17. leden 2015, 13:43
(aktualizováno: 17. leden 2015, 18:52)

Čáslav – Fotbalisté FK Čáslav si ke druhému přípravnému duelu na jarní část ČFL pozvali juniorku Jihlavy. V zajímavém střetnutí nakonec diváci viděli celkem šest branek.

Čáslav – Jihlava jun. 5:1 (1:1)

Skóre zápasu otevřeli hosté. Když po deseti minutách uklidil míč k tyči z hranice vápna Šuta – 0:1. Domácí hrozili po celý zápas ze standardních situací. Ve 30. minutě si na rohový kop Vančury naběhl Výborný a důrazně poslal balón do sítě – 1:1. O chvíli později zahrávali Čáslavští další roh. Tentokrát centroval Frejlach, neobsazený Váňa pak napálil míč jen do břevna jihlavské brány.

Druhý poločas patřil jednoznačně domácímu celku. Po několika minutách našel krásným centrem Mlynka naběhnuvšího Frejlacha, který přesnou hlavičkou otočil skóre – 2:1. V 61. minutě pak Frejlach zakončoval ze třinácti metrů. Míč po jeho střele gólman Zimola neudržel a dobíhající Mariotti měl už snadnou práci – 3:1. Po dalších čtyřech minutách zahrával Vančura rohový kop. Na jeho centr si nejvýše naskočil stoper Karal a znovu rozvlnil síť – 4:1. Konečnou podobu výsledku dal deset minut před koncem Mlynka, jenž zužitkoval dobré napadání Mariottiho – 5:1.

„Přijel ambiciozní celek, ve kterém byli dva hráči z áčka. Dále kluci, kteří byli v loňské sezóně naa hostování ve třetích ligách,“ uvedl trenér Čáslavi Oldřich Abrhám a navázal: „To byla lepší sestava hostí v prvním poločase. Pro mě byla radost se dívat na hru. První poločas měl výborné parametry,“ konstatoval.

Druhý poločas ovládli domácí fotbalisté. „Poté soupeř prostřídal. Nasadil jiné hráče a jejich hra ztratila kvalitu. My jsme nasázali nějaké branky,“ řekl Abrhám a pokračoval: „Celkově zápas hodnotím velmi dobře. Ne z pohledu, že jsme vyhráli. Na to si moc nehraji. Spíše mi jde o to, jestli hráči plní úkoly, které jim před zápasem zadám. To je pro mě to nejdůležitější. To jsem dnes při zápas viděl,“ uzavřel spokojeně.

Branky: 30. Výborný, 51. Frejlach, 61. Mariotti, 65. Karal, 80. Mlynka – 10. Šuta.

Rozhodčí: Pospíšil. Žluté karty: Kučera, Koloušek (J). Diváků: 20.

Čáslav: Dastych (75. Kovařík) – Strnad, Karal, Váňa, Výborný – Mlynka, Kunášek, Bilinkiewicz (65. R. Zoufalý), Mariotti – Vančura, Frejlach. Trenér Oldřich Abrhám.

Jihlava jun.: Soukup (46. Zimola) – Vidlička (46. Spirkowski), Veselský (46. Pedro), Kryksmann, Ujčík – Hron (46. Mazel), Štěpánek (46. Koloušek), Šuta, Klusák – Kučera (46. Šerý)), Kelber.