Ve dvou zápasech ve Zruči nad Sázavou céčko Olympie neprohrálo

13. říjen 2013, 22:23
(aktualizováno: 13. říjen 2013, 22:24)

Zruč nad Sázavou - V neděli 13. října pokračovala Pražsko-Středočeská soutěž mužů. Druhé kolo se odehrálo ve Zruči nad Sázavou. Céčko nejprve remizovalo s J.B.M. Praha a poté zvítězilo v divoké přestřelce nad Lynx.

Soupiska Kutné Hory: Hála Aleš (JBM), Nosál Lukáš (Lynx) – Vlk Martin, Lopour Zdeněk – Pospíšil Jiří, Vedral Filip – Hönig Pavel, Baťa Petr, Bochníček Jaroslav, Mašín Jan, Reithar Marek

J.B.M. Praha – SKP Olympia Kutná Hora C 2:2 (1:0, 1:2, 0:0)
Branky KH: 22. Hönig (Vedral), 23. Reithar (Bochníček)
Vyloučení: 2:0, využití: 0:1
Kutná Hora nezachytila úvod utkání a nedůraznou hrou v obraně pouštěla soupeře do gólových příležitostí. Nejvíce práce měl brankář Hála, který ale svůj tým držel nad vodou až do sedmé minuty, kdy pražští hráči otevřeli skóre. Po obdržené brance se začala více do hry dostávat i Olympia, ovšem bez patřičného efektu. Do druhé části se šlo za jednobrankového vedení J.B.M. Praha. Svůj náskok dokázali hráči J.B.M. navýšit ve čtvrté minutě. Otěže zápasu po druhé brance přebrali hráči Olympie. Gólové momenty přišli před druhou sirénou. Na rozdíl jediné branky snížil Pavel Hönig, který procedil míček mezi nohami brankáře. Následně dostala Kutná Hora výhodu jednoho muže navíc a dokonale jej využila. Přesilovou hru využil Marek Reithar, který chytře střílel z úhlu poté, co si za brankou vyměnil několik přihrávek s Jardou Bochníčkem. Po dvou třetinách svítil na ukazateli skóre nerozhodný stav. Do třetí periody šla Kutná Hora povzbuzena rychlým srovnáním skóre na konci části předchozí. I v koncovce byla aktivnější, ale na brankáře soupeře nevyzrála. Do vedení mohla jít v páté minutě, kdy byl v gólové situaci faulován Marek Reithar, ale Martin Vlk s nabídnutým trestným střílením nenaložil dobře. V následné početní výhodě kutnohorskou střelbu hosté dokázali zblokovat. Rozhodnou utkání mohli hráči J.B.M., kteří minutu před závěrečným hvizdem dostali velkou výhodu v podobě standartní situace za hranicí velkého brankoviště. Kutná Hora skvěle situaci ubránila a zápas skončil remízou.

SKP Olympia Kutná Hora C – FBC Lynx 9:6 (2:1, 3:3, 4:2)
Branky KH: 4. Reithar (Baťa), 11. Reithar, 19. Vlk (Lopour), 21. Bochníček (Mašín), 23. Reithar (Mašín), 25. Bochníček (Lopour), 29. Reithar, 31. Vlk (Hönig), 32. Mašín (Reithar)
Vyloučení: 1:0, bez využití
Divoké střelecké utkání. Kutná Hora byla úspěšnější v zakončení. Do vedení šli hráči Lynx. Reakce na sebe nenechala dlouho čekat a o dvacet vteřin později vyrovnal Marek Reithar, který vyprášil růžek soupeřovi branky. Lynx se dostávalo do hry po chybách v kutnohorské rozehrávce, Kutná Hora využívala otevřenějšího prostoru na polovině soupeře a neustále se drala do střelby. V 11. minutě zachytil Marek Reithar špatnou rozehrávku Lynx, dostal se do samostatného úniku, poslal brankáře „na párek“ a dostal Olympii do vedení. Od druhé části to vypadalo jako na střelnici. Třetina začala zbytečným vyloučením Petra Bati, které ale Kutná Hora výborně ubránila. V rozmezí čtyř minut padlo pět gólů. Jako první se ke slovu dostalo Lynx, které nejdříve srovnalo a poté se opět vrátilo do vedení. Bek Martin Vlk vyrovnal střelou tahem z půli hřiště, pak si na tyči počkal Jaroslav Bochníček, který dostal přesnou přihrávku Honzy Mašína zpoza branky, a rázem to bylo 4:3. Neuběhlo ani dvacet vteřin a opět na ukazateli svítil nerozhodný stav – 4:4. Poslední slovo ve druhé části si vzali kutnohorští, respektive Marek Reithar střelou pod rukou brankáře vstřelil pátý gól a dokonal tak hattrick. V závěrečném dějství padlo také šest branek. Více branek zaznamenali hráči Kutné Hory. Na rozdíl dvou branek zvyšoval střelou z otočky Jaroslav Bochníček. Odpověď přišla záhy a zase to bylo o branku. Sedmou branku Olympie přidal Marek Reithar, který se nechytatelně trefil pod horní tyčku. Čas se posunul o 40 vteřin a Lynx naposledy snížili. Do konce zápasu úřadovala už jenom Kutná Hora. V polovině třetí periody se prosadil svou typickou střelou obránce Martin Vlk. Jako poslední skóroval Jan Mašín, po přihrávce svého parťáka z A týmu Marka Reithara.