Čáslavská rezerva otočila výsledek derby třemi góly z rohových kopů!

29. říjen 2017, 17:28

Čáslav - Fotbalisté čáslavské rezervy hostili v 10. kole I. B třídy, skupina C soupeře z regionu: FC Bílé Podolí. Šlo o souboj dvou týmů z opačných polovin tabulky: Domácí chtěli tři body, aby udrželi kontakt s vedoucím Hlízovem, na jehož hřiště pojedou za týden. Hosté zase potřebovali bodovat v boji o udržení se v soutěži:

Čáslav B - B. Podolí 3:2 (1:2)

Zatímco domácím vázla kombinace, finální přihrávka a nebyli schopni před bránu soupeře dostat nebezpečný centr, stačily Podolským dva trestné kopy, aby se ujali vedení: Už ve 3. min. M. Švábem nastřelený centr z velké dálky z pravé strany zapadl za tyč, z podobné situace hosté zvýšili ve 29. min., kdy po nejistém zákroku gólmana Čermáka po trestném kopu M. Švába dorazil míč do sítě K. Weinlich - 0:2. Čáslavská rezerva se prosadila až pět minut před přestávkou, kdy Richard u zadní tyče hlavou zúročil rohový kop - 1:2.

Po změně stran rychle ubývalo světlo a naopak přibýval déšť. S podmínkami si ale lépe poradili domácí, kteří dvěma góly po rozích otočili výsledek ve svůj prospěch. V 62. min. Čáslav B zahrávala trestný kop ze strany, po zakončení Vrány už domácí zvedali ruce nad hlavy, míč ovšem zastavilo břevno. Teprve v 75. min. se po rohovém kopu prosadil Váňa a v 79. min. si roh Jirků srazil brankář Staš do vlastní sítě - 3:2.

"Šťastnější vyhrál," konstatoval po zápase trenér čáslavské rezervy Jiří Antoš. "Hrálo se v těžkých podmínkách, které ale byly pro všechny stejné. Absolutně nejsme spokojení s naším výkonem v prvním poločase," zdůraznil a pokračoval: "Ve druhé půle jsme trochu přidali, hráče můžeme pochválit, že otočili výsledek z 0:2 na 3:2. Výkon a herní projev optimální ale určitě nebyl. Byl to pro nás těžký zápas, tři body bereme." Za týden se Čáslav B představí na hřišti Hlízova a podobný výkon by asi na lídra soutěže nestačil. "Je to za týden. Bude se hrát na jiném hřišti, každý zápas je jiný. Pojedeme se porvat o první místo v tabulce," prohlásil Jiří Antoš.

Podolští vedli v prvním poločase už 2:0 po standardních situacích. "Po nákopech před bránu," dodal trenér Bílého Podolí Bohuslav Šváb. "Soupeř ale ukázal svou sílu, druhý poločas už byl téměř na jednu bránu," přiznal a dodal: "Nějaký bod jsme tady ale uhrát mohli. Dostat tři góly po třech rozích je už moc, je to až za hranou. Někdo si to asi musí srovnat v hlavě."

Branky: 40. Richard, 75. Váňa, 83. Jirků - 3. M. Šváb, 29. K. Weinlich. Rozhodčí: Lacina - Radina, Kosina. ŽK: Richard - L. Toman, M. Šváb, K. Weinlich, T. Švadlenka. Diváků: 50. Čáslav B: Čermák - Hurda (71. Plíhal), Richard, Váňa, Lebduška - Ronovský, Jirků, Koubský, Fuxa - Trekoval (62. R. Zoufalý), Vrána (67. Pavlík). Trenér Jiří Antoš. B. Podolí: Staš - R. Toman ml., L. Toman, Šálený, M. Šváb - Čakovský (65. Netáhlo), K. Weinlich (73. Jelínek), Hájek, Pulkert - J. Špitálník, T. Švadlenka. Trenér Bohuslav Šváb.

1 Hlízov 10 8 1 1 0 27:7 27
2 Čáslav B 10 7 1 1 1 30:14 24
3 Sokoleč 10 8 0 0 2 29:15 24
4 Milovice 10 5 1 0 4 20:17 17
5 Tuchoraz 9 5 0 2 2 19:22 17
6 Sadská 10 5 0 0 5 25:18 15
7 Bečváry 10 5 0 0 5 17:16 15
8 Ostrá B 9 4 1 0 4 20:21 14