Čáslav v sezoně poprvé ztratila, po penaltách podlehla Živanicím

28. srpen 2016, 20:09

Čáslav - V krátké době podruhé se fotbalisté FK Čáslav v neděli utkali se soupeřem ze Živanic. V prvním případě si hosté ve Vodrantech po výhře 3:0 vybojovali postup do prvního pohárového kola, v neděli byly ve hře tři divizní body. Domácí chtěli udržet stoprocentní bilanci, Živaničtí zase po dvou remízách toužili po prvním tříbodovém vítězství:

Čáslav - Živanice 1:1 (1:1), pk 2:4

Domácí začali dobře. Těsným a důrazným napadáním nenechali soupeři klid na rozehrávkou a výsledkem byla územní převaha. A také branková šance, už v 8. min., kdy po levé straně unikl Špičák, přesným centrem našel Vančuru, jehož hlavičkový oblouček se odrazil od břevna zpět do hřiště a hosté pak ustáli následný závar. V 19. min. se už skóre měnilo, ovšem na druhé straně: Po rozehraném trestném kopu se střela Poláka odrazila na druhou stranu, než padal gólman Kubát - 0:1. Inkasovaná branka Čáslavské přece jen trochu přibrzdila, přesto ve 25. min. Vančura výborně vybojoval míč, ovšem jeho přihrávku na přední tyč Špičák do sítě neprotlačil. Ve 35. min. se domácím nálada přece jen zvedla: Míč si k trestnému kopu postavil Vančura a na jeho přesnou ránu do šibenici za zeď gólman Volšík nedosáhl - 1:1.

Po změně stran hosté přidali a výsledkem byl boj o každý metr hřiště. Domácí zahrozili z brejků, Vančuru v tom prvním zastavil praporek rozhodčího a ofsajd, ve druhém případě obrana Živanic stihla jeho střelu srazit do bezpečí. Obranu hostů pak pozlobil i Strnad, ovšem branka nepadla, stejně jako v 86. min., kdy Vančura po rohovém kopu hlavičkoval od přední tyče jen do boční sítě.

O bonusovém bodu tak rozhodovaly penalty. Zatímco hosté všechny, někdy i se štěstím proměnili, Bodlákovi a Růžičkovi pokusy zlikvidoval gólman Volšík a zajistil tak Živanicím bod navrch.

"Z výsledku jsme zklamaní, druhý bod jsme si za aktivní hru, zejména v prvním poločase zasloužili," povzdechl trenér Jiří Antoš. "Penalty jsou už ale loterie," dodal a pokračoval: "Do prvního poločasu jsme chtěli nastoupit hodně aktivně, to jsme také zvládli. Soupeř nás ale přibrzdil nešťastným gólem, když byl prakticky poprvé za polovinou. Na to jsme dokázali reagovat krásným gólem Vančury, za stavu 0:0 jsme ještě nastřelili břevno. V prvním poločase jsme hráli velmi dobře. Ve druhém poločase se soupeř zlepšil a dostal se více do hry, my jsme trochu uvadali, ale bojovali až do konce. Byli jsme aktivní, penalty se ale přiklonily na stranu hostů."

Branky: 35. Vančura - 19. Kubát. Rozhodčí: Vrchota - Hrkal, Babka. ŽK: L. Vebr, Kunášek, M. Frejlach - Ferčák. Diváků: 205. Čáslav: Kubát - Bodlák, Růžička, Jeníček, Kunášek - L. Vebr - M. Král (80. D. Dastych), Váňa (52. Strnad), Hannich (80. M. Frejlach) - Vančura, Špičák. Trenéři Jiří Antoš, Radim Truksa. Živanice: Volšík - Motyčka, Novák, Ferčák, Norek - Polák, Herzán, Gorol (80. O. Ujec), Janecký (75. Kakrda) - Petrus - M. Ujec. Trenér Milan Ujec st.