AFK Kácov by se postupu nebránil, ale priorita pro jaro to zatím není

2. leden 2015, 21:24
(aktualizováno: 2. leden 2015, 21:24)

Kácov - V českých zemích poměrně nevídaný úspěch by se dal charakterizovat citátem: Přišel, viděl, zvítězil. Nováček I. B třídy AFK Kácov za celý podzim 2014 ani jednou neprohrál a dokonce kraluje tabulce se ziskem 31 bodů (9 vítězství, 4 remízy) a skóre 33:12. Po skončení podzimní části sezóny na několik otázek odpověděl trenér Miroslav Jelínek:

Posílili jste se do nové soutěže? Změnila se rapidně sestava? Odkud přišli noví hráči a co se stalo s těmi, kteří I. B třídu vybojovali?
Kádr se před sezónou změnil docela výrazně. Přišli zkušený brankář Kňazík a Petrů z Kondrace, z vlašimského dorostu Peroutka Ondřej a na prvních pět kol Václav Peroutka, který poté přestoupil do Benešova. Během podzimu nás posílili Průcha, který působil v Hradištku a Šourek z Kolína. Hráči, kteří se podíleli na postupu (Pivoňka, Pospíšil, bratři Štorchové a Výborný) hrají za B mužstvo v Kácově. Brankář Kotouček skončil s fotbalem. Houdek se podrobil operaci a celý podzim promarodil.

Považujete některý zápas za klíčový, zvláště vydařený? A naopak, kdy jste „svým hochům“ za jejich výkon musel vynadat?
Asi nejlepší výkony jsme podali v domácích zápasech s Teplýšovicemi a Kondrací. I se Zbuzany jsme hráli velmi dobře a to hlavně po taktické stránce. Naopak zápas v Týnci a druhý poločas s Říčany byl z naší strany asi nejhorší.

Co je největší zbraní mužstva?
Kluci vytvořili velmi dobrou partu a hrají jako tým. Jeden bojuje za druhého a úspěch mužstva je pro ně nad osobními úspěchy a to je naší velkou silou.

Mohl byste jmenovat opory (kdo má nejvíc odehraných minut, kdo v Kácově kraluje střelcům, bez koho si nelze herní styl celku představit)?
Plný počet minut odehráli Zeman s Kabátem, bez deseti minut i Moudrý. Nejlepším střelcem se stal se 6 brankami Pana. Neřekl bych, že je někdo pro nás důležitější než jiný a že to bez něj nejde, ale jedno jméno musím zmínit. A to Romana Filipa, protože co na hřišti předvádí ve svých 43 letech mu musí závidět mnohem mladší hráči. Z něho by si měli vzít příklad, klobouk dolů před ním.

Kde vidíte rezervy pro další zlepšení?
Největší rezervy máme ve standardních situacích, jak útočných tak obranných. Na to se musíme v zimní přestávce hodně zaměřit.

Jak jste spokojen se zázemím v klubu a podmínkami pro svou práci?
Tréninky a domácí zápasy hrajeme ve Vlašimi, protože většina kluků zde bydlí. Takže zázemí i podmínky máme kvalitní, ale stejné to bylo i v Kácově. Na zápasy chodí poměrně dost lidí, a když budeme pokračovat v dobrých výkonech i na jaře, tak jich doufám přilákáme ještě víc.

„Pojedete“ na postup? Budete v sestavě dělat změny (odchází někdo – kam a naopak: přivítáte nějakou posilu)?
Před sezónou jsme si dali za cíl stabilizovat kádr a hrát do čtvrtého místa a to jsme  zatím splnili. Když se nám bude nadále dařit tak se samozřejmě postupu bránit nebudeme, ale jednoznačným cílem to momentálně není. Kádr opouští zatím pouze Šourek, který odchází na zimní přípravu do  Bohemians Střížkov (ČFL). S námi se zapojí do přípravy po operaci Houdek, dále hráči, kteří byli na hostováních a patří Vlašimi. Červeňák a Beránek (Kondrac), Zajíc (Miřetice).

Kdy zahájíte zimní přípravu a jak bude vypadat?
Přípravu zahájíme v pátek 16. ledna a budeme se připravovat v domácích podmínkách v areálu Na Lukách. První přípravný zápas sehrajeme 24. ledna na umělé trávě ve Vlašimi se Sázavou. Ve Vlašimi se zúčastníme i zimního turnaje, kde bychom se měli střetnout mimo jiné i s našimi soupeři z I.B třídy (Kondrac, Zdislavice, Divišov, Miřetice). První jarní kolo sehrajeme na konci března v Říčanech.