Více jak tři stovky diváků vidělo vítězství Kutné Hory v derby s Kolínem

25. prosinec 2019, 08:42

Kutná Hora - Mužská florbalová Divize měla na programu poslední kolo v tomto roce. V rámci 16. kola přivítala Kutná Hora na svém hřišti Kolín ve speciálním charitativním utkání. Na poslední adventní neděli si do sportovní haly Klimeška našlo cestu skvělých 351 diváků!

FBC Kutná Hora x FBC Pitbulls Kolín 5:2 (2:0, 1:2, 2:0)
Branky K. Hory: 3. Staňo (Tvrdík), 20. Martínek (Staňo), 25. Schwarz (Tvrdík), 42. Petrásek (Rejna), 55. Staňo (Chalupa).
Vyloučení: 3:4, využití: 1:0, oslabení: 0:1. Střely na branku: 35:22, diváci: 351.

První třetina byla v režii domácího výběru, Kutná Hora diktovala tempo hry a po brankách Staňa a Martínka vedla 2:0. V prostřední části využila Kutná Hora dvojnásobnou početní výhodu a navýšila své vedení na rozdíl tří branek. Poté přišel menší útlum a Kolín se dvěma góly dostal zpět do zápasu, nejprve skóroval ve vlastním oslabení a poté proměnil nařízené trestné střílení. Třetí třetina ale patřila opět domácí Kutné Hoře, která po krásné individuální akci Petráska a přesné střele Staňa rozhodla o svém vítězství. Důležité vítězství, které posunulo Kutnou Horu zpět na postupová místa do play off o Národní ligu.

Během zápasu byl vybrán příspěvek na nákup automobilu pro převoz zdravotně postižených dětí. Šek ve výši 14.475,- Kč byl předán Oblastní charitě Kutná Hora v zastoupení Ing. Mgr. Terezy Šedivcové. Za velmi povedenou můžeme považovat i akci "Přines plyšáka", díky všem návštěvníkům utkání mužské Divize bylo nasbíráno nespočet plyšových hraček pro děti z dětských domovů z celého kraje.

"Děkujeme divákům za podporu, jsme rádi, že nás přišli podpořit v tak hojném počtu," hodnotil utkání trenér Adam Rowe a přidal: "Přejeme všem krásné svátky a vše nejlepší do nového roku!"

Sestava Kutné Hory: Dlouhý Jaroslav (Bochníček Bohuslav) - Chalupa Josef, Schwarz Jiří, Rejna Václav, Martínek Jan, Dus Jan, Pešl Tomáš, Novotný Jan, Hampl Martin, Spurný Ondřej, Petrásek Jiří, Vojtěch Lukáš, Jedlička Jakub, Staňo Lukáš, Listík Petr, Tvrdík Antonín - trenér Rowe Adam, vedoucí družstva Bochníček Bohuslav st.