Z dejvického turnaje kutnohorské ženy přivezly pouze jeden bod

11. prosinec 2014, 23:07
(aktualizováno: 11. prosinec 2014, 23:07)

Dejvice- Další ligové kolo kutnohorské ženy odehrály v pražských Dejvicích. Proti nim se postavil předposlední tým tabulky Athletics Praha a jako druhý byl známý soupeř například z letošního Czech Openu, tým florbalové akademie Mladé Boleslavi B - Ovocné Báze, který se nachází na 4. místě průběžného pořadí. Kutnohorské ženy se stále nacházejí na posledním místě, a tak cíl pro tento den byl odvézt si co největší příděl bodů.

FBC Kutná Hora - Athletics Praha 2:2 (1:1, 0:0, 1:1)

Sestava Kutné Hory: Baťhová Lucie (G), Charvátová Šárka (C), Dvořáková Barbora, Dvořáková Kristýna, Nešporová Kristina, Francová Michaela, Fiedlerová Jana, Rajnyšová Veronika, Danešová Martina, Francová Michaela, Růžičková Renata, Zvolánková Marcela, Filipcová Marcela.
Branky a asistence Kutné Hory: Dvořáková Kristýna (Dvořáková Barbora), Dvořáková Barbora (Danešová Martina). Vyloučení: 3:0. Využití: 0:1.

Zápas proti tomuto předposlednímu týmu tabulky začal ve svižném tempu. Již v první minutě se díky kutnohorské ztrátě míčku na útočné polovině dostala do breakové situace hračka pražského týmu Athletics Praha. Rozhodčími přísně posouzená situace, kterou řešila Šárka Charvátová, nakonec skončila obdrženým gólem z trestného střílení. Kutná Hora si v dalším průběhu první poloviny vyvíjela tlak na protihráčovu svatyni, ale jedinou „odměnou“ byly breakové situace od pražského týmu, které však s přehledem hasila výborně chytající Lucie Baťhová. Až v deváté minutě zafungovala souhra „Dvořek“, při které zakončovala Kristýna Dvořáková. V posledních minutách třetiny se ještě míček točil na brankové čáře Athletics Praha, ale do branky se nepodíval. Stav po první třetině byl nerozhodný 1:1. Ve stejném průběhu pokračovala i druhá třetina. Kutná Hora měla častěji míček v držení, avšak branku se vstřelit nepodařilo. První vyloučení zápasu obstarala Veronika Zvolánková za opakované přestupky. Kutnohorské ženy toto oslabení přežily bez úhony. Zlomová situace mohla nastat ke konci druhé třetiny, kdy byla ve dvanácté minutě vyloučena kutnohorská hráčka Marcela Filipcová za sekání. V ten samý čas poslali rozhodčí na trestnou lavici i Kristýnu Dvořákovou za nedodržení vzdálenosti při volném úderu, který vyplýval z předchozího trestu. Následovala tedy přesilovka pět na tři, která pokračovala do třetí třetiny. Když už pražský tým v této přesilovce ohrozil branku Kutné Hory, vše zlikvidovala Lucie Baťhová. Druhá třetina tedy nezaznamenala žádný vstřelený gól. Poslední třetinu charakterizovala snaha obou týmu urvat plný počet bodů, a tak se hra přesouvala z jedné strany na druhou. V páté minutě se trefila Barbora Dvořáková, která vytěžila z přihrávky Martiny Danešové vedení v tomto zápase. Netrvalo dlouho a pražský tým vstřelil vyrovnávací branku. I přes snahu Kutné Hory, s tímto výsledkem na poslední chvíli něco udělat se míček nepodařilo dostat za záda pražské brankařky. Konečný stav zápasu byl pro kutnohorské ženy opět zklamáním a stále se nedaří prolomit smolné tažení tohoto týmu v plynoucí sezóně.

FBC Kutná Hora - Florbalová Akademie MB B - Ovocné Báze 6:8 (2:3, 3:3, 1:2)

Sestava Kutné Hory: Blažejová Kristýna (G), Charvátová Šárka (C), Dvořáková Barbora, Dvořáková Kristýna, Nešporová Kristina, Francová Michaela, Rajnyšová Veronika, Fiedlerová Jana, Danešová Martina, Francová Michaela, Růžičková Renata, Zvolánková Marcela, Filipcová Marcela.
Branky a asistence Kutné Hory: Dvořáková Barbora, Dvořáková Barbora (Charvátová Šárka), Fiedlerová Jana, Dvořáková Kristýna (Dvořáková Barbora), Fiedlerová Jana (Francová Michaela), Dvořáková Kristýna (Dvořáková Barbora). Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0.

V druhém zápase tohoto dne střežila kutnohorskou branku Kristýna Blažejová. Kutnohorské ženy na sobě zklamání z prvního zápasu nedaly znát a byl to právě náš tým, který se jako první radoval ze vstřelené branky. Střelcem této branky se stala Barbora Dvořáková, která tento den obstarala jak roli střelkyně, tak i roli nahrávačky. Do osmé minuty první třetiny se skóre neměnilo. Tým Florbalové Akademie MB B trestal každou chybičku v obraně a od osmé minuty stihl nasázet za záda kutnohorské gólmanky tři góly. Odpověď na tyto góly vstřelila opět Barbora Dvořáková, které přihrávala Šárka Charvátová. Skóre první třetiny bylo tedy 1:3 pro soupeřky. V druhé třetině tým soupeřek využil tlaku na naši branku a přidal v prvních třech minutách další tři góly. S kutnohorskými ženami to nevypadalo vůbec dobře. Ty se však nechtěly smířit s dalším špatným koncem zápasu a svoji první trefu v sezóně mohla slavit Jana Fiedlerová. V další minutě nahrála Barbora Dvořáková sestře Kristýně do prostoru před brankou a ta svou střelu umístila do odkryté branky. Na konci druhé třetiny se podruhé v tomto zápase trefila Jana Fiedlerová, které nahrávala míček Michaela Francová st. Po druhé třetině byl pouhý jednogólový rozdíl ve skóre. Třetí třetina byla spíše taktického rázu, a tak nebylo vstřeleno moc gólů. Stejně jako začátek druhé třetiny soupeřky Florbalové Akademie MB B ovládly i začátek té druhé. V prvních čtyřech minutách nasázely Kutné Hoře dva góly. V deváté minutě dnes do „třetice všeho dobrého“ zafungovala spolupráce „Dvořek“, kdy opět Kristýna proměnila nahrávku od Barbory střelou umístěnou do pravého horního rohu. Do konce zápasu se již skóre neměnilo a kutnohorské ženy v přestřelce nakonec prohrály dvoubrankovým rozdílem ve skóre. Kutnohorské ženy sice ukončili střeleckou smůlu, ale i tak na Střešovickém Tatranu opět prohrály.