Zručští florbalisté doma dvakrát vyhráli a v tabulce si upevnili bronzový stupínek

15. únor 2013, 09:52
(aktualizováno: 15. únor 2013, 09:54)

Zruč nad Sázavou - Florbalisté Jiskry odehráli další dva mistrovské zápasy soutěže Praha-Střední Čechy – třída mužů divize B - sezóny 2012-2013 ve Sportovní hale ve Zruči nad Sázavou, kde byli pořadateli. Na programu měli utkání s týmy FBC Blue Horses Kamenné Žehrovice a FBC Žraloci Příbram B.

TJ Jiskra Zruč nad Sázavou – FBC Blue Kamenné Žehrovice   4:3 (1:0 2:1 1:2)

První odpolední zápas sehrála zručská Jiskra s celkem Kamenných Žehrovic před početnou domácí diváckou kulisou. Ve 4. minutě byl vyloučen František Jantač za hlavičku. Dvouminutový trest odčinil v 8. minutě, kdy vstřelil vedoucí branku po přihrávce Petra Kratochvíla – 1:0. Druhá třetina začala rovněž vyloučením domácího hráče, tentokrát pykal za blokování soupeřovy hokejky kapitán týmu Petr Tvrdík. Po padesáti sekundách hry v oslabení vyrazil na zteč soupeřovy branky obránce Luboš Drbal a parádní střelou do horního růžku zvýšil stav utkání na 2:0. Aby nebylo vyloučení málo, v čase 14.40 byl vykázán na trestnou lavici David Žamboch za opakované přestupky. Domácí hráli ve dvojnásobném oslabení a v čase 14.56 snížili hosté brankou Stanislava Bořka – 2:1. Ve zbytku trestu hráči Jiskry nápor hostů přežili, aby půl minuty před koncem druhé části hry skóre navýšili na dvoubrankové vedení. Autorem třetí branky byl po přihrávce Petra Tvrdíka opět Luboš Drbal, který podruhé ,,vymetl pavučinu“ v brance hostujícího brankáře Lukáše Zbránka – 3:1. Ve třetí třetině na konci šesté minuty se podařilo Žehrovickým snížit vedení domácího celku brankou Pavla Pulce – 3:2. Snížení náskoku trvalo pouhé čtyři sekundy, po rozehrávce ve středovém kruhu přihrál František Jantač bleskurychle na Davida Žambocha a ten prostřelil brankáře hostů počtvrté – 4:2. Když naskočila na ukazateli času a skóre poslední minuta, odhodlali se hosté ke hře bez brankáře. Tu v čase 11.34 využili a upravili stav střetnutí na 4:3. Domácí si zbytek utkání již pohlídali a získali tři body do tabulky třídy, divize B.

Branky a asistence: Luboš Drbal 2 (Petr Tvrdík 1), František Jantač (Petr Kratochvíl), David Žamboch (František Jantač) – Stanislav Bořek (Filip Švojgr), Pavel Pulec (Filip Švojgr), Robert Hahn (Jakub Hříbal). Vyloučení: 3/0. Rozhodčí: Petr Dunda (Praha 8), Karel Trnobranský (Praha 4). Diváci: 52 (rodiče, sourozenci, manželky, přítelkyně aj.).

Sestava: Jakub Malý – Luboš Drbal, Jan Tůma – Lubomír Bleha, Kamil Bělina –  Václav Šimonic, David Náhlovský, František Jantač -  Petr Kratochvíl, Petr Tvrdík (C), David Žamboch -  Jakub Sedláček, Luboš Vodrážka.

TJ Jiskra Zruč nad Sázavou – Žraloci Příbram B   8:3 (2:2 4:0 2:1)

Ve druhém odpoledním střetnutí nastoupili zručští florbalisté proti soupeři z Příbrami, béčku Žraloků. Do utkání vstoupili dost nešťastně, na začátku druhé minuty prohrávali 0:1 brankou Davida Kyseláka. Následně byl vyloučen František Jantač za  ruku, po dalších čtyřiceti sekundách se odporoučel na trestnou lavici Lubomír Bleha za blokování soupeřovy hokejky. Přesilovku 5 na 3 domácí přežili, ve hře 5 na 4 ale inkasovali podruhé Tomášem Šimáčkem – 0:2. Beznaděj trvala do poloviny osmé minuty, kdy se trefil Václav Šimonic po příhře Petra Tvrdíka – 1:2. V závěru první třetiny Jiskra vyrovnala brankou Františka Jantače po přihrávce Jakuba Sedláčka – 2:2. Ve druhé třetině připravili během tří minut domácí florbalisté hostům doslova peklo. V čase 17.16 se trefil opět František Jantač po příhře Petra Kratochvíla, v 18.17 skóroval Petr Kratochvíl po uvolnění Petra Tvrdíka, v 18.51 se prosadil David Náhlovský po přihrávce Františka Jantače. Čtvrtou branku v tomto krátkém časovém úseku vstřelil opět David Náhlovský po uvolnění Janem Tůmou – 6:2. Třetí třetina pokračovala v nastaveném trendu, v čase 27.28 zvýšil náskok domácího celku parádní střelou ,,z první“ Petr Kratochvíl po centru Františka Jantače – 7:2. Za další tři minuty obdrželi hosté osmou branku, autorem byl již v tomto střetnutí potřetí František Jantač po přihrávce Jakuba Sedláčka – 8:2. Hosté se dostali ke korekci výsledku v čase 30.34 brankou Karla Pojera – 8:3. Ve zbývajícím čase si vytvořila obě mužstva několik příležitostí, ale ke změně skóre již nedošlo.

Po celou dobu obou utkání Jiskry byla znát velká podpora zručského publika podpořená ve druhém střetnutí bubenickým fanklubem, všem patří poděkování.

Branky a asistence: František Jantač 3 (Jakub Sedláček 2, Petr Kratochvíl), David Náhlovský 2 (František Jantač, Jan Tůma), Petr Kratochvíl 2 (Petr Tvrdík, František Jantač), Václav Šimonic (Petr Tvrdík) – David Kyselák (Lukáš Kuba), Tomáš Šimáček (Lukáš Kuba), Karel Pojer (Tomáš Šimáček). Vyloučení: 2/1. Rozhodčí: Petr Dunda (Praha 8), Karel Trnobranský (Praha 4). Diváci: 41 (rodiče, sourozenci, manželky, přítelkyně aj.).