Čáslavandy rozhodly domácí utkání se Všestudy již v prvním poločase

29. říjen 2012, 21:06
(aktualizováno: 29. říjen 2012, 21:07)

Čáslav - Ani v dalším kole 3. ligy čáslavské fotbalistky neponechaly nic náhodě a o utkání rozhodly čtyřmi brankami již v prvním poločase. Oba celky se letos střely již podruhé - nejprve v Poháru KFŽ a v neděli v mistrovském utkání 3.ligy. Z obou utkání vešly vítězně fotbalistky Čáslavi.

Čáslav - Všestudy 5:0 (4:0)

Domácí fotbalistky nechtěly ponechat nic náhodě a do vedení šly již krátce po rozehrání, kdy se trefila z 20m mířenou střelou k tyči Karafiátová 1:0. Ačkoliv se soupeř snažil hrát aktivně, zejména prvních 15 minut, převaha domácích hráček postupně narůstala a byla vyjádřena i brankově. Běžela 23 minuta, kdy domácí hráčky zahrávaly téměř z 26m přímý kop, na který se postavila kapitánka domácích Veselá, která vzala na sebe zodpovědnost a "angličanem" zvýšila na 2:0. Krátce nato se k odraženému míči dostala Horálková a nenechala nikoho na pochybách, že umí dobře zakončovat 3:0. Hostující hráčky se ještě ani nestačily vzpamatovat, když se krásně přes obranu uvolnila Prchalová Tereza, přihrála míč do pokutového území, kde se nejrychleji zorientovala Karafiátová a přepisoval se stav utkání počtvrté 4:0! "Nejprve bychom chtěli poděkovat správcům, kteří přes nečekanou sněhovou nadílku, stačili ve velmi krátké době perfektně připravit hrací plochu. Co se týče samotné hry, v první půli hrála naše děvčata to, co od nich očekáváme. Bylo vidět, že hrají s velkou chutí,"  řekl na úvod trenér domácích Ivo Ducheček.

Ve druhém poločase byla jen otázka času, kdy padne další branka. Po gólu volala ukázková akce Truhlářové, ale ta jen orazítkovala tyč hostující Baudyšové. Fotbalové akce domácích hráček se dočkaly i ocenění v podobě potlesku, jímž domácí diváci nešetřili.Tak jako při ukázkovém "přelobování" Baudyšové Anetou Prchalovou A., které znamenalo vedení už 5:0.

"Po dlouhé době se nám v utkání s dobrým – silným soupeřem dařilo i střelecky a ačkoli výsledek hovoří o snadném vítězství, myslíme si, že děvčata ze Všestud stále patří v naší skupině k těm lepším a zahrály velmi dobře. Naše děvčata předvedla opravdu pohlednou kopanou a musíme jim s kolegou poděkovat za předvedený výkon," dodal druhý trenér Čáslavi Jindřich Vaněček.

Branky: 7., 28. Karafiátová, 24. Veselá, 25. Horálková, 78. A. Prchalová. Rozhodčí: Linhart - Kučera, Fidra. ŽK: Baudyšová (V). Diváků: 65. Čáslav: Jelínková - Culková, Veselá, Horálková, Kunášková - Truhlářová, Buřvalová, Karafiátová, T. Prchalová (78. Havlíčková) - A. Prchalová, Miláčková (70. Nezbedová). Trenéři Ivo Ducheček a Jindřich Vaněček.