Čáslavská rezerva zasypala Habry devíti góly

24. leden 2010, 17:58

Čáslav - Rezervu čáslavského FC Zenit Čáslav měly v neděli po obědě prověřit Habry, aktuálně třetí tým tabulky skupiny A I. B třídy Kraje Vysočina. Střetnutí se ale stalo jednoznačnou záležitostí domácích a v posledních minutách šlo jen o to, zda Čáslavští dokáží vstřelit desátý gól.

Čáslav B - Habry 9:0 (3:0)

Ráz zápasu předurčila už první minuta: Hned po rozehrání Král centroval z rohového kopu přímo na kopačku volného Vojtíška - 1:0. Ve 14. min. zase Svoboda prodloužil Váňův pas za obranu hostů a Král zvýšil na 2:0. I v dalších minutách si Čáslavští udržovali trvalou převahu. Ve 22. min. odražený míč po centru Krále přistál u Svobody, který však z malého vápna trefil jen nohy padajícího gólmana Hlídka. Podobně se ve 37. min. vedlo i Maxovi, Vojtíšek z dorážky mířil jen do boční sítě a vzápětí ten samý hráč po dobrém centru M. Jandy místo hlavou chtěl zasáhnout nohou. Ve 39. min. se už domácí opět dočkali: Váňa parádní uličkou uvolnil do šestnáctky Maxu, který po zemi zvýšil na 3:0.

Pár minut po přestávce si premiérový gól mezi muži připsal i dorostenec Žiak, který za brankovou čáru doklepl centr M. Kročáka. Hosté zcela rezignovali a útokům Čáslavi B prakticky jen přihlíželi. Činil se gólman Kozelka, který nejprve zlikvidoval samostatný únik M. Jandy a hned potom si poradil i s těžkou střelou Olivy. V 68. min. vyškrábl i nepříjemnou ránu Krupičky, ovšem ve 64. min. si cestu po pravé straně proklestil M. Tomíšek a z úhlu upravil na 5:0. Po Tomíškově centru Maxa v 72. min. zvýšil na 6:0 a v 78. min. si Žiak na zadní tyči počíhal na milimetrový centr Krále. Matoušek v 80. min. sice promarnil stoprocentní příležitost, kterou mu pomohl vytvořit Král, ovšem poslední dvě branky si připsal právě on: Nejprve ho za obranu vysunul Maxa a ani ne o minutu později si jeho nepovedený centr našel cestu až do sítě - 9:0.

"Jsem rád, že si Habry přijely s námi zahrát, abychom nestáli," upozornil na začátku trenér Čáslavi B Jiří Antoš a pokračoval: "Hlavní náplň týdne byl pátek a sobota, kdy jsme hodně trénovali. Dnes to bylo jen zpestření." Cílem utkání bylo podle Jiřího Antoše neinkasovat branku. "Výsledek ale není vůbec důležitý, chtěli jsme, aby si zahráli všichni a aby se nikdo nezranil," zdůraznil a dodal: "Každý, aby byl vytížený alespoň šedesát minut. Samozřejmě jsem rád, že jsme nějaké branky dali, ale spoustu věcí tam nebylo podle mých představ. Utkání ale splnilo účel."

Poprvé v mužích nastoupil k zápasu dorostenec Michal Žiak a hned si připsal dvě branky. "Dvakrát zakončil, jak měl, podruhé krásně hlavou," řekl na jeho adresu. "Dnes ale nerozhodovalo, kdo dal gól. Dorostence, kteří mají potenciál, se snažíme pomalu zapracovat a chceme jim dát šanci," doplnil.

Příští přípravné utkání Čáslav B sehraje v neděli proti FK Herálec, třináctému týmu podzimní tabulky přeboru Kraje Vysočina. "Soupeře moc neznáme," přiznal Jiří Antoš. "Na tento tým jsem dostal dobré reference, tak uvidíme," uzavřel.

Branky: 1. Vojtíšek, 14. Král, 39., 72. Maxa, 50., 78. Žiak, 64. M. Tomíšek, 83., 84. Matoušek. Rozhodčí: Dolejš - Onderka, Kracík. ŽK: Šembera (H). Čáslav B I. pol.: Potměšil - Matoušek, Petr Váňa, P. Holík, Svoboda - Hudec, Krupička, M. Janda, Král - Vojtíšek, Maxa. Čáslav B II. pol.: Míšek - OIiva, M. Votava, P. Holík (69. Matoušek), Svoboda (65. Hudec) - O. Tomíšek, M. Janda (69. Petr Váňa), Krupička (69. Král), Žiak - M. Kročák, Vojtíšek (65. Maxa). Trenér Jiří Antoš. Habry: Hlídek (46. Kozelka) - Raiter (46. Dibelka), Dvořák, Šembera, Toma (75. Bělák) - Kudláček (46. Stránský), Kvanka (60. Kudláček), Korel, Příbramský (46. Moravec) - Havlas (46. Bártík), Bělák (46. Štrobl). Trenér Jiří Černý.