Zájezd do Králova Dvoru vynesl kutnohorskému céčku tři body ze dvou zápasů

10. prosinec 2013, 07:42
(aktualizováno: 10. prosinec 2013, 07:42)

Králův Dvůr - Florbalisté mužského Céčka SKP Olympia Kutná Hora sehráli zápasy dalšího soutěžního kola až v dalekém Králově Dvoře. Užší kádr doplnili dva ostřílení borci z B týmu. V prvním zápase si poradili s družstvem FBC Vokurky a zaslouženě brali 3 body. Ve druhém ovšem nestačili na čtvrtou Lisbou 99 a po vlastních chybách utrpěli porážku 1:5.

Soupiska Kutné Hory: Nosál Lukáš – Pospíšil Jiří, Vedral Filip – Lopour Zdeněk, Dojčiak Jan – Vlk Martin, Hönig Pavel, Bochníček Jaroslav – Duben Tomáš, Baťa Petr, Netolický Pavel

SKP Olympia Kutná Hora C x FBC Vokurky 5:3 (2:1, 0:0, 3:2)
Branky KH: 12. Vlk, 12. Baťa, 25. Netolický (Baťa), 29. Vedral (Vlk), 31. Vlk (Hönig)
Vyloučení: 1:2, bez využití
I přes dobrý vstup kutnohorských florbalistů do zápasu šli hráči Vokurek v 9. minutě do vedení. Olympia ovládla poslední minutu úvodního dějství. Nejprve Vlk střelou tahem procedil míček pod brankářem soupeře. A přesně vteřinu před první sirénou se po střele Bati zatřepetala síť v soupeřově brance po druhé. V bezbrankové druhé třetině bylo k vidění několik gólových příležitostí na obou stranách. Kutnou Horu v těžkých momentech podržel brankář Nosál, který dokáže neustále překvapovat a střelce soupeře dohánět k šílenství. V závěrečné periodě střelci zpřesnili svou mušku a začali padat i branky. Dobře postaveného Netolického našel přihrávkou z rohu hřiště Baťa, a bylo to o dvě branky. Uplynuly dvě minuty a soupeř korigoval. Poté vše do svých rukou vzal kapitán Olympie Vedral, který na svém výletě do útoku zakončil mazácky a brankáře soupeře přeloboval. Hönig při napadání soupeřovi rozehrávky vybojoval míček, následně jej předložil Vlkovi, který střelou z první navýšil vedení na rozdíl tří branek. Poslední slovo si vzali Vokurky, které na předchozí gól reagovaly dalším přesným zásahem. Kutná Hora zaslouženě zvítězila po kompaktním výkonu.

Lisboa 99 x SKP Olympia Kutná Hora C 5:1 (1:1, 0:0, 4:0)
Branka KH: 5. Baťa (Netolický)
Vyloučení: 1:0, bez využití
Utkání s čtvrtým týmem tabulky začala Kutná Hora velmi dobře. Neustále se drala do zakončení a výsledkem byl první gól v soupeřově síti. Netolický našel Baťu a ten si v situaci, kde se ocitl sám před brankářem, věděl rady. Vyrovnání přišlo záhy. Nahazovaný míček před branku si bek Dojčiak nešťastně vrazil do vlastní branky. Několik „tutovek“ si vypracovaly oba celky, ale trefit odkrytou klec bývá často složitější. Jako v předchozím kutnohorském duelu i v tomto utkání přišla na řadu bezbranková prostřední část. O celém utkání rozhodl začátek třetího dějství. Po 19 vteřinách hry potrestala Lisboa ztrátu míčku na půli hřiště. Míček v brance Nosála se ocitl i po další chybě defenzívy. Po třetí brance si Olympia vzala oddechový čas. Stažením hry a aktivním napadáním se snažila ze zápasu udělat ještě drama. Ovšem v poslední minutě a půl dvakrát inkasovala a rázem se plány na případný bodový zisk rozpadly.