Čáslav opět neprošla přes první pohárové kolo, na penalty postoupil Nový Bydžov

31. červenec 2011, 19:46
(aktualizováno: 31. červenec 2011, 21:16)

Nový Bydžov - V minulých letech se Čáslavským nedařilo postoupit přes první pohárové kolo. Vypadli s Meteorem, Kunicemi i naposledy ve druhém kole v Letohradě. Letos je los poslal opět na východ Čech, v neděli byli hosty divizního Nového Bydžova.

Nový Bydžov - Čáslav 3:2 pk (0:1)

Čáslavský trenér nemohl poslat na hřiště nemocného Rakovana a na poslední chvíli ještě musel ze sestavy vyškrtnout Jukla. "Šlo o administrativní chybu, nikoliv naši, ale svazu," vysvětlil změnu v sestavě na poslední chvíli trenér Oldřich Abrhám.

První poločas měli hosté pod kontrolou. Už ve 4. min. Pilař podběhl dlouhý výkop Duchečka, Fikejz se protáhl novobydžovskou obranou jako úhoř a své sólo korunoval gólovou střelou pod břevno - 0:1. Pro Čáslav to vypadalo na pohodový zápas, zvlášť, když si ještě v prvním dějství vypracovala gólové příležitosti. Ve 14. min. Šisler vysunul Fikejze, který zpětnou přihrávkou hledal nabíhajícího Špidlena a jeho tvrdou ránu gólman Cejnar reflexivně vyrazil na roh. Ve 26. min. Fikejzova nastřelená přihrávka z pravé strany prošla až k Šislerovi, ovšem ten trefil nej nohy brankáře Cejnara, který se stačil včas přemístit.

Do druhé půle přišli domácí odvážněji a v 51. min. se osmělil Bastin, jenže ještě mířil vedle. O čtyři minuty později se zdálo, že Čáslav definitivně zlomila odpor houževnatých domácích: Po kombinaci s Kunáškem Voltr vysunul Džafiče, který našel skulinu u tyče Cejnarovy brány -0:2. Jenže prakticky hned po rozehrání sudí Orel posoudil střet Kunáška se Ševčíkem jako nedovolený a Ševčík proměnil pokutový kop - 1:2. S přibývajícími minutami Nový Bydžov cítil šanci a hnaný publikem také skóre vyrovnal: V 86. min. Blažejův centr z trestného kopu téměř od poloviny hřiště dotlačil do sítě Žalman - 2:2.

Čáslavi nevyšly ani pokutové kopy: Zatímco domácí Blažej, Věchet a Pavlásek proměnili, Timm trefil tyč, Kaňák pálil do břevna a i když Špidlen dal, K. Hejný ranou do nohou gólmana pustil radost domácích z postupu do dalšího kola.

Po remíze a vypadnutí z poháru s divizním týmem trenér Čáslavi Oldřich Abrhám nehledal výmluvy. "To by se zápas nemělo," přiznal a pokračoval: "Ve 30. minutě jsme měli vést 5:0, jenže Špidlen, Němeček, Hejný nebo další své šance, kdy byli pomalu sami na malém vápně, neproměnili. To se pak nemůžeme divit, že takový zápas nezvládneme."

Domácí se dostali do hry kontaktním gólem z pokutového kopu. "Údajného, mám o něm pochybnosti," naznačil Oldřich Abrhám. "Soupeř vyrovnal po nesmyslné standardce, kdy jsem na hráče od střídačky křičel bez faulu," doplnil a dodal: "Vypadnutí z poháru je velmi nepříjemné, na druhou stranu říkám otevřeně a upřímně, že než absolvovat takové zápasy, je lepší pohár nehrát. Máme jen počtem omezený hráčský kádr a nemáme na to, abychom zvládli dvě soutěže. Navíc jsem měl pocit, že si tady dneska někdo zbytečně hojil nějaké mindráky, protože to, co se dělo v hledišti a na hřišti... Rozhodčí naprosto podlehl atmosféře, opravdu - radši pohár nehrát. Nevymlouvám se - je špatně, že jsme s divizním soupeřem jen remizovali, ale než taková utkání, je lepší soustředit se na ta mistrovská."

Jedno pozitivum na zápase kouč přece jen našel: "Drtivá většina našich hráčů je mladých a když nic jiného, jsou pro ně tato utkání obrovskou zkušeností," uzavřel Oldřich Abrhám.

Branky: 56. pok. kop Ševčík 86. Žalman - 4. Fikejz, 55. Džafič. Rozhodčí: Orel - Jiřík, Pilný. ŽK: Ševčík. Diváků: 320. Nový Bydžov: Cejnar - Pilař (77. Dudla), Žalman, Pavlásek, Novák (85. Prokopec) - Tomeš, Věchet, Krejčí (65. Tlustý), Blažej - Ševčík, Bastin. Trenér Martin Firbacher. Čáslav: Ducheček - Hečko, Němeček, K. Hejný, Kunášek - Prášil (73. Timm), Špidlen, Šisler - Voltr, Fikejz, Džafič (77. Kaňák). Trenér Oldřich Abrhám.