Čáslavská rezerva soustředěným výkonem porazila přední tým tabulky

18. listopad 2012, 15:45
(aktualizováno: 18. listopad 2012, 16:52)

Čáslav - Posledním letošním domácím soupeřem Čáslavi B v krajském přeboru byl druhý celek tabulky - Sokol Dobřichovice. Ten se také prezentoval kvalitním výkonem, ovšem tomu chyběla finalní přihrávka a zakončení.

Čáslav B - Dobřichovice 3:0 (2:0)

Hosté od počátku přesnou kombinací drželi míč na svých kopačkách, jenže skórovali domácí: Už ve 12. min. P. Efthymiadis z pravé strany předložil míč do šestnáctky volnému Blaudetovi, který poprvé rozvlnil síť - 1:0. V 16. min. Dobřichovice zahrávaly trestný kop z hranice z ideální pozice, ovšem Karda naštěstí pro Čáslav svou střelou jen olízl břevno Dastychovy brány. O chvíli později si domácí v obraně nepočínali příliš důrazně, Karda svůj centr opět otřel o břevno a následný závar před Dastychem skončil jen rohem. Ve 41. min. čáslavská rezerva udeřila podruhé: Proti dlouhému a kolmému pasu Váni vyběhl brankář Šilhavý daleko ze své brány, prohrál ale souboj s Maxou, který upravil na 2:0. Na domácí straně mohlo být ještě veseleji těsně před přestávkou, když se před Dudkou na pravé straně otevřela obrana, rozhodčí Brejník ale o půl minuty zkrátil první půli a při šanci Čáslavi pískal konec.

Ve druhém poločase míč opět drželi spíše hosté, jenže svými průniky hrozil P. Efthymiadis a v 60. min. domácí zvýšili na 3:0. Beránek našlápnul k rychlému úniku po levé straně, narazil si s P. Efthymiadisem a v závěru akce přehodil padajícího Šilhavého - 3:0. Ani za tohoto stavu se Dobřichovice nevzdaly, jenže Březinovu tvrdou ránu z úhlu Dastych zkrotil a v poslední minutě mu pomohla i tyč, do které hlavičkoval opět Březina po centru Obermajera.

"Proti minulému týdnu jsme podali super výkon. Hlavně taktický. Poctivě jsme hráli ze zadu a čekali na brejky," shrnul zápas čáslavský trenér Jakub Stach a pokračoval: "Podařilo se nám dát dvě branky a pak už to bylo snažší. Kvalitní technický soupeř to měl na těžkém terénu složité a hrál do plných. Určitě to je fotbalové mužstvo, my jsme ale dnes hráli dobře."

Branky: 12. Blaudet, 41. Maxa, 60. Beránek. Rozhodčí: Brejník - Žáková, Pejša. ŽK: M. Brudný, Maxa - Březina. Diváků: 50. Čáslav B: J. Dastych - M. Brudný, M. Výborný, Petr Váňa, Svoboda - Dudka, R. Vajgl, V. Zikmunda, Blaudet (46. Beránek) - P. Efthymiadis, Maxa. Trenér Jakub Stach. Dobřichovice: Šilhavý - Větrovec (56. Šmerda), Boubín, Bláha, Kolman - Frydrych, Karda (64. Obermajer), Pechar, Březina - Bošanský, Kalivoda (76. Heráň). Trenér Vladimír Lacina.