Bezgólová série skončila, byl z toho ale jen bod

30. srpen 2009, 19:04

Čáslav - Fotbalisté FC Zenit Čáslav v pátém kole II. ligy přivítali rezervu AC Sparta Praha. Soupeře, kterého v loňském roce dokázali dvakrát porazit 2:1. Domácí trenér Přemysl Bičovský nemohl počítat se zraněným stoperem Janem Skoupým a záložníkem Lukášem Schutem, po dlouhodobém léčení naopak poprvé nastoupil Tomáš Brezinský a poprvé se v čáslavském dresu představila letní posila z Brna Tomáš Okleštěk. Sparťané, kteří v minulém kole přišli o poločasové vedení s Duklou Praha 2:0 a remizovali nakonec 2:2, nastoupili Pod Hrádkem se dvěmi změnami v sestavě: Místo Suse a Kucky nastoupili Kuncl a Košút.

Čáslav - Sparta B 1:1 (1:0)

Domácí začali náporem a už ve 3. min. Nitrianský poslal nadějný centr do šestnáctky, ovšem Vlasko jen o pár centimetrů na balón nedosáhl. Ve 12. min. dobře zapracoval u brankové čáry Kotyza, potom se Fikejz prodíral na malém vápně, ale obrana Sparty B mu zakončení už nedopřála. Nejvážnější šanci si hosté připravili v 17. min.: Jeslínkův centr Třešňák dobře netrefil a poskakující míč v blízkosti Houdkovy brány uklidil na roh Ricka. Ve 28. min. skončila čáslavská série bez vstřelené branky, která trvala 308 minut: Vlasko napálil trestný kop do břevna, míč se odrazil nahoru, zapadl za brankovou čáru a gólovou radost ještě jistil Markovič - 1:0. Domácí působili ve zbytku prvního poločasu odhodlaným dojmem, v osobních soubojích byli důraznější a Spartu B do ničeho vážnějšího už nepustili.

Po přestávce to se Zenitem ještě vypadalo nadějně. V 48. min. Okleštěk napřáhl k dobře mířené ráně, ovšem švenger se překvapit nenechal. Jenže ve druhém poločase se přece jen více do hry dostávala Sparta B. Folprecht se dobře uvolnil, ale pak naštěstí netrefil. V 59. min. se míč poprvé zatřepal v čáslavské síti, ovšem Beleaidovu branku rozhodčí neuznali pro útočný faul Třešňáka. V 63. min. domácí své vedení mohli pojistit: Po Kotyzově centru hlavičkoval dobře Fikejz, Švenger ještě lepším zákrokem míč vytáhl na roh. Po něm se ke koncovce opět dostal Fikejz, ale tentokrát pálil jen do sparťanského gólmana. Prakticky hned z protiútoku se hosté dočkali vyrovnání, když po po Krobově centru vysoký J. Kadlec přehlavičkoval Brezinského - 1:1. Sparta získávala půdu pod nohama. V 67. min. Folprechtovu nepříjemnou střelu vyrazil Houdek, a pak vykryl i střelecký úhel Jeslínkovi. Houdek se zapotil i v 78. min., když na něj šla rána Kroba. Ještě v 84. min. po Kunáškově centru se Fikejz k hlavičce pořádně nedostal a tak diváky vzrušila 85. min., kdy byl po druhé žluté kartě za zdržování vyloučen Krob. V nastaveném čase po centru Kunášek vyhrál hlavičkový souboj, Holub připravil balón Haniakovi. Ten ještě nezakončil a Kotrbovu dělovku srazili obránci na roh.

Branka: 28. Vlasko - 64. J. Kadlec. Rozhodčí: Paták - Handlíř, Tacina. ŽK: Kotyza, Vlasko - Krob, Droppa. ČK: 85. Krob (S). Diváků: 912. Čáslav: Houdek - Kotrba, T. Brezinský, Ricka, Nitrianský - Kotyza (69. Brunclík), Haniak, Vlasko, Okleštěk (56. Kunášek) - Fikejz, Markovič (77. Holub). Trenér Přemysl Bičovský. Sparta B: Švenger - Kuncl, Hejda, Košút, Krob - Jeslínek (69. Valíček), Droppa, A. Belaid - Putz (43. J. Kadlec), Folprecht - Třešňák (88. Divíšek). Trenér Zdeněk Svoboda.