Čáslav udolala Trutnov až na penalty, i tak ale drží první místo v divizní skupině!

14. říjen 2018, 20:08

Čáslav – Fotbalisté Čáslavi v dalším kole divizní skupiny C na domácím hřišti hostili celek ze spodní části tabulky – MFK Trutnov.

Čáslav – Trutnov 1:1 (1:1), pok. kopy 6:5

Domácí fotbalisté v prvním poločase drželi míč na svých kopačkách. Proti houževnatému soupeři se ale do zakončení dostávali velmi těžko. Výjimkou byla 19. minuta, kdy Mlynka přesným centrem našel před bránou Hannicha, jenž ale v dobré pozici nemíříl přesně. Hosté si zavařili po půlhodině hry. Obránce Zieris sehrál velmi špatnou malou domů, kterou vystihl Vančura. Jeho samostatný únik ukončil až faul brankáře Šťastného. Následnou penaltu s přehledem proměnil Petrů.

Těsně před poločasovou pauzou se po individuální akci dostal ke střele Petrů, ale orazítkoval jen tyč. Míč se odrazil zpět do hry, následoval brejk hostí a centr do pokutového území Čáslavi. Vzdušný souboj o balón svedl brankář Kubát, obránce Kunášek a hostující Tobiáš. Po srážce tří jmenovaných se míč ke smůle domácích odrazil před Brejchu, který jej vzápěti propasíroval do sítě – 1:1.

V úvodu druhého poločasu zahrozili hosté. Tobiáš kolmicí vysunul za obranu Holubce, který si ale na brankáře Kubáta nepřišel. V 59. minutě našel Hannich přesným centrem Jíchu. Ten ale v prostoru malého vápna míč netrefil ideálně. V 67. minutě pak Čáslavští kopali nepřímý kop uvnitř pokutového území hostů. Petrů ovšem v dobré pozici minul bránu. V 81. miínutě pak měli domácí největší šanci ke skórování. Po rohu Vančury hlavičkoval do šibenice Růžička, gólman Šťastný ale předvedl skvělý zákrok. Utkání tak dospělo k remíze. V pokutových kopech si lépe počínali fotbalisté Čáslavi a získali bonusový bod navíc.

Trenér Čáslavi Radim Truksa pochválil soupeře svého týmu: „Myslím si, že Trutnov odehrál velmi solidní utkání v defenzivě. Většinu prvního a druhého poločasu jsme odehráli na soupeřově polovině, ale kýžené vyložené šance to nepřinášelo,“ mrzelo Truksu. „Dali jsme sice branku a Hannich měl šanci, kdy hlavičkoval vedle. Za stavu jedna nula nastřelil Petrů tyč. Tam se zápas lámal, kdybychom dali branku na dva nula, asi bychom zápas už neztratili. Po nastřelené tyčce ale nastala brejková situace na druhé straně. Následoval centr a po nedorozumění Kubáta s Kunáškem ze souboje vypadl míč, který hráč hostí dorážel z vápna do brány,“ popisoval trenér Čáslavi.

„Ve druhém poločase jsme úplně gólové situace neměli. Měli jsme několik závarů, pološancí. Ale vyloženou situaci si nevybavuji. Nakonec z toho byl bod. Druhý bod bereme po pokutových kopech. Za dnešní výkon jsme si asi více nezasloužili,“ uzavřel Radim Truksa.

Branky: 32. pok. kop Petrů – 44. Brejcha.

Rozhodčí: Tupý – Babka, Eibl. Žluté karty: Petrů – Šťastný, Turner, Tobiaš, Zieris, Matějka. Diváků: 250.

Čáslav: Kubát – Růžička, Richard (63. Kořínek), Mráz, Kunášek – Mlynka (46. Strnad), Vocel (83. Uher), Petrů, Hannich (75. Kopp) – Vančura, Jícha. Trenér Radim Truksa.

Trutnov: Šťastný – Turner, Tobiáš, Zezula, Dvořák, Holubec, Brejcha (83- Balcar), Zieris, Vyhnánek, Matějka, Kovář. Trenér Miloš Dvořák.

1 Čáslav 10 4 5 0 1 18:8 22
2 Pardubice B 10 6 1 1 2 16:8 21
3 Velké Hamry 10 4 3 2 1 16:9 20
4 Přepeře 10 5 1 2 2 16:13 19
5 Benátky n. J. 10 5 1 1 3 19:12 18
6 Mšeno/Jablonec 10 5 0 1 4 21:14 16