Čáslav přišla o domácí neporazitelnost, v bahenní bitvě kraloval Kolín

20. listopad 2016, 16:36

Čáslav - Fotbalisté FK Čáslav a FK Kolín obstarali poslední souboj v divizi C v letošní sezoně. Jejich nedělní zápas měl i pikantní příchuť: Několik hráčů z Kolína totiž dříve působilo buď v Čáslavi (brankář Jakub Stehno, David Brunclík) a nebo v Suchdole, ze kterého přešla většina týmu v létě právě do Čáslavi (Oleksandr Bora, Radek Biško, František Rybařík):

Čáslav - Kolín 0:2 (0:0)

Aktivněji začali hosté, na blátivém terénu lépe kombinovali, ovšem branku Čáslavi ohrozili pouze několika centry, které gólman Kubát vyřešil jistě. Ve 21. min. Vančura vysunul za obranu hostů Strnada, ovšem jeho brejk zastavili brankář společně s vracejícím se Nešporem. Potom se příležitosti naskytly i hostům: Ve 28. min. se za obranu dostal Lukeš, jenže byl tísněný Růžičkou a zakončení se mu nepovedlo. Na druhé straně parádní křižná rána ze střední vzdálenosti z kopačky Bodláka jen těsně minula horní růžek kolínské brány. Hosté pak byli blízko gólu ve 38. min., kdy na Čapkův nastřelený míč po zemi do šestnáctky Rybařík před Kubátem nedosáhl. Těsně před přestávkou přišel nepříjemný moment, kdy to Jeníček na těžkém terénu přehnal s důrazem, po faulu byl vyloučen a se zlomenou nohou nedohrál ani Lukeš.

Také do druhé půle nastoupil aktivněji Kolín, sražené střely Rybaříka a Zdeňky skončily rohovými kopy. Právě z rohu se hosté ujali vedení v 66. min., když se balón u zadní tyče odrazil k Rybaříkovi a ten ho protlačil do sítě - 0:1. O čtyři minuty se nejlepší střelec Kolína dostal do další šance, proháčkoval se až před gólmana, který ho ovšem tentokrát vychytal. I v deseti a na rozbahněném terénu se domácí nadechli k náporu, zahrávali několik standardních situací, ovšem z nich nic nevytěžili. A tak v 88. min. unikl do otevřené obrany Novák, míč předal Čapkovi, který po kličce Kubátovi pečetil vítězství Kolína - 0:2. Čáslav tak doma na podzim poprvé přišla o všechny body až v posledním kole.

"Prohráli jsme zcela zaslouženě," konstatoval jeden z trenérů Čáslavi Jiří Antoš. "Soupeři jsme odevzdali první poločas, hosté byli aktivnější a chtěli více. Nakonec to vyústilo v nesmyslným zákrokem, který byl velkou kaňkou utkání," řekl a dodal: "Kvalitní soupeř nás ve druhé půli potrestal, skóroval opět ze standardky. To už je několikátý gól po standardní situaci. Druhý gól už nic neřešil, jsme ale hodně zklamaní. V posledním utkání jsme lidem chtěli ukázat lepší tvář."

Trenér Kolína Jiří Biško v Čáslavi očekával těžkou bitvu. "Čáslav je doma zvyklá na těžký terén, míče hodně nakopává," upozornil a navázal: "S tím jsme se myslím vyrovnali celkem dobře. Utkání bohužel poznamenal zákrok ke konci první půle, který pro našeho hráče nedopadl vůbec dobře. Druhý poločas si rozhodčí už pohlídal, pískal každý souboj. Nám se proti oslabeným domácím podařilo získat trochu tlaku a z něj jsme vytěžili první gól. Potom domácí zlobili hlavně po standardních situacích, naštěstí jsme je přečkali a v závěru jsme vstřelili druhý pojišťovací gól."

Jak jsou v Kolíně spokojení s podzimními výsledky? "Měli jsme problém se střílením gólů, to nás provázelo celý podzim. Ke konci jsme ale zabrali, závěr byl celkem slušný a tak můžeme být relativně spokojení," uzavřel Jiří Biško.

Branky: 66. Rybařík, 88. Čapek. Rozhodčí: Teuber - Kapoun, Vaňkát. ŽK: Špičák. ČK: 43. Jeníček. Diváků: 250. Čáslav: Kubát - Bodlák, Růžička, Jeníček, Kunášek (70. D. Dastych) - Strnad (78. Váňa), L. Vebr, Vančura, Hannich - Špičák, Maxa. Trenéři Jiří Antoš, Radim Truksa. Kolín: Stehno - R. Biško, Zdeňka, Šourek, Nešpor - Čapek (90. Veliký), Němeček (90.+1 Ludvíček), Brunclík, Seifert (76. Bora) - Lukeš (45. Novák), Rybařík (83. Procházka). Trenéř Jiří Biško.

1 Ústí n. O. 15 10 2 1 2 29:10 35
2 Vysoké Mýto 15 9 2 1 3 21:13 32
3 Živanice 15 7 4 2 2 40:17 31
4 Čáslav 15 7 2 2 4 30:18 27
5 Letohrad 15 6 3 1 5 18:18 25
6 Kratonohy 15 7 1 1 6 27:20 24
7 Ostrá 15 5 3 3 4 17:13 24
8 Dvůr Králové 15 5 4 1 5 19:27 24