Čáslav položily na lopatky dvě penalty, Chrudim ve Vodrantech zvítězila 2:1

28. říjen 2015, 17:52

Čáslav - Po dvou zápasech, ve kterých prohráli a navíc nevstřelili ani jeden gól, přivítali fotbalisté FK Čáslav ve středečním vloženém 19. kole ČFL celek z popředí tabulky - MFK Chrudim.

Čáslav - Chrudim 1:2 (0:0)

Více lepších příležitostí si v prvním poločase vypracovali hosté. V 11. min. Kopecký hledal za obranou Váchu, ten míč sice napálil tvrdě, ovšem mířil vysoko nad. Domácí pak přestáli další náběh Kopeckého a sami zahrozili v 19. min.: M. Hašek vyslal na bránu hostů Vopata, ten už vššak lob nestihl, protože byl faulován brankářem. Trestný kop z hranice šestnáctky poslal M. Frejlach vedle. Největší příležitost Chrudimští zahodili ve 20. min., kdy odkop J. Petrů vrátil Radouš, Kopecký byl před bránou úplně sám, jenže pálil vedle.  Do další příležitosti Čáslavi nabíhal Reiter, jenže k dokonalosti chyběla o něco přesnější finální přihrávka J. Nečase.

Těsně po přestávce gólman Stehno vytáhl hlavičku Kesnera, kapituloval až v 66. min., když Kopecký proměnil první pokutový kop po souboji v šestnátce po autovém vhazování - 0:1. O dvě minuty mohlo být pro domácí ještě hůře, naštěstí je po tvrdé ráně Sixty zachránilo břevno. Nový náboj dostalo utkání v 77. min., když Petrů hlavou uklidil centr do horního růžku - 1:1. Vzápětí mohli Čáslavští strhnout vedení na svou stranu, ovšem volný Hell po Váchově centru hlavičkoval nad. Pak ještě Hašek ze strany našel Mihálika, který se do míče opřel bez přípravy, leč nepřesně. O osudu utkání rozhodla 82. min., kdy rozhodčí po Váchově faulu na Kopeckého odpískal druhou penaltu - 1:2.

Čáslavský trenér Miloslav Brožek zápas hodnotil ze dvou pohledů. "Herně byl soupeř sedmdesát  minut lepší, je to kvalitní tým. Uznávám, že nás hosté dobře napadali, byli agresivní a s tím jsme se vyrovnávali jen těžko," připustil a pokračoval: "Nezachytili jsme začátek, kdy tam Chrudim měla několik závarů a šancí. Pak se hra vyrovnala, ale nebyli jsme moc nebezpeční. Od 70. minuty to pro nás bylo více než vyrovnané utkání."

"Dostali jsme góly ze dvou penalt, když náš hráč šel sám na bránu dostal brankář za jeho sražení jen žlutou kartu. Asi bychom pořád jen brečeli nad rozlitým mlékem, to je prostě ČFL," naznačil druhý pohled kouč. Čáslav ale poslední tři zápasy prohrála, navíc vstřelila jen jednu branku. "Nejsme nebezpeční, jsme málo produktivní, nechodíme v dostatečném počtu do vápna tak, jak bychom měli. Nedostáváme se do tolika situací v šestnáctce, abychom mohli být produktivnější. To je hlavní příčina toho, proč jsme dnes třeba nebodovali nebo nevyhráli. Musíme se zamyslet, jak hrát dopředu, protože dnes jsme v prvním poločase byli v kombinaci pomalí, soupeř se stačil přesouvat a my měli málo prostoru ke hře," uzavřel Miloslav Brožek.

Branky: 77. J. Petrů - 66. pok. kop, 82. pok. kop Kopecký. Rozhodčí: klupák - Krupka, Míč. ŽK: Mlynka, J. Petrů - Mrázek, Langr, Drahoš. Diváků: 122. Čáslav: Stehno - Vácha, J. Petrů, Hell, Kunášek (86. Pokrovskij) - Vopat (51. T. Mlynka), M. Hašek, M. Frejlach (74. Váňa), Reiter - J. Nečas (74. Jíra) - Mihálik. Trenér Miloslav Brožek. Chrudim: Mrázek - Řezníček, Drahoš, Radouš, Adámek - Kesner (79. Luptovský), Sixta (87. Mastík), Langr, Kopecký (89. Krčál) - Rybička (83. Hauf), T. Vácha. Trenér Pavel Jirousek.

1 Chrudim 15 11 2 0 2 29:12 37
2 Vltavín 15 9 2 3 1 33:13 34
3 Králův Dvůr 15 7 4 2 2 18:9 31
4 Zápy 15 8 2 1 4 27:18 29
5 Domažlice 15 7 2 2 4 24:18 27
6 Písek 15 7 2 2 4 21:16 27
7 Jirny 15 8 0 3 4 27:26 27
8 Dobrovice 15 6 2 1 6 32:20 23