Čáslav zlomily vstupy do obou poločasů, navíc přísná penalta

26. květen 2013, 19:41
(aktualizováno: 26. květen 2013, 19:42)

Varnsdorf - Po prohře Mostu se Znojmem odjeli fotbalisté FK Čáslav k zápasu 29. kola Fotbalové národní ligy do Varnsdorfu bojovat o naději. Čáslavské sužuje ale řada zranění, navíc kvůli kartám chyběl i Fikejz a tak do základní sestavy naskočil Petr Váňa.

Varnsdorf - Čáslav 3:1 (1:1)

"Vstoupili jsme špatně do prvního i druhého poločasu," uvedl trenér Čáslavi Ivan Kopecký. Jeho tým totiž inkasoval už v první minutě. "Propadl nám nakopnutý míč a skóroval Volf z ofsajdové pozice," popsal první klíčový moment utkání Ivan Kopecký a navázal: "Mužstvo, jakým je Varnsdorf, se dostalo do pohody, ale nám se podařilo pěknou střelou Melissopoulose vyrovnat." Domácí ještě v prvním poločase měli některé příležitosti, hosté zase nedotáhli brejkové situace. "Také jsme měli štěstí," přiznal kouč.

Další rána pro hosty přišla zkraje druhé půle. "Vyjdeme ven, uděláme chybu v obranné fázi," zlobil se a dodal: "Vrcholem byla z našeho pohledu nepochopitelná penalta na 3:1." Varnsdorf už měl zbytek zápasu ve své moci a vítězství 3:1 si pohlídal. "Na začátku druhého poločasu za stavu 1:1 jsme měli roh, po kterém střelu Pollalise vytáhl brankář. To bylo škoda, že se nám nepodařilo stav překlopit na naší stranu," litoval Ivan Kopecký.

Trenéři Čáslavi ani ve Varnsdorfu nemohli postavit optimální sestavu. Chyběla jim řada zraněných hráčů a vykartovaný Fikejz. Příležitost tak od začátku dostal Petr Váňa. "Odehrál slušné utkání, na hřiště se dostal i Špičák," dodal Ivan Kopecký.

Branky: 1. Volf, 51. Schubert, 65. pok.k op Kotiš - 27. Melissopoulos. Rozhodčí: Kocourek - Černý, Hock. ŽK: Schubert. Varnsdorf: Porcal - Zbrožek, Dobrovolný, Tvaroha, Breite -Kotiš, Cana, Jakobovský, Rudnytskyy (69. Vilkovský) - Volf (69. Martan), Schubert (83. Just). Čáslav: Ducheček - Kučera, Karal, Pollalis, Achemaistos - Váňa (76. Špičák) - Sklenář (70. Chalkias), Stathoulopoulos, Mylonas, Melissopoulos - Vasilakos. Trenéři Ivan Kopecký, Ivan Kolev.