Čáslav na domácí půdě ustředřila soupeři bůra, hostům se zranili oba brankáři!

27. říjen 2018, 19:35

Čáslav – Ve dvanáctém kole divizní skupiny C zavítali do Čáslavi hosté z týmu FK Přepeře.

Domácí pro utkání nemohli počítat s brankářskou jedničkou Kubátem, kterého zastoupil Stanislav Kovařík. Větší problémy s brankáři ale řešili hosté. V 18. minutě totiž gólman Hyka obdržel červenou kartu. Náhradní brankář Majer vydržel v bráně vinou zranění jen do poločasové pauzy, a tak celý druhý poločas musel odchytat hráč z pole!

Čáslav – Přepeře 5:1 (3:0)

O první vzruch se postral v 18. minutě brankář hostí Hyka, který hasil před unikajícím Vančurou příležitost domácích jen za cenu hry rukou mimo pokutové území. Po zásluze tak viděl červenou kartu a poslal hosty do dlouhého oslabení. To dokázali domácí fotbalisté využít ještě do poločasové pauzy. Nejprve se ranou ze střední vzdálenosti prosadil Jícha – 1:0. O dvě minuty čáslavský útočník zakončil pěknou souhru s Vančurou znovu střelou do černého – 2:0. Za další tři minuty protáhl Vančura z trestného kopu náhradního brankáře Majera. Ten ale míč vyrazil jen na nohu Hannicha, pro kterého již nebyl problém skórovat – 3:0.

Čtvrtou branku domácích přidal po rohovém kopu na zadní tyči číhající Petrů – 4:0. Hosté pak z ojedinělého protiútoku donutili brankáře Kovaříka faulovat. Následnou penaltu pak v čestný úspěch přetavil Vrabec – 4:1. Konečnou podobu výsledku dal třetí brankou v utkání Jícha, který prošel středem obrany a zakončil přesně k tyči – 5:1.

„Vyhráli jsme pět jedna a máme tři body. Z tohoto pohledu jsme spokojení. Navíc jsme hráli se soupeřem, který sbírá body více na hřištích soupeřů než na domácím hřišti,“ připomněl trenér Čáslavi Radim Truksa.

„Zápas ovlivnila osmnáctá minuta, kdy po výkopu Kovaříka neodehrál míč stoper hostí a Vančurovo zakončení zastavila až ruka brankáře mimo pokutové území. Místo něj šel do brány brankář, který měl chytat původně, ale zranil se už při rozcvičce. Bylo vidět, že jej to limituje, když nemohl vykopávat míč,“ popisoval Truksa.

„V kabině jsme si řekli, že soupeře nebudeme šetřit a budeme chtít dát co nejvíce branek. To se ale nepotvrdilo. Sice jsme dvě branky dali, ale jeden jsme dostali. To mě mrzí. Takový zápas musí dohrát s nulou,“ konstatoval Truksa a pokračoval: „Šance jsme sice měli, ale nedali jsme je. Herně to nebylo z naší strany velká krása, ale výsledek pět jedna bereme.“

Branky: 37., 39. a 89. Jicha, 42. Hannich, 60. Petrů – 81. Vrabec pok. kop.

Rozhodčí: Plzák – Kyncl, Míč. Červené karty: 18. Hyka, 87. Vrabec (oba P). Žluté karty: Kovařík, Vocel – Sedláček. Diváků: 105.

Čáslav: Kovařík – Růžička, Mráz, Vebr, Kunášek – Uher (64. Mlynka), Petrů (79. Richard), Vocel (64. Čuchal), Hannich (64. Kořínek) – Jicha, Vančura (74. Kopp). Trenér Radim Truksa.

Přepeře: Hyka – Krasnický, Sedláček (19. Majer, 46. Vakáček), Nesvatba, Petřík, Bína (80. Zezulka), Pavlata, Vrabec, Vébr (46. Vaníček), Mich. Sedláček, Synek (84. Peškar). Trenér Josef Petřík.

1 Velké Hamry 12 6 3 2 1 26:12 26
2 Čáslav 12 5 5 1 1 24:10 26
3 Pardubice B 11 6 2 1 2 17:9 23
4 Benátky n. J. 11 6 1 1 3 21:13 21
5 Mšeno/Jablonec 11 6 0 1 4 28:15 19
6 Vysoké Mýto 12 4 2 3 3 18:13 19