Čáslavandy zahájily jarní část ČFL vítězstvím, porazily Rakovník 1:0

11. listopad 2014, 23:25
(aktualizováno: 11. listopad 2014, 23:26)

Čáslav - Česká fotbalová liga žen měla o víkendu na pořadu již jarní předehrávku, ve které Čáslavandy hostily ambiciózní celek Rakovníka. Ten porazily brankou Veselé:

Čáslav - Rakovník 1:0 (0:0)

S celkem Rakovníka měly domácí hráčky doposud pasivní bilanci, neboť vzájemná klání zní jasně ve prospěch hostujícího týmu - dvě prohry a jedna remíza. Zkušenému týmu z Rakovníka patří právem dosud třetí příčka.

Domácí proto nechtěli ponechat nic náhodě a vsadili v tomto utkání vše na útočnou fázi a posílili útok, kam poslali domácí trenéři  tři hráčky.

První poločas byl dlouho z obou stran nemastný-neslaný, oba týmy předvedly řadu nepřesností jak v rozehrávce, tak zakončení a ačkoli byla rakovnická děvčata fotbalovější, vytvořila si  více brankových příležitostí, které však nedokázaly zúročit, skončil první poločas bez branek.

Druhý poločas byl o poznání kvalitnější z obou stran. Od 50. minuty se hostující hráčky na dlouhé minuty usadily na polovině domácích a kombinační hrou zejména po stranách dostávaly do vápna a jen nepřesnost v zakončení a Jelínková v domácí brance znamenalo bezbrankovou hru.

I útočné snažení domácích hráček bylo v několika případech fotbalové, střelecky se nedokázaly prosadit, neboť jak pokusy Buchtové, tak Fuksové byly spíše „malou domů“, než hrozbou pro Pavlíčkovou v rakovnické brance.

V závěrečné pátnáctiminutovce čáslavské fotbalistky stupňovaly tlak. V 86. minutě byla stažena za dres v pokutovém území prodírající se Prchalová a nařízený pokutový kop kapitánka Veselá s přehledem proměnila 1:0. Čáslavandy si pak už vítězství pohlídaly.

"Při pohledu na tabulku po podzimní části a s ohledem na to, s jakou marodkou a odchodem dvou klíčových hráček Medunové a Kovaříkové jsme letošní soutěž začali, jsme s kolegou s umístěním spokojeni. Na druhou stranu, s odstupem jednoho týdne, jsme po odehraném utkání posledního podzimního kola v Ďáblicích naopak velmi nespokojení, neboť jsme se tam přišli o tři  body a tím o dvě příčky v tabulce na třetí místo a to je veliká škoda! Dnes vyhrál šťastnější celek," řekl jeden z domácích trenérů Jindřich Vaněček.

Branka: 86. pok. kop Veselá. Rozhodčí: Kučera - Špičák, Havránek. ŽK: Stránská (R). Čáslav: Jelínková - Culková, Veselá, T. Prchalová - Fuksová, Truhlářová, Musílková, Karbinošová - Karafiátová, Čápová (46. A. Prchalová), Buchtová. Trenéři Ivo Ducheček, Jindřich Vaněček.