Čáslavské béčko přišlo za půl hodiny o vedení 3:0, se Suchdolem prohrálo 3:4

16. únor 2014, 17:18
(aktualizováno: 16. únor 2014, 17:37)

Čáslav - Po utkání s Kavalierem Sázava fotbalisté FK Čáslav B přivítali na své umělé trávě dalšího soupeře z I. A třídy. V neděli po obědě změřili síly s vedoucím celkem tabulky, Sokolem Suchdol. A šedesát minut se drželi výborně, jenže o dobrý výsledek je připravil nepochopitelný kolaps v poslední půlhodině.

Čáslav B - Suchdol 3:4 (2:0)

Na začátku zápasu domácí soupeře zaskočili. Hráli aktivněji, lépe si počínali v osobních soubojích a svou chuť do hry korunovali i dvěma góly. Už po třech minutách unikl Špičák po dlouhém nakopnutém míči a pak přehodil i gólmana Hebra, ve 12. min. po dalším odkopu Vajgla Špičák upravil už na 2:0. Čáslavští mladíci jasně kontrolovali hru, do jediné vážnější příležitosti v první půli se z hráčů Suchdola dostal jen Havránek, ovšem pak trefil jen nohy vybíhajícího Dastycha.

I do druhého dějství vstoupilo lépe čáslavské béčko: Ve 49. min. Jos. Svoboda potrestal přesnou ranou k tyči liknavou rozehrávku suchdolských stoperů - 3:0. Po hodině hry jakoby domácí hráče někdo "vypnul". Vyklidili hřiště, vypadli z role a Suchdol dokázal výsledek otočit. V 65. min. zavelel k obratu Janovský, ani ne za dvě minuty Dittrich parádním trestným kopem z hranice vápna upravil na 3:2 a v 78. min. po rychlém brejku Havránek uvolnil Böhma, který uklidil míč k tyči - 3:3. Suchdolští si připravovali i další šance, Havránek po rohovém kopu hlavičkoval nad, Pacák po akci Janovského trefil břevno. V 86. min. Janovského centr Havránek sice minul, ale Mjartan nechytatelným odkopem k tyči nedal Dastychovi šanci - 3:4.

"Druhý poločas hodnotit vůbec nebudu. Byla to ´holomajzna´, že bych hráče nakopal do zadku," rozčiloval se trenér Čáslavi B Miroslav Paták. "Výkon ve druhém poločase nebyl ani na okresní přebor," poznamenal a dodal: "První poločas měřítko snesl, ale druhý byl hrozný."

Suchdolský kouč Vlastimil Chlád zápas hodnotil přesně opačně. "My jsme hráli hrozně v prvním poločase," řekl trenér, který si zkoušel v obraně nové varianty. "V první půli byli domácí jednoznačně lepší, běhavější, všude jsme byli o krok pozadu," přiznal. Jeho tým ale nakonec dokázal zvrátit stav 3:0 ve svůj prospěch. "Ve druhé půli už to bylo lepší," oddechl si.

Suchdol postrádal Štainze, Raka, Müllera a Míška. "Štainz leží se čtyříctkou horečkou, Müller má něco s patou, u něj nevíme, jak to bude. Raka bolí záda a Míšek byl uvolněn pro pracovní povinnosti," udělal inventuru v hráčském kádru Vlastimil Chlád. "Doufám, že se do jarní sezony dáme dohromady," uzavřel.

Branky: 3., 12. Špičák, 49. Jos. Svoboda - 65. Janovský, 67. Dittrich, 78. Böhm, 86. vlastní (Mjartan). Rozhodčí: Petr Procházka. Čáslav B: J. Dastych - Růžička (46. Mjartan), M. Výborný (57. Vajgl), Pipek, Kutil (46. Vrána) - Kvíčala (67. V. Zikmunda), R. Vajgl (46. Čeremi), V. Zikmunda, Zoufalý (46. M. Frejlach) - Maxa, Špičák (71. Zoufalý). Trenér Miroslav Paták. Suchdol: Hebr - Langr (78. Holub), Svoboda, Holub (65. Pacák), Dittrich - Böhm (30. Javorek), Kalivoda, Kmoch, Pacák (46. Böhm) - Havránek, Janovský. Trenér Vlastimil Chlád.