Ve vyhecovaném derby zvítězilo kutnohorské céčko a s předstihem slavilo postup

7. duben 2013, 22:56
(aktualizováno: 7. duben 2013, 22:56)

Zruč nad Sázavou - V nedělní dopoledne odehrálo mužské céčko florbalového oddílu SKP Olympia Kutná Hora další kolo PH+SČ třídě mužů, divize II.. Kutnou Horu čekalo zajímavé utkání s „domácími“ ze Zruče nad Sázavou, kde se turnaj konal.

Soupiska Kutné Hory: Nosál Lukáš (Spartak B), Bochníček Bohuslav (Zruč n/S) – Pospíšil Jiří, Pokorný Tomáš – Vedral Filip, Mašín Jan – Vlk Martin, Lopour Zdeněk, Baťa Petr, Hönig Pavel, Jeřábek Lukáš, Hojda David, Kalina Roman, Reithar Marek – trenér Bochníček Jaroslav

FK Spartak Praha B – SKP Olympia Kutná Hora C 1:6 (0:0, 1:4, 0:2)
Branky KH: 14. Reithar (Hojda), 20. Vlk (Vedral), 20. Vlk (Lopour), 23. Reithar, 25. Kalina, 31. Lopour
Vyloučení: 0/1, bez využití, oslabení: 0/1

Bezbranková první třetina nabídla hru na jednu bránu. Kutná Hora soupeře k ničemu nepustila, trpělivě kombinovala a postupným útokem zkoušela skórovat do zformované obrany Spartaku. Góly tak začaly padat až ve druhém dějství. Skóre otevřel Marek Reithar, který před brankářem soupeře tečoval střelu Davida Hojdy. Olympia uspokojená po úvodní brance nechala soupeři více prostoru. Ten toho využil dokonale a osamocený hráč před bránou srovnal stav. Klid na florbalky vrátil Olympii Martin Vlk, který během jednoho střídání dvakrát skóroval a navýšil kutnohorské vedení na rozdíl dvou branek. Tři minuty před druhou sirénou dostali domácí výhodu přesilové hry, kterou neodehráli vůbec dobře. Nejenom, že neohrozili soupeřovu branku, ale také inkasovali. Marek Reithar se elegantně u mantinelu zbavil soupeře a míček zasunul za záda pražského brankáře. Začátek závěrečné periody se povedl hostům. Roman Kalina si narazil o hráče pražského týmu a svou akci zakončil střelou na zadní tyč. V pohodě hrající Kutná Hora přidala ještě šestou branku, o kterou se postaral Zdeněk Lopour, který se dostal do samostatného úniku a blafákem nedal brankáři soupeře žádnou šanci. Kutná Hora si po jednoznačném vítězství 6:1 připsala 3 zasloužené body.

SKP Olympia Kutná Hora C – TJ Jiskra Zruč nad Sázavou 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky KH: 6. Kalina (Reithar), 14. Reithar (Hojda)
Vyloučení: 2/3, využití: 0/0

Vyhecované a dramatické utkání, kde jeden mantinel nezůstal na svém místě. Jiskra do zápasu doslova vlétla a několik nebezpečných projektilů musel hned hasit brankář Bohouš Bochníček, jenž svůj tým dokonale podržel. Kvalitní hra soupeře donutila Olympii ke zvýšení aktivity. Lepším pohybem a jednoduchou kombinací pomalu převzala iniciativu. Skóre otevřel v 6. minutě Roman Kalina, který šikovně tečoval tvrdou střelu Marka Reithara. Kutná Hora se i po vstřelené brance drala do zakončení, kterému ovšem scházela přesnost. I ve druhé části se pokračovalo ve stejném duchu. Na 2:0 zvyšoval Marek Reithar, jenž prokázal šikovné ruce a prokličkoval se mezi hráči Jiskry. Olympia mohla jít i do většího vedení, ale neproměnila několik vyložených gólových příležitostí, dvakrát se sám před bránou Zruče ocitl Petr Baťa. V závěrečné třetině Kutná Hora hájila dvoubrankové vedení. Jiskra dokázala snížit a dostat se zpátky do zápasu po zmatku před kutnohorskou svatyní, kdy několikrát odražený míček skončil v brance. Vzápětí mohlo být srovnáno, ale proti byla branková konstrukce. Dvě minuty před závěrečnou sirénou byl vyloučen David Hojda za hru na zemi a Jiskra měla obrovskou příležitost srovnat. Zruč si v první části přesilové hry vytvořila několik šancí i zajímavou standardní situaci. Všechno ale pokryla defenzíva Olympie. Jiskra zkoušela i hru v šesti, ale Kutná Hora míček držela na její polovině. Kutná Hora i ve druhém vzájemném utkání zvítězila o jeden gól a i podruhé vyhrál lepší tým na hřišti.

Mužské céčko si po dvou vítězstvích předčasně zajistilo postup do vyšší soutěže. Závěrečné kolo, které je na programu 28. dubna akorát určí pořadí týmů v tabulce. Aktuálně Olympia zaujímá 2. místo, na první FBC Pitbulls Kolín B ztrácí 4 body.