Čáslavačky se probudily až za stavu 0:2, z prvního jarního zápasu vydolovaly nakonec bod

27. březen 2014, 15:56
(aktualizováno: 27. březen 2014, 15:58)

Čáslav - Do jarní bojů České fotbalové ligy žen zasáhly i čáslavské hráčky, které přestože sahaly po vítězství, nakonec se musely spokojit s bodem:

Čáslav - Karlovy Vary 2:2 (1:2)

V čáslavském dresu došlo během zimní přestávky  jen k několika kosmetickým úpravám, kdy hostování skončilo Hromádkové  z Ďáblic, z neznámých důvodů skončila Vinická, naopak přišla Michaela Medunová ze Starého Máteřova a Kamila Pohlová, která se vrátila ze zahraniční pracovní  stáže. Domácí trenéři postrádali nemocnou Alenu Buchtovou.

Domácím hráčkám vůbec nevyšel úvodní poločas, ve kterém se doslova trápily. „Přestože jsme před zápasem děvčata motivovali ke klidu a zdravému sebevědomí, právě opak toho všeho byl na jejich hře patrný. Hrály ustrašeně, pohyb a přihrávky na bodu nula, všude byly oproti soupeřkám pomalejší  a soupeř toho začínal využívat," řekl na úvod jeden z trenérů domácích Jindřich Vaněček.

Hráčky Varů jako by vycítily, že Čáslavandy hrajou velice opatrně,  začaly toho využívat k prosazení své hry, což vedlo k dvoubrankovému vedení během jedné minuty! Obě branky padly během 18. minuty, kdy domácí nechaly po centrech nejprve z levé pak i z pravé strany zcela volnou Janochovou dvakát skórovat 0:2. „Právě z nepřesnosti přihrávek a nedůrazu při převzetí míče jsme obdrželi obě branky - dá se říct jako přes kopírák, které jsme soupeřkám doslova darovali," zlobil se trenér Vaněček. Domácí hráčky sice ve 38. minutě snížily na 1:2 po chytré přihrávce Karafiátové na dobře nabíhající Truhlářovou na 1:2. Nervozitu domácích v úvodním poločase podtrhla Karafiátová, která ve 42. minutě neproměnila pokutová kop.

Poločasová domluva trenérů padla zřejmě  na úrodnou půdu. Čáslavandy ožily a začaly hrát svou hru,  téměř druhý poločas se odehrál na půli hráček Varů. Přeskupení hráček, jakoby dal impuls ke kombinační hře a hned od začátku druhé půle získaly domácí hráčky střed hřiště. Soupeř ze Karlových Varů hrál celý druhý poločas pod neustálým tlakem. Škoda všech neproměněných šancí, kdy ani z nejvyloženějších akcí do odkryté branky se čáslavandy nemohliy trefit. A tak se stav měnil už jen v 61. min., kdy na střelu Karafiátové  byla  Hájková v brance krátká 2:2.

„Ačkoli byl druhý poločas z naší strany vcelku dobrý, celkově musíme hodnotit zápas jako nepovedený,  hra byla nedůrazná, děvčata nastoupila se zbytečným respektem," dodal trenér Vaněček.

Branky: 38. Truhlářová, 61. Karafiátová - 18., 19. Janochová. Rozhodčí: Opočenský - Mucha, Řípa. ŽK: Czelderová, Janochová. Diváků: 60. Čáslav:  Jelínková - T. Prchalová (68. Miláčková), Buřvalová, Veselá, Kunášková - Bělinová (46. Culková), Medunová, Karafiátová, Truhlářová - A. Prchalová (83. Pohlová), Kovaříková. Trenéři Ivo Ducheček, Jindřich Vaněček.