Ve šlágru kola Olympia remizovala s Hlásnou v souboji o čelo tabulky

21. říjen 2013, 21:12
(aktualizováno: 21. říjen 2013, 21:12)

Praha - V neděli 20. října pokračovala 3. liga mužů dalším kolem. Ve sportovní hale v pražských Střešovicích byl k vidění šlágr kola. Hlásná DDM Praha 10 B vyzvala Kutnou Horu k boji o vedoucí příčku. Ještě než přišel na řadu zápas s velkým „Z“, odehrála Olympie první vzájemné utkání v tomto ročníku s F.C. Vorms Praha.

Soupiska Kutné Hora: Bochníček Bohuslav (Vorms, Hlásná), Hála Aleš – Reithar Marek, Reinert Martin – Rejna Václav, Bochníček Štěpán – Kareš Jan, Kareš Michal, Kuchař Aleš – Mašín Jan, Dus Jan, Kunášek Martin – Vaculík Jan, Blahník Martin, Chalupa Josef

SKP Olympia Kutná Hora A – F.C. Vorms Praha 5:1 (2:0, 0:1, 3:0)
Branky KH: 7. Rejna (trestné střílení), 12. Reithar (Kareš J.), 35. Kareš J. (Kuchař), 38. Kareš J. (Reithar), 44. Kareš J. (Reithar)

Kutná Hora svého soupeře v úvodu utkání zasypala nebezpečnou střelbou. Za první dvě minuty zaznamenala 7 střeleckých pokusů, které mířily mezi tři tyče. Ovšem žádná z nich se neujala. Aktivní hru přetavila Olympie ve vedoucí branku v 7. minutě, kdy byl v gólové šanci nedovoleně zastaven Michal Kareš. Exekutor trestného střílení Václav Rejna se nemýlil a rozvlnil síťku v soupeřově brance. Následně na to se i pražští hráči osmělili, ale brankář Bochníček byl pozorný. Ve 12. minutě šla Kutná Hora do dvoubrankového vedení. Jan Kareš o mantinel přihrál Marku Reitharovi a kapitán střelou od mantinelu nasadil brankáři Vorms „teploměr“.  Začátek druhé části neodpovídal té úvodní. Vyrovnaná hra přelévající se z jedné strany na druhou, kdy oba brankáři museli ze svého repertoáru vytáhnout zákroky s názvem „obtížnější“. Skóre se však měnilo až v 9. minutě. V odloženém vyloučení se prosadil Vorms střelou do horního růžku kutnohorské branky. Další zaváhání Olympie nedopustila a do závěrečné třetiny šla za jednobrankového náskoku, kde kraloval Jan Kareš. Ke slovu se přihlásil už v 5. minutě poslední periody, kdy parádně zužitkoval přihrávku Kuchaře. Za dalších devět minut zkompletoval hattrick, na obě následující branky mu přihrál Marek Reithar, jenž použil přenesení hry křižnou přihrávkou. Vorms se ve třetí třetině k ničemu navíc nezmohl a Kutná Hora zaslouženě vyhrála čtyřbrankovým rozdílem.

Hlásná DDM Praha 10 B – SKP Olympia Kutná Hora A 5:5 (0:2, 3:0, 2:3)
Branky KH: Dus (Blahník), Vaculík, Kunášek, Kareš J. (Rejna), Dus

Velmi napínavou podívanou předváděla obě družstva. Do zakončení se ale častěji drali hráči Hlásné, kteří několikrát vyzkoušeli pozornost brankáře Bochníčka. Úspěšnější v koncovce byla v prvním dějství Kutná Hora, která vytěžila z mála střeleckých pokusů dvě branky. Martin Blahník vybojoval v rohu míček a předložil jej Janu Dusovi a ten střelou z první nedal brankáři šanci. Na 2:0 zvyšoval Jan Vaculík, který to prvně zkoušel z levé strany, vyražený míček následně doběhl, oběhl branku a z otočky na hranici velkého brankoviště prostřelil pražského brankáře. Do druhé třetiny vstoupila lépe Hlásná, zpřesnila střelbu a čím dál tím víc zatápěla obraně Olympie. Kontaktní branku vstřelila z trestného střílení. Vyrovnávací gól na sebe nenechal dlouho čekat, a aby toho nebylo málo zanedlouho už hráči DDM vedli po chytře rozehrané standartní situace a nedůrazu kutnohorských obránců. Závěrečnou třetinu začali kutnohorští stažením hry na dvě pětky, krátkým proslovem trenéra, a to se vyplatilo. Vyrovnávací branku zaznamenal Martin Kunášek, který po necelých 40 vteřinách hry protlačil míček do branky zpoza branky. Odpověď přišla záhy, kdy hráči Hlásné vystřelili a vyražený míček od brankáře Bochníčka doklepli do brány. Po chybě pražských hráčů při střídání bylo opět srovnáno. Václav Rejna využil otevřenějšího prostoru v defenzívě soupeře a nahrál před odkrytou branku Janu Karešovi a ten se nemýlil. Nakonec se i Olympie dostala podruhé v zápase do vedení. Jan Dus nabil, parádně zamířil a vyslal nechytatelný projektil do levého růžku soupeřovi branky. Čas se kvapem blížil ke konci, přesně minutu před posledním hvizdem si Hlásná vyžádala oddechový čas a střádala plány na závěr zápasu. Svou šanci na srovnání navýšili odvoláním brankáře a vytvořením herní situace power-play. A to se jim vyplatilo. Přesně 20 vteřin před koncem napodobil kutnohorského Duse jeden z obránců Hlásné a uzavřel tak skóre vyrovnaného utkání.