Hora nechtěla nic nechat náhodě a stále napadala soupeřovu rozehrávku a svou kombinační hrou se snažila projít přes silný obranný blok soupeřů. To se povedlo šťastnému střelci Pilařovi, který tak přidal svou druhou trefu v zápase. I další střelec pak přidal svůj druhý zásah. Štípek zužitkoval přihrávku Martina Reinerta k pojistce vítězství. Zápas plný kutnohorských gólových příležitostí, využitých pět a brejkové situace Vasary a tři góly ze tři chyb Olympie. Takový zápas nabídly oba týmy divákům, kteří dorazili do sportovní haly v Benátkách.

Kutná Hora – FBC PITBULLS KOLÍN 8:3
branky KH: Reinert Tomáš (Štípek Jan), vlastní gól soupeře, Štípek Jan (Bochníček Štěpán), Štípek Jan (Reinert Martin), Pilař Ondřej (Jurka Petr), Pilař Ondřej (Kunášek Martin), Mašín Jan (Reinert Tomáš), Pilař Ondřej (Dudáš Filip)
Derby, odjakživa tento zápas má vždy svůj náboj a i v Benátkách tomu nebylo jinak. Jako v prvním zápase proti Vasaře i v tomto utkání otevřela Kutná Hora skóre. Nekompromisně poslal míček do brány Tomáš Reinert, kterému přihrál Jan Štípek. Poté se podařilo Pitbulls dát vlastní branku a náhle to bylo 2:0. Další dvě branky pak obstaral Jan Štípek, který předvedl jeden ze svých krásných gólových momentů, když přeloboval brankáře Kolína a pak předvedl i gymnastický kousek. Gól oslavil saltem. Za stavu 4:0 se představil ve výborné formě i druhý dvoubrankový střelec z prvního utkání – Ondřej Pilař. Dvěma zásahy stanovil skóre na 6:0 po dvou třetinách. Po páté brance v kolínské síti došlo ke střídání brankářů. S novým brankářem se zvedl i výkon celého týmu. Po dvou třetinách tak bylo zaděláno na menší Mikulášskou nadílku. Bohužel kutnohorští jakoby přestali hrát a vůbec se jim nevydařil úvod třetí třetiny, když soupeř dokázal dvěma góly do tří minut zkorigovat stav a ukázat, že ještě není konec. V osmé minutě to už bylo pouze o tři branky. Chybu na půli hřišti a následné přečíslení hráči Pitbulls zužitkovali ve svůj třetí zásah. Mohlo se zdát, že tento zápas bude mít dramatický konec, ale na povrch vypluli emoce a Kolín dohrával poslední čtyři minutky ve čtyřech. To jim výrazně zkomplikovalo cestu za dalším zdramatizováním utkání a de facto už neohrozili kutnohorskou svatyni. Dlouhou přesilovou hru využili kutnohorští dvakrát. Nejdříve se neomylně trefil špílmachr Jan Mašín a poté završil hat-trick Ondřej Pilař. Druhé vítězství a další 3 body. Kutná Hora si dnešním výkonem a přínosem 6 bodů do tabulky pojistila první místo do dalšího ligového turnaje.