V domácím turnaji žáci Olympie na vítězství nedosáhli, ve finále prohráli s Krostavem

2. duben 2014, 09:13
(aktualizováno: 2. duben 2014, 09:13)

Kutná Hora - Turnaj starších žáků divize E připravil florbalový oddíl SKP Olympia Kutná Hora na sobotu 29. března 2014 v hale Bios v Kutné Hoře.

SKP OLYMPIA KUTNÁ HORA – FC BUČIS TEAM B 4:3 (2:1, 2:2)
Zápas byl vyrovnaný a dlouhou dobu bez branky. První branka padla až v osmé minutě. Vstřelil ji Jan Verner. Zhruba za dvě minuty padla branka druhá, opět od stejného hráče za asistence Filipa Tvrdíka a opět do branky FC Bučis. Skóre tak bylo pro domácí 2:0. Soupeř si svoje skóre vylepšil brankou v desáté minutě téměř před koncem poločasu. Skóre po první půlce bylo 2:1. Na začátku druhé části byl soupeř aktivnější. V první polovině třetiny vstřelil dva góly a otočil tak skóre ve svůj prospěch na 2:3. Naštěstí ale Kutná Hora sebrala všechny své síly a vstřelila ještě další dvě branky. Góly vstřelili hráči Patrik Šulc a Jakub Procházka. Konečné skóre zápasu bylo 4:3 pro Kutnou Horu. Hráči Kutné Hory odešli do šaten s výhrou a tudíž spokojeni.
Branky a asistence K. Hory: Jan Verner, Jan Verner (Filip Tvrdík), Patrik Šulc, Jakub Procházka.

TJ X3M SOKOL KRÁLOVSKÉ VINOHRADY – SKP OLYMPIA KUTNÁ HORA 3:4 (2:2, 1:2)
Ve druhém zápasu proti Kutné Hoře nastoupil soupeř, se kterým dosud měli hráči Kutné Hory problémy. Začátek zápasu byl opravdu neočekávaný a nadějný. Již ve třetí minutě vstřelil první branku hráč Kutné Hory Patrik Šulc. Dlouho ale naše radost netrvala a tým protihráče v páté minutě také skóroval a skóre tak bylo nerozhodné 1:1. V první půlce padly ještě dvě branky. Nejdříve opět do branky Kutné Hory a tak soupeř vedl 2:1. Sotva se soupeř stačil zaradovat, skóre vylepšil hráč Kutné Hory Šimon Špaček. Opět bylo skóre vyrovnané 2:2. V této části již žádný gól nepadl, a tak s tímto skóre také skončila. Ve druhé polovině zápasu soupeř zareagoval téměř hned na začátku.  Ve třetí minutě vstřelil gól a skóre tak bylo 3:2. Skoro až do deváté minuty nepadly žádné další branky a Kutná Hora pomalu ztrácela naději. Hráči Kutné Hory se ale nedali zastrašit a během posledních dvou minut vstřelili ještě dva góly. Tento obrat téměř nikdo nečekal. Oba góly vstřelil Patrik Šulc vždy za asistence Jakuba Krátkého. Opět odcházeli hráči Kutné Hory do šaten s vítězstvím a vítězství ve skupině již nebylo nereálné. Naopak bylo již na dosah.
Branky a asistence K. Hory: Patrik Šulc, Šimon Špaček, Patrik Šulc (Jakub Krátký), Patrik Šulc (Jakub Krátký).

KROSTAV LHOKAMO PRAHA – SKP OLYMPIA KUTNÁ HORA 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
První třetina finálového zápasu byla pro hráče Kutné Hory velice nadějná. Hráči nastoupili s chutí vyhrát, protože když výhra, tak kde jinde než doma? V páté minutě skóroval hráč Kutné Hory Jan Novotný. Skóre bylo 0:1. V první třetině padl již jen jeden gól, bohužel do branky Kutné Hory, a tak skóre po první třetině bylo vyrovnané 1:1. Druhá třetina nezačala zrovna nejlépe. Ve druhé minutě skóroval soupeř na 2:1. Na skóre odpověděl hned ve třetí minutě Jan Verner a upravil skóre na 2:2. Před koncem druhé třetiny v deváté minutě skóroval ještě soupeř a druhá třetina skončila se skórem 3:2. Všem bylo jasné, že rozhodne poslední třetina. Kutná Hora šla do třetí třetiny s chutí vyhrát. Přestože hráči Kutné Hory vystřelili na branku soupeře celkem pětkrát, nepadl do branky soupeře žádný gól.  Bohužel protihráč skóroval ještě dvakrát, a tak konečné skóre bylo 5:2. Přestože naděje Kutné Hory zhatil výkon týmu Krostav Lhokamo Praha, tým Kutné Hory přesto mohl slavit výborné druhé místo.
Branky a asistence K. Hory: Jan Novotný, Jan Verner (Jakub Růžička).

Sestava SKP OLYMPIA KUTNÁ HORA: Smitka Martin – G, Rowe Thomas – G, Novotný Jan, Verner Jan, Procházka Jakub,
Špaček Šimon, Růžička Jakub, Krátký Jakub, Skřivánek Michal, Šulc Patrik, Tvrdík Filip, Koller Petr, Koller Martin, Smitka Lukáš.