Výborná série kutnohorských florbalistů, vyhráli už šest zápasů v řadě

7. prosinec 2011, 10:14
(aktualizováno: 7. prosinec 2011, 10:14)

Praha Čakovice - Florbalisté kutnohohrského áčka cestovali tentokrát do pražské čtvrti Čakovice, kde v ZŠ Edvarda Beneše uhráli plný počet bodů a mohou se tedy pyšnit sérií šesti zápasů bez jediné prohry.

Důležitější však je, že neztratili kontakt s prvním týmem tabulky - Hlásnou, přestože odehráli o dva zápasy méně. V sestavě SKP Olympia se po dlouhé pauze zaviněné zraněním kolene představil Jan Pilař, který hned ve svém prvním utkání sezóny vstřelil branku.

Sestava Kutné Hory: Bochníček Bohuslav, Matoušek Pavel; Kuchař Aleš, Dus Jan – Štípek Jan,  Reinert Tomáš, Jurka Petr; Mašín Jan, Reinert Martin – Pilař Ondřej, Hodan Lukáš, Milo Michal; Rejna Václav, Kunášek Martin; Milo Zdeněk (trenér).

FBI Přírodní vědy – SKP Olympia Kutná Hora 2:3 (0:2, 0:0, 2:1)
branky a asistence K. Hory: 8. Pilař (Milo), 13. Reinert T. (Štípek), 44. Štípek
vyloučení: (27. Dus, 43. Jurka); využití: 1:0.

První zápas byl do jisté míry ovlivněn čtyřtýdenní zápasovou pauzou hráčů Kutné Hory. Olympii se nedařilo postupným útokem procházet přes dobře zorganizovanou obranu soupeře a často se sama zkaženými přihrávkami dostávala pod tlak. Přesto se jí podařilo v první třetině vstřelit dva góly z holí Pilaře a T. Reinerta. Druhá třetina se stala doménou brankářů obou celků, kdy se ani jedno z mužstev nebylo schopné prosadit. Do závěrečné třetiny utkání šla Olympia s jednoduchým cílem: nekomplikovat přechod do útoku a nedat soupeři šanci, aby se dostal do souvislého tlaku. Tento cíl se však nepodařilo naplnit a soupeř v 7. minutě jednou ze svých šancí ztrestal mužstvo Kutné Hory. Po tomto momentu se Olympia začala bát o výsledek, z čehož vyplynul závěrečný tlak Přírodních věd. Ve 14. minutě se projevila florbalová intuice kapitána Štípka, který vystihl soupeřovu přihrávku ve vlastním oslabení a ze samostatného úniku vstřelil vítězný gól zápasu, neboť patnáct vteřin na to KH inkasovala z dohrávané přesilovky.

SKP Olympia Kutná Hora – SKP Nymburk  5:2 (3:0, 0:1, 2:1)
branky a asistence K. Hory: 2. Kunášek (Rejna), 12. Štípek (Kunášek), 15. Mašín (Reinert M.), 34. Reinert T. (Dus), 38. Milo (Reinert M.), 38. (Hodan)
vyloučení: (6. Štípek, 18. Hodan, 30. Reinert M., 35. Jurka, 35. Hodan); využití: 0:1

Zápas s oddílem Nymburku připomínal regionální duely s Kolínem. Hned od prvních minut se začalo jiskřit u mantinelů, což se podepsalo i na počtu vyloučených v poměru 6:5. Přestože se Nymburk snažil hrát na Olympii nátlakově s vysunutým forčekingem hned od prvních minut, do vedení šla Kutná Hora z hole Kunáška, který pověsil svou střelu pod horní tyčku. Na další brance se opět podílel Kunášek, který přihrával na gól Štípkovi. Do šaten se šlo za stavu 3:0 pro kutnohorské borce, neboť 31 vteřin před sirénou obranné duo Mašín a M. Reinert zařídilo tříbrankové vedení. Druhé třetiny se Olympii v tomto hracím dni střelecky nevydařili, skóre 0:1 v její neprospěch mluví za vše. Ačkoliv aktivita Nymburku směrem ke konci zápasu rostla, recept na obranu KH (včetně brankáře Bochníčka) hledali jen těžko. Výjimkou byla jejich přesilová hra pět na tři, kdy Nymburští po parádní kombinaci vstřelil v 7. minutě třetí třetiny svůj druhý ale také poslední gól. Kutnohorské „áčko“ tak vcelku pohodlně dokráčelo ke svému druhému vítězství v tomto hracím dni.