Čáslav potrápila Vlašim, druholigový soupeř postoupil až za tmy po penaltách

15. srpen 2018, 21:54

Čáslav - Fotbalisté FK Čáslav ve středu nastoupili k zápasu prvního pohárového kola, ve kterém přivítali na svém hřišti druholigového soupeře - FC Sellier & Bellot Vlašim:

Čáslav - Vlašim 1:2 pk (0:0, 0:1, 1:0)

Herní převahu si udržovali po většinu prvního poločasu hosté, ovšem oba brankáři byli téměř bez práce. Vlašimský gólman Beník neměl problémy s ranami Vančury ani Mlynky, na druhé straně létaly míče na čáslavskou bránu hodně nepřesně. Asi největší příležitost první půle si Vlašimští připravili ve 20. min.: Ivanko pronikl do pokutového území, vrátil míč "pod sebe" a nabíhající Dao mířil sice přesně, jenže Kubát byl u tyče včas.

V podobném duchu se pokračovalo i po přestávce, i když tlak hostů přece jen sílil a Vlašimští se dostávali do nebezpečných situací. Už v 54. min. se přesnou kombinací dostal až před Kubáta Dao, ale pálil nad. Velkou příležitost ke skórování měl v 70. min. Fotr, jenže proti němu výtečně vyběhl brankář Kubát. Domácí se dostali k ohrožení vlašimské brány až před koncem základní hrací doby, když v 86. min. po Kořínkově centru Jícha mířil hlavou vedle.

Pohárový zápas se tak prodlužoval o dvakrát patnáct minut a hned po dvou minutách se radovali hosté: Fotr utekl po pravé straně a Badocha hned po svém příchodu na hřiště otevřel skóre - 0:1. Čáslavští ale vymačkli poslední zbytky sil a přes rychle padající tmu se jim podařilo vyrovnat ve 115. min.: Gólman Beník neudržel centr z trestného kopu a z následného závaru vytěžil J. Petrů vyrování na 1:1.

V penaltovém rozstřelu se rozhodlo ve čtvrté sérii, kdy Kubátův pokutový kop vystihl Beník a a v páté sérii Badocha potvrdil postup Vlašimi do druhého kopa poháru - 5:3.

Zápas s kvalitním soupeřem stál hráče Čáslavi hodně sil. "Věděli jsme, že soupeř bude daleko více na míči a že nás to bude stát hodně sil. Kluky ale musím pochválit, zápas odmakali, vymačkali ze sebe všechno. I v prodloužení tam byly náběhy, stíhali se vracet," chválil svůj tým trenér Čáslavi Radim Truksa. "Když už jsme zápas dotáhli do penalt, které se kopaly za neregulérních podmínek, ovšem pro oba celky stejných, je škoda, že jsme to nedotáhli úplně," litoval kouč a rozebral zápas: "V prvním poločase byla naše hra směrem dozadu dobrá, soupeř tam měl střely kolem vápna, do čisté gólovky se nedostal. My jsme směrem dopředu nepředvedli nic. Ve druhé půli nás soupeř od 60. minuty začal přehrávat, měl tam dvě vyložené šance, které jsme přečkali. Jednu dali vedle a jednou nás podržel brankář Kubát. Škoda, že jsme hned v první minutě prodloužení po dobře vyřešeném rychlém brejku prohrávali. Vyrovnání si kluci za to, jak zápas odmakali a odbojovali zasloužili. Míč jsme dokázali dotlačit do sítě, když vypadl brankáři. Škoda penalt, kluky ale musím pochválit za bojovnost a jak zápas odmakali."

Vlašimští nakonec naplnili papírové předpoklady a postoupili do druhého pohárového kola, ovšem promarněné šance ze druhého poločasu je mohly mrzet. "Byli jsme trochu nepřesní a zbrklí ve finální a předfinální fázi," přiznal trenér Vlašimi Miloslav Brožek. "Hrála spousta hráčů, kteří zatím tolik příležitostí neměli. Chtějí se ukázat a proto jsou ve finální fízi zbrklí. To se projevovalo celý zápas," doplnil a pokračoval: "Čáslavi až heroickým výkonem bránila výsledek, musím domácím pogratulovat k velmi dobře organizované defenzivě a bojovnému výkonu. Nebylo to tady vůbec lehké, i když herně jsme dominovali, vytváření šancí bylo složité. Jsem rád, že dostali příležitost hráči z lavičky a snažili se být po celé utkání aktivní."

V prodloužení se hosté dostali brzy do vedení, které ale neuhájili. "Čáslav mohla i postoupit, podmínky jsem považoval za neregulérní, hraničily se zraněním," řekl kouč a navázal: "Jsme rádi za postup, na finální fázi musíme zapracovat." Chybu brankáře před vyrovnáním Čáslavi Miloslav Brožek přičítá právě rychle padající tmě. "Celý zápas nebyl v permanenci, také proto možná nebyl na situaci úplně koncentrovaný. Šlo o druhý centr za šedesát, sedmdesát minut," upozornil. "Se hrou jsem nespokojený nebyl, na druhou stranu to nestačilo na Čáslav, abychom ji porazili v základní hrací době. Nad tím se musíme zamyslet. Musíme být produktivnější," uzavřel.

Branky: 115. J. Petrů - 92. Badocha. Rozhodčí: Nenadál - Pospíšil, Vodrážka. ŽK: J. Petrů, Čuchal - Pavlík, Fortelný. Diváků: 270. Čáslav: Kubát - Růžička (83. Skokan), L. Vebr, Mráz, Hannich - Vocel (74. Čuchal), J. Petrů - Strnad (25. Mlynka), Vančura, Kořínek (100. Kunášek) - Jícha. Trenér Radim Truksa. Vlašim: Beník - Pavlík, Plechatý, Štochl, Paula - Plachý (83. Janda), Blecha (91. Badocha), Skopec (100. Fortelný), Ivanko - Dao, Selemani (61. Fotr). Trenér Miloslav Brožek.