V mistrovských zápasech bojovali také nejmladších florbalisté FBC Kutná Hora

29. říjen 2018, 05:25

Kutná Hora - Oba týmy elévů florbalového klubu FBC Kutná Hora bojovaly v dalších mistrovských zápasech.

Elévové orlové

20. října vyrazil náš tým poprvé v této sezóně do oblíbené Mladé Boleslavi. Turnaj pro nás byl výzvou hned ze dvou důvodů. Poprvé jsme nakoukli po postupu z domácího turnaje v předchozím kole do 2. výkonnostního koše, navíc v situaci, kdy nám chyběly obvyklé opory mezi dvěma tyčemi. Nepřítomné brankáře výtečně zastoupili útočníci Ondra Hynek a Jarda Paďouk.

Hned v úvodním zápase jsme narazili na silný tým Wizards DDM Gold, který nás už v letošní sezóně jednou připravil o postup. Ačkoliv jsme si věřili na lepší výsledek než v předešlém utkání, opak byl pravdou. Přestože jsme vstřelili v zápase první branku, nedokázali jsme se proti pozdějšímu vítězi turnaje už znovu prosadit a ze zápasu jsme odešli poraženi s konečným výsledkem 1:11.

V dalším utkání na nás čekali Draci z Čerčan. Kluci si byli vědomi důležitosti zápasu pro udržení druhého koše a tentokrát nenechali od začátku nic náhodě. Po skvěle zvládnuté první půli (5:0) jsme při prakticky rozhodnutém utkání hráli otevřenější florbal, se spoustou šancí a pěkných florbalových akcí. Skóre zápasu, ve kterém oslavili gól téměř všichni naši hráči, se zastavilo po 20 odehraných minutách na 15:6. Pod tento výsledek se výrazně podepsal náš tradiční střelec Jirka Švejnoha, který se zapsal celkem pětkrát mezi střelce.

Rostoucí kvalita v naší hře nám dávala dobré šance i do posledního utkání o 3. místo se Sokolem Královské Vinohrady. Technicky vyspělí hráči soupeře nedokázali dlouho vzdorovat bojovnému výkonu našich Orlů. Těžko se střelecky prosazovali proti výborně chytajícímu Jardovi Paďoukovi, který si na brankářský post odskočil z role produktivního útočníka v předchozích utkáních. Tento pohledný zápas, který nabídl k naší radosti řadu povedených florbalových kombinací, skončil výsledkem 9:3.

Naše poděkování patří všem klukům, kteří po celý turnaj příkladně bojovali o každý míček a s každým dalším zápasem přidávali větší florbalovou kvalitu. Je tak dál, Orlové, nepřestávejte makat v tréninku, ať si společně užijeme i další turnaje.

Zbývá jen doplnit, že po hřišti kromě již zmíněných Ondry Hynka, Jardy Paďouka a Jirky Švejnohy létali: Marek Dobeš, Honza Dušek, Matěj Kůrka, Kuba Toman, Viktor Veselý a Ráďa Votava.

Autor: Radek Toman

Elévové orlíci

Díky předchozím výborným výsledkům postoupili Orlíci do čtvrtého výkonnostního koše, kde se jim znovu dařilo nad očekávání. Porazili oba soupeře ve skupině a nestačili jen Spartu Praha v zápase o vítězství na turnaji.

Ve skupině v zápasech proti Prague Tigers a Bohemians Praha byla hra v prvním poločase vyrovnaná. Orlíci sice začali odvážně, byli o něco nebezpečnější, ale svoje šance zahazovali.  Naštěstí Kuba Hyhlík v bráně pochytal, co co mohl, a nepustil soupeře do výraznějšího vedení. V obou zápasech tak začaly branky padat až ve druhých poločasech, ve kterých Orlíci soupeře přehráli a zaslouženě postoupili do finále turnaje. V něm se přes veškerou snahu nemohli rovnat suverénně hrající Spartě Praha.

S nadšením hrající Orlíci na turnaji znovu předvedli výborný kolektivní výkon a zaslouženě vybojovali druhé místo, které je znovu posunulo o úroveň výš. V příštím turnaji se tak představí už ve třetím výkonnostním koši.