Ženám florbalového oddílu FBC Kutná Hora se zatím nedaří, prolomí smůlu?

10. listopad 2014, 10:33
(aktualizováno: 10. listopad 2014, 10:33)

Kladno - Ke svému třetímu ligovému vystoupení kutnohorské ženy FBC Kutná Hora odcestovaly do dalekého Kladna. Ženy jely k těmto zápasům oslabené o pár hráček, včetně jedné z brankářských opor Lucie Baťhové. Jedna z dalších výzev pro tento den byla nejspíše ta, jak se děvčata popasují s absencí svého trenéra.

Pro oba zápasy tedy střežila kutnohorskou branku Kristýna Blažejová, která si poradila na jedničku. Obě utkání se konaly proti pražským týmům, z nichž první byl tým „Tatranek“ Tatran Střešovice B-Girls. Druhé utkání kutnohorské ženy sehrály proti týmu TJ Sokol Královské Vinohrady B, s kterým se jim v této sezóně jako s jediným týmem podařilo vyhrát.

FBC Kutná Hora – Tatran Střešovice B-Girls 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Vyloučení: 0:2. Využití: 0:0. Branky a asistence Kutné Hory: Růžičková Renata, Zvolánková Veronika (Rajnyšová Veronika)

Stejně jako kutnohorské ženy, i tým Tatran Střešovice B-Girls neměl moc obsazených míst na své střídačce, což dodalo do kutnohorských řad trochu uspokojení. Utkání začalo lépe pro Kutnou Horu, kdy se v druhé minutě svým první gólem v této sezóně prosadila Renča Růžičková, ke které se odrazil míček při dobrém napadání protihráček, a nekompromisně zakončila. Radost Kutné Hory netrvala dlouho, „Tatrankám“ trvalo asi minutu, než vyrovnaly. Šance se vytvářely na obou stranách, avšak do konce první třetiny se skóre neměnilo. Ve druhé třetině si kutnohorské ženy mohly poprvé v této sezóně vyzkoušet přesilovou hru, a to hned dvakrát. Hráčka Tatranu byla nejdříve vyloučena za hru rukou a poté za výskok při zpracování míčku. Přestupky „Tatranek“ nebyly potrestány, a tyto góly v konečném výsledku kutnohorským ženám chyběly. Dalším míčkem v síti soupeřek skončila střela Veroniky Zvolánkové, které přihrávala Veronika Rajnyšová a využil se tak dlouhotrvající tlak na branku soupeřek. Opět netrvalo dlouho a pražský tým dotáhl skóre na vyrovnaný výsledek. Třetí třetina se opět přesívala ze strany na stranu, bohužel pro náš tým to byl právě tým Tatran Střešovice B-Girls, který se jako poslední radoval ze vstřeleného gólu. I přes všechno úsilí našich žen si tento stav pražským tým pohlídal a kutnohorské ženy odcházely se zklamáním z dalšího těsně prohraného utkání.

FBC Kutná Hora – TJ Sokol Královské Vinohrady B 0:9 (0:3, 0:4, 0:2)
Sestava Kutné Hory: Blažejová Kristýna, Charvátová Šárka (C), Filipcová Marcela, Nešporová Kristina, Dvořáková Barbora, Dvořáková Kristýna, Rajnyšová Veronika, Zvolánková Veronika, Růžičková Renata, Fiedlerová Jana.
Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0.

Ke druhému zápasu šly kutnohorské ženy odhodlaně, kdy si chtěly odvézt alespoň poloviční počet bodů. Proti týmu TJ Sokol Královské Vinohrady Kutná Hora už hrála, a celkem jednoznačně soupeřky přehrála. Na kutnohorské ženy ale čekalo překvapení, jakoby to byl úplně jiný tým, než proti kterému nastupovaly svůj první zápas sezóny. Už od prvních sekund byla zřetelná jistota pražského týmu na florbalkách, při kombinacích i střelách. Za záda brankařky Kristýny Blažejové za první třetinu spadly 3 góly. Špatné bránění, přihrávky a špatná spolupráce na hřišti kutnohorských žen se přenesla i do druhé třetiny. Rozjeté Vinohrady přidaly na své konto další 4 branky. V poslední třetině si kutnohorské ženy občas udělaly výlet na útočnou polovinu, kdy ovšem žádný neskončil vstřelenou brankou. TJ Sokol Královské Vinohrady B ve třetí třetině přidal ještě dva góly a zaslouženým výkonem vyhrál velkým rozdílem nad kutnohorskými ženami.

Kutná Hora se pro tuto dobu nachází na posledním místě tabulky v těsném kontaktu s ostatními týmy. Doufejme, že kutnohorské ženy už konečně prolomí smolnou šnůru proher.