Asistent rozhodčího Jan Krupa si uplivl a tím poplival celý fotbal

29. říjen 2016, 12:51

Kutná Hora - Po derby s Kolínem čekal Kutnou Horu další zápas doma: Ve 12.  kole divize C fotbalisté z Lorce přivítali vedoucí tým soutěžše - TJ Ústí nad Orlicí. Marodka domácích se opět rozrostla, mimo hru zůstal Antonín Schwarz, který si obnovil zranění. Stoprocentně zdravotně fit nenastupoval ani Vít Regner:

Kutná Hora - Ústí n. O. 0:2 (0:0)

Domácí rozehráli sobotní duel aktivně, hrozili především z pravé strany. Ovšem střelecké pokusy Peterky, R. Vocela ani Váchy gólmana Krátkého nezaskočili. To gólman Kutné Hory čaroval v 17. min.: Hosté ukázali svou sílu ze standardek, trestný kop jemně tečoval hlavou Falta a už se radoval, jenže Ptáček míč na brankové čáře zázračně zastavil! Druhou standardku Ústí zahrávalo pět minut před přestávkou a tentokrát obranu zachránila tyč.

Ve druhé půli hosté udeřili svou mocnou zbraní - standardními situacemi: V 61. min. nechala kutnohorská obrana více prostoru Strnadovi, který hlavou po rohovém kopu otevřel skóre - 0:1. Spíše než fotbal pak diváky do varu dostal rozhodčí Karel Hanousek s asistentem Janem Krupou. V 63. min. totiž po centru Kulhánka Regner hlavičkou překonal gólmana Krátkého, toho ale na brankové čáře zastoupil Strnad a i přesto, že si pomohl rukou, hra pokračovala. Po pár minutách zase Krupa odmával aut, ačkoliv se za brankovou čáru dostal s míčem i gólman Krátký. Asistent rozhodčího protesty diváků řešil plivancem a tím vlastně poplival celý český fotbal. Rozhodčí pak Francovi neuznali gól kvůli ofsajdu po trestném kopu, v 85. min. zase Ptáček vytáhl na roh ránu Součka po trestném kopu nařízeném po protestech kutnohorských hráčů. A právě po tomto rohu se podruhé prosadil Strnad - 0:2.

Výsledek zápasu trenéra Kutné Hory Radka Kulhánka zklamal. "Podle mě proti nám stál hratelný soupeř, který nás prakticky neohrozil," poznamenal k zápasu a doplnil: "Připravovali jsme se na jeho nebezpečné standardní situace, o kterých jsme věděli z předchozích zápasů. A právě ze standardek nás trestal a dal dvě branky."

V Lorci na sebe v sobotu narazily dva týmy s nejmenším počtem obdržených branek v soutěži. "Proto bylo dané, že góly budeme dávat těžko a to se potvrdilo. Bohužel hosté dali první gól a pak už jim to stačilo," řekl Radek Kulhánek, který se zlobil také na své hráče. "Zklamali mě svým chování. Potvrdily se moje indicie o jejich neukázněnosti. Pokud rozhodčí nepíská úplně podle jejich představ, vztekají se, rozčilují se a nesoustředí se na hru. To mě mrzí a to budeme muset řešit. Musíme si to vyříkat a už se to nesmí opakovat," uzavřel.

Branky: 61., 87. Strnad. Rozhodčí: Hanousek - Krupa, Kovářová. ŽK: Regner, Vácha, Franc, R. Vocel - Nágl, Kukla. Diváků: 120. Kutná Hora: Ptáček - Skokan, Regner, Franc, Urban - Vácha, R. Vocel (71. Piskač), Šindelář, Jak. Kulhánek, Šesták (76. Cimr) - Peterka. Trenér Radek Kulhánek. Ústí n. O.: Krátký - Nágl, Chleboun, Strnad, Langer - Brabec (90. Jansa), Falta  - Opina (82. Coufal), Vaňous, Souček - Kukla (79. Ráb). Trenér Vladimír Chudý.