Zručští florbalisté nastoupili v oslabené sestavě, přesto získali čtyři body

4. březen 2013, 22:52
(aktualizováno: 4. březen 2013, 22:52)

Sedlčany - Florbalisté Jiskry odehráli další dva mistrovské zápasy soutěže Praha-Střední Čechy – třída mužů divize B - sezóny 2012-2013 ve Sportovní hale Gymnázia v Sedlčanech, pořadatelem bylo družstvo FBC Žraloci Příbram B. Na programu měli utkání s týmy SK Lvi Praha - Banko a SK Panthers Příbram.

TJ Jiskra Zruč nad Sázavou – SK Lvi Praha Banko   2:2 (1:1 1:1 0:0)
První zápas sehrála zručská Jiskra brzy ráno, již od osmi hodin, s celkem SK Lvi Praha Banko. Musela se obejít bez pěti hráčů základní sestavy. V čase 5.36 se ujala vedení brankou Václava Šimonice po přihrávce Františka Jantače – 1:0. Hosté po třech minutách vyrovnali Ondřejem Fraňkem po příhře Matěje Kovárníka – 1:1. V závěru první třetiny v čase 11.57 byl vyloučen na dvě minuty Petr Kratochvíl za nedovolenou vzdálenost.

Druhá třetina začala oslabením zručského celku, hosté ve hře s jedním hráčem navíc přečíslení nevyužili. Dočkali se však v čase 16.19, kdy se trefil opět Ondřej Franěk – 1:2. Domácí se snažili vyrovnat nepříznivý stav utkání, trefili se až minutu před druhou přestávkou. V čase 23.09 srovnal skóre Petr Kratochvíl po přihrávce Františka Jantače - 2:2.

Ve třetí třetině již žádná branka nepadla, ani na jedné straně nebyl nikdo vyloučen. Utkání tak skončilo z pohledu domácího družstva překvapivě remízou. Na obou stranách vynikly zákroky brankářů, domácího Jakuba Malého i hostujícího Jiřího Mezeie.

Branky a asistence: Václav Šimonic (František Jantač), Petr Kratochvíl (František Jantač) – Ondřej Franěk 2 (Matěj Kovárník 1). Vyloučení: 1/0. Rozhodčí: David Vondrák (Praha 82), Lukáš Husák (Praha 82).
Sestava: Jakub Malý – Jan Tůma, Lubomír Bleha, Václav Šimonic - Jakub Sedláček, František Jantač, Petr Kratochvíl - David Žamboch ©, Luboš Vodrážka, Luboš Kružík.

SK Panthers Příbram - TJ Jiskra Zruč nad Sázavou   2:5 (1:0 1:1 0:4)
Ve druhém dopoledním střetnutí nastoupili zručští florbalisté proti soupeři z Příbrami, SK Panthers. Do utkání vstoupili dost nečekaným způsobem, v čase 0.37 byl vyloučen kapitán Luboš Vodrážka za sekání. Přesilovku domácí nevyužili, naopak mohli inkasovat po samostatném úniku Františka Jantače. V čase 4.21 se odporoučel na trestnou lavici za stejný přestupek František Jantač. Přesilovku domácí opět nevyužili, oslabení hosté přežili díky dobrým zákrokům brankáře Jakuba Malého.  Třetím vyloučeným hráčem Jiskry v první třetině v čase 8.28 byl opět Luboš Vodrážka, tentokrát za hlavičku. I toto oslabení hosté uhráli s čistým štítem. Když už se zdálo, že Zručští odejdou do kabin za bezbrankového stavu, prosadil se příbramský Ondřej Štofa a zajistil domácím vedení – 1:0.

Na začátku druhé třetině, hned po rozehrání, časomíra ukazovala čas 12.13, vyrovnal stav utkání František Jantač po přihrávce Jakuba Sedláčka – 1:1. Tři minuty po srovnání skóre se nechal, rovněž podruhé v utkání, vyloučit František Jantač za vysokou hokejku. Dvacet sekund před vypršením trestu se domácí ujali vedení brankou Jiřího Vogeltanze po příhře Ladislava Řehořka – 2:1. Do konce druhé třetiny se hostujícím hráčům vyrovnat nepodařilo.

Třetí třetina, v čase 24.31, začala přesilovou hrou hostů, příbramský Pavel Doležal ,,vyfasoval“ dvě minuty za sekání. Jmenovaný se na trestné lavici ani neohřál, po třech sekundách bylo vyrovnáno, trefil se z trestného úderu Václav Šimonic po přihrávce Petra Kratochvíla – 2:2. V čase 27.47 otočili zručští florbalisté vedení na svou stranu, skóroval David Žamboch po uvolnění Jakuba Sedláčka – 2:3. Poté byl vyloučen domácí Jiří Vogeltanz za opakované přestupky, hosté přesilovku nevyužili, ba naopak, poskytli jí soupeři. V čase 29.51 byl vyloučen Lubomír Bleha za sekání, soupeř dvouminutové přečíslení promarnil díky dobrým zákrokům Jakuba Malého. V čase 32.40 se hosté dostali do dvoubrankového náskoku, čtvrtou branku vsítil Jakub Sedláček po přihrávce Jana Tůmy – 2:4. Dvě minuty před koncem utkání byl vyloučen domácí Ondřej Štofa za vrážení zády do soupeře, převahu jednoho muže využili hosté ke skórování, vlastní branku pokořil Jan Prostecký – 2:5. Závěrečnou tečku v utkání udělal v čase 35.14 Jakub Sedláček, ,,byl odměněn“ rozhodčími za vysokou hokejku pěti minutami.

Branky a asistence: Ondřej Štofa, Jiří Vogeltanz (Ladislav Řehořek) - František Jantač (Jakub Sedláček), Václav Šimonic (Petr Kratochvíl), David Žamboch (Luboš Vodrážka), Jakub Sedláček (Jan Tůma), vlastní (Jan Prostecký). Vyloučení: 3/6. Rozhodčí: Lukáš Baloun (Praha 82), Michal Kokeš (Praha 620).
Sestava: Jakub Malý – Jan Tůma, Lubomír Bleha, Václav Šimonic - Jakub Sedláček, František Jantač, Petr Kratochvíl - David Žamboch, Luboš Vodrážka ©, Luboš Kružík.