Ve dvou zápasech junioři Kutné Hory jednou vyhráli a jednou prohráli

29. leden 2015, 08:28
(aktualizováno: 29. leden 2015, 08:28)

Radlice - K dalšímu turnaji junioři FBC Kutná Hora odjeli do pražských Radlic, kde měli ve florbalových zápasech bojovat o další body v druhé lize:

Viking group TJ Kobylisy - FBC Havíři Kutná Hora 0:6 (0:4, 0:0, 0:3)
Po více než měsíční zápasové pauze nastoupili junioři Kutné Hory proti TJ Kobylisy. Hned od začátku Havíři udávali tempo zápasu. A již v první minutě zápasu J. Schwarz otevřel utkání brankou po asistenci Martínka. Ve třetí minutě Tvrdík navýšil skóre na 2:0 a Havířům se tak dostal klid na florbalky. Hru jasně udávala Kutná Hora a byla v jejich rytmu a do konce první třetiny ještě dvakrát vstřelila branku.
Do druhé třetiny nastupovalo FBC v oslabení, které s přehledem ubránilo. Nasazení Kutné Hory pomalu polevovalo a junioři si začínali být hodně jistí, což občas bylo nebezpečné. Ke konci třetiny se díky špatnému střídání a hrubosti do oslabení 5 na 3. I tuto přesilovou hru soupeře junioři ubránili v poměrném klidu.
Do třetí třetiny kutnohorští florbalisté nastupovali s tím, že znovu musí udávat tempo hry a hrát jako ve třetině první. To se povedlo, když hned ve druhé minutě si soupeři tečovali míček do vlastní branky. V osmé minutě pak navýšil brankový rozdíl ještě Adam Rowe. Hráči Kutné Hory tak zvítězili po dlouhé pauze v zápase proti Kobylisím, který připomínal spíše trénink, konečným výsledkem 6:0.
Branky KH: Schwarz J. (Martínek), Tvrdík (Zelený), Štifter, Soukup (Martínek), Rowe (Štifter)

FBC Havíři Kutná Hora - FC Bučis Team 4:8 (3:3, 1:3, 0:2)
Oba dva týmy do tohoto zápasu nastoupily s jasným cílem, získat plný počet bodů a stáhnout tak náskok na první celek tabulky FBC Kladno. Začátek utkání probíhal ve vysokém tempu na obou stranách a po několika velkých šancích jsme se dočkali prvního gólu utkání z hole kapitána Kutné Hory Daniela Kunáška po skvělém vytočení z rohu hřiště.  Soupeř poté dokázal o 2 minuty později vyrovnat, jenže Hora si vzala zpět vedení po gólu Martínka, kterému asistoval Rowe. Ovšem tím přestřelka v první třetině zdaleka nebyla u konce. Tým Bučis ani ne po minutě vyrovnal a v čase 13:05 se dokonce dostal do vedení. Nicméně poslední slovo v první třetině měl Štifter, který svýma šikovnýma rukama dokázal dostat míček za soupeřova gólmana přesně minutu od předchozího gólu soupeře. Stav po první třetině byl tedy 3:3.
Druhá třetina začala lépe pro Kutnou Horu, když se po výtečném výhozu Dlouhého prosadil podruhé v utkání Štifter. V půlce této třetiny šli kutnohorští do čtyř, čehož soupeř dokázal využít a přesilovkovým gólem opět srovnal skóre na 4:4. Poté se začal lámat chleba a bohužel v neprospěch FBC. Po perfektně sehrané standardní situaci trefil Štifter pouze břevno a soupeř z protiútoku šel do vedení. Poté opět Kutná Hora nevyužila dvě obrovské šance a soupeř opět z rychlého protiútoku skóroval.
 Ve třetí třetině Kutná Hora marně okupovala soupeřovu branku, kterého navíc držel bezchybný gólman. Čtyři minuty před koncem třetiny to zkusila Hora v šesti, ovšem i toto snažení bylo bez úspěchu. Soupeř nakonec vsítil další dvě branky a Kutná Hora musela skousnout hořkou porážku 8:4.
Branky KH: Kunášek (Štifter), Martínek (Rowe), 2xŠtifter (Dlouhý)

Sestava KH: Hetfleisch (Kobylisy), Dlouhý (Bučis) - Zelený, Tvrdík - Spurný, Soukup - Kunášek, Štifter, Rowe - Martínek, Schwarz, Jedlička - Málek.