Zaváhání Taga Maga poslalo florbalisty A týmu Olympie do třetí ligy!

2. duben 2011, 21:10
(aktualizováno: 2. duben 2011, 21:13)

Praha - K posledním zápasům PH+SČ ligy odcestovali florbalisté A týmu mužů SKP Olympia Kutná Hora do Prahy na Zličín. Zde je čekal těžký úkol, a to porazit oba soupeře. Cesta za postupem se trošku ulehčila, když družstvo FBC Tago Mago překvapivě nestačilo na FbK VŠSK PedF UK a Olympii stačilo zvítězit pouze v jednom utkání. To se jí nakonec povedlo a po vítězném zápase nad FC Falcon mohla v týmu vypuknout zasloužená radost a oslavy.

Sestava Kutné Hory: Matoušek Pavel (Falcon), Bochníček Bohuslav (PedF) – Reinert Martin, Mašín Jan – Kuchař Aleš, Pilař Ondřej – Štípek Jan, Kužel Jan, Reinert Tomáš – Bochníček Štěpán, Jurka Petr, Dudáš Filip, Kunášek Martin (ve druhém utkání Vojtíšek Ondřej)

SKP Olympia K. Hora – Floorball Club Falcon 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
branky:
12. Pilař, 23. Kužel (Štípek), 34. Štípek (Pilař)
vyloučení: 4:6, využití: 2:0, oslabení: 0:0

Před zápasem probíhalo s napětím, místo klasického rozcvičení, sledování prvního duelu dne, který obstaraly družstva Taga Maga a PedF UK. Jak se nakonec ukázalo, bylo toto utkání pro Kutnou Horu klíčové.

Důležitý zápas proti Falcon začali aktivněji Kutnohorští, když se snažili držet míček na svých holích a nenechat nic v náhodě. Postupným útokem se dostávali k brance soupeře, kde si jednoduchou hrou a přesnými přihrávkami vypracovali zaslouženě několik gólových příležitostí. Zápas nabídl také spoustu vyloučení, zejména na straně pražského Falconu, který nezvládl závěr zápasu a byl několikrát po sobě zbytečně vyloučen. První přesilovku si zahrála Kutná Hora. V přesilovce se nepodařilo kutnohorským vymyslet kloudnou akci a velký zmar korunoval kapitán Štípek vyloučením čtyři vteřiny před jejím vypršením. Ani pražský tým však početní výhodu nedokázal využít. V 10. minutě bylo po faulu na Kunáška odpískáno trestné střílení. To bohužel neproměnil Štípek, střela k pravé tyči nenašla své místo v brance. Útočný tlak pokračoval i v další přesilovce. Z opětovného kutnohorského zmaru vysvobodil tým Pilař, který střelou z půlky hřiště otevřel skóre. Na začátku druhé třetině měla Kutná Hora k dispozici další početní výhody. V páté minutě měla Olympie možnost zvýšit své vedení v nabídnuté dvojnásobné přesilovce. V tuto chvíli byl trenér hostí (Falcon) vykázán do hlediště a zápas musela modrobílá družina odehrát bez svého lodivoda. Dvojnásobné šance se nepodařilo využít a menší uklidnění na hole kutnohorských muselo přijít až dvě minuty před druhou sirénou. Po krásné akci se prosadil Kužel, kterého bez mrknutí oka našel Štípek. Dvoubrankové vedení vydrželo až do osmé minuty závěrečné části, kdy se prosadil neobsazený hráč pražanů ve velkém brankovišti. Po obdržené brance se tým semknul a opět začal pracovat na plné obrátky. Stoprocentní koncentrací si pohlídal závěr zápasu a využil další přesilovku v zápase. Druhou přesilovkovou branku přidal Štípek, po nahrávce Pilaře. Vítězství 3:1 poslalo A tým do 3. ligy. Po zápase vypukly oslavy a kabinu zachvátila vlna radosti.

FbK VŠSK PedF UK – SKP Olympia Kutná Hora 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
vyloučení: 0:1, bez využití

Výkon Kutnohorských byl poznamenán spokojeností a vůní postupu. Nepřesné přihrávky, žádná střelba. V průběhu zápasu se snažili kutnohorský zmar strhnout hráči postupně individuálně na sebe. Jejich snaha však brzo skončila nepřesným zakončením nebo zbytečnou ztrátou míčků. Proto se zrodilo druhé překvapení dne. „Peďák“ si nejprve připsal skalp Taga Maga a poté již jistým postupujícím týmem z Kutné Hory. Tato porážka trošku otupila radost, ale ne zas tolik, aby kutnohorská mašina pod vedením kapitána Štípka musela smutnit.