Brankář Berka zachránil hosty před vyšší porážkou

28. září 2009, 09:15

Vlašim - Mladší žáci Sparty ČKD Kutná Hora v neděli sehráli další mistrovské utkání, když byli hosty FC Graffin Vlašim. Na hřišti týmu, který se usadil na 3. místě tabulky krajského přeboru, uhráli přijatelnou prohru 1:0.

Vlašim - K. Hora 1:0 (1:0)

Hra až do 20. min. byla bitvou uprostřed hrací plochy. V této minutě se domácí dostali do první vážnější šance, kdy centr za obranou řadu hostů domácí útočník nepřesně zakončil. Ve 25. min. se dostali do jediné šance v tomto poločase hosté, kdy Martin Štěpánek převzal kolmici od Krause, vyslal do samostatného brejku Škrobáka a ten svůj únik zakončil střelou, kterou bohužel brankář domácích zneškodnil. Ve 27. min. domácí ranou zpoza velkého vápna vystřelili, ovšem brankář hostí Berka střelu vyrazil na roh. Dvě minuty nato se domácí dostali do brejku po pravé straně a samostatnou akci zakončili střelou, proti které brankář nemohl nic dělat 1:0.

Druhý poločas byli hráči Sparty aktivnější. Ve 33. min. Škrobák přihrál na hranici vápna Šlejmarovi, jeho střelu brankář domácích ovšem chytil. Hra hostů byla ovšem upracovaná. Kombinacemi se dostávali maximálně na dostřel branky domácích a tak šance na vyrovnání byla v tomto poločase jediná, kdy po příchodu na hřiště střílel z dálky Černý jehož střela ovšem skončila nad brankou domácích.

To domácí dokázali mladým Sparťanům ještě ve 43., 50., 52. a 59. min. pěkně zatopit, ovšem v jednom případě pomohlo hostům nastřelené břevno a v ostatních případech čaroval brankář Berka, který tak zachránil Spartu od větší porážky.

Slova trenérů Jenčíka a Krause: "Tak s týmem z popředí tabulky jsme uhráli přijatelný výsledek. Prohra o branku vždy hodně bolí, ale domácí byli opravdu fotbalovější a my si šancí ke vstřelení branky moc nevytvořili. Prim tentokrát předvedl brankář Berka a stoper Růžička. Máme stále velkou marodku a teď budou následovat zápasy s našimi sousedy v tabulce. Doufáme, že tady se ukáže, kam v této soutěži skutečně patříme a na co máme. I když bez čtyřech kluků ze základu to bude opět těžké."

Další mistrovské utkání sehrají mladí Sparťané v sobotu 3. října, kdy od 11.10 hodin přivítají na svém hřišti tým SK Slavia Velký Borek.

K. Hora: Berka – Kraus, Růžička, Štěpánek Marek a Martin, Bláha, Šlejmar, Jenčík, Turkovský, Lodinský (41. Černý), Škrobák.