Ženy FBC Kutná Hora začaly první ligu skvěle, atakují přední příčky tabulky!

30. září 2020, 07:44

Kutná Hora - Ženy florbalového oddílu FBC Kutná Hora po úvodních dvou domácích výhrách zavítaly ve 3. a 4. kole na hřiště soupeřek. V sobotu hrály na palubovce Prague Tigers Nehvizdy a v neděli zamířily k duelu dvou nováčků do UNYP Areny na Podvinném mlýně.

Prague Tigers Nehvizdy x FBC Kutná Hora 7:8 po nájezdech (0:1, 3:1, 4:5 - 0:0 - 1:2)
Branky Kutné Hory: 9. Baťhová (Doležalová), 33. Doležalová (Baťhová), 44. Doležalová (Labudová), 44. Dubská M. (Drahokoupilová), 45. Baťhová (Knížová), 47. Dubská M. (Drahokoupilová), 55. Ašenbrennerová (Knížová), rozh. nájezd Labudová.

V divoké přestřelce a divácky atraktivním utkání vybojovala Kutná Hora bonusový bod za výhru po nájezdech. Za zmínku stojí bláznivá třetí třetina, ve které padlo devět branek a týmy se třikrát vystřídaly ve vedení. Vyrovnané utkání nabídlo mnoho šancí a 71 střeleckých pokusů. V nájezdech rozhodla o vítězství Labudová.

Ohlasy po zápase - trenér Josef Chalupa: "Vezeme domů vydřené 2 body. Zápas byl pro fanoušky velice atraktivní. Myslím si, že oba týmy podaly dobrý výkon. Tímto bych chtěl soupeři poděkovat za utkání a pochválit svůj tým za mentální odolnost."

ACEMA Sparta Praha UNYP x FBC Kutná Hora 3:11 (0:1, 0:7, 3:3)
Branky Kutné Hory: 11. Labudová (Doležalová), 22. Spěváčková (Tlapáková), 23. Doležalová (Knížová), 26. Doležalová (Labudová), 28. Labudová (Doležalová), 29. Knížová (Labudová), 37. Baťhová (Doležalová), 38. Dubská M. (Šimůnková), 42. Labudová (Doležalová), 53. Dubská M. (Drahokoupilová), 54. Baťhová (Doležalová).

V zápase se Spartou šlo o dobývání obrany soupeřek, čemuž odpovídá i počet střeleckých pokusů. Kutná Hora vyslala na branku Sparty 53 střel, s chutí si zastřílela a zaslouženě si připsala tři body za vysokou výhru 11:3. V zápase zazářilo útočné duo z první formace Labudová - Doležalová.

Ohlasy po zápase - trenér Josef Chalupa: "Celý zápas jsme byli lepším týmem. Třetí třetinu jsme zbytečně polevili. Nechali jsme se uchlácholit famózním výkonem ze druhé třetiny. Závěrem bych chtěl poděkovat soupeři za zápas a pořadatelům za vytvoření příjemné atmosféry."

Sestava Kutné Hory: Petráková Lucie, Miksová Martina - Tlapáková Lenka, Špulková Michaela, Ašenbrennerová Sabina, Doležalová Andrea, Dubská Natálie, Dubská Melánie, Spěváčková Lucie, Němcová Nikol, Novotná Jana, Drahokoupilová Denisa, Helclová Štěpánka, Šimůnková Nikola, Labudová Sabina, Knížová Nikola, Baťhová Lucie. Trenéři Chalupa Josef, Listík Petr, vedoucí týmu Němec Martin.

Ženy mají po čtyřech zápasech ve své premiérové účasti v 1. lize na svém kontě 11 bodů a atakují přední příčky. Další utkání sehrají na domácí půdě ve sportovní hale Klimeška, a to v sobotu 10. října od 18 hodin proti Chomutovu a o den později, tj. v neděli 11. října od 14 hodin proti Litvínovu.