Čáslavské fotbalistky bez ztráty bodu přezimují v čele tabulky druhé ligy!

8. listopad 2017, 07:32

Čáslav - Pro fotbalistky Čáslavi skončila podzimní část 2. ligy žen suverénním způsobem: Jsou v čele tabulky a dosud neztratily ani bod! Utkání z minulého týdne v Rakovníku bylo pro vichřici odloženo a bude se dohrávat na základě dohody obou týmů až na jaře 10. března, před zahájením jarní části.

Čáslav - Olomouc 5:1 (2:0)

Domácí hráčky v tomto utkání neponechaly nic náhodně, hrály aktivně, důrazně, fotbalově a zaslouženě si připsaly další tři body, kdy se navíc v utkání blýskla čtyřmi brankami Buchtová.

„Cítili jsme, že sama děvčata už v přípravě na zápas chtějí zvítězit a nezkazit si bodový zisk a tak v kabině byla dobrá nálada a nebylo k samotnému utkání moc , co říct,“  začal hodnotit jeden z domácích trenérů Vaněček a navázal: „do 15. minuty to bylo takové neurovnané utkání, kdy jsme se ztěžka dostávali do tempa, přestože jsme měli balon na kopačkách z 80% stále my. Stále nám chyběla přesnější finálka do zakončení.“

Pro Čáslavandy šlo v utkání o to, zda dotáhnou skvělou podzimní sérii do konce. Po úvodním vzájemném oťukávání, začaly domácí hráčky přebírat iniciativu. Po čtvrt hodině hry si Kovaříková „pohrála“ s olomouckou defenzívou, odcentrovala na Burešovou, ta míč sklepla na Buchtovou a ta poprvé  poslala míč do olomoucké sítě 1:0.

„Ačkoliv jsme měli v této fázi neustálou převahu a soupeř hrozil jen z nákopů, které dobře zachytávala naše celá obranná řada, přesto jsme se těžko prosazovali na vápně soupeře, který tento prostor dobře zhušťoval,“ pokračoval Vaněček.

Domácí hráčky hýřily aktivitou, připravovaly si slibné akce, ale chyběla přesná finální přihrávka, která by vedla do zakončení. Po půlhodině hry vnesla klid mezi své řady Buchtová, která dostala míč po rychle rozehraném autu Bížovou a z otočky poslala míč podruhé za záda Hegrové 2:0.

Druhý poločas se hrál zcela v režii fotbalistek Čáslavi. Jestliže v prvním poločase měli navrch, ve druhém se jejich kvalita projevila ještě výrazněji. V 58 minutě se prosadila opět Buchtová, která přesnou střelou zúročila  ideální přihrávku od Burešové 3:0.

Čestného gólu se hráčky Olomouce přece jenom dočkaly v poslední desetiminutovce, když po nedorozumění domácí obrany následoval špatný odkop přímo na nohu hráček Olomouce, a po následném centru do vápna si srazila míč na ruku Karafiátová a pokutový kop proměnila Blahová 3:1.

Branka domácí hráčky nezaskočila ba naopak. Mádliková předvedla své fotbalové umění, obešla po pravé straně Helekalovou, posadila míč na nohu Čápové, která z první poslala míč k pravé tyči 4:1.

V závěru pak Buchtová, která byla při střelecké chuti, zakončila gólovou smršť svou čtvrtou brankou v utkání. Střelu Čápové stačila Hegová jen vyrazit a Buchtová pohotově míč sklepla do branky a stanovila na konečných 5:1.

„Domníváme se, že výsledek utkání odpovídal poměru sil a šancí na obou stranách a samozřejmě jsme rádi, že jsme podzimní část zakončili vítězně. Sice se některá utkání naší skupiny budou dohrávat, ale i tak jsme s náskokem 9-ti bodů jasně první a chtěli bychom děvčatům za odvedené výkony poděkovat. Za své výkony si zcela zaslouží být tam, kde momentálně jsou,“ dodal Vaněček.

Branky: 16., 33., 59., 89. Buchtová, 86. Čápová - 82. pok. kop Blahová. Rozhodčí: Kánská - Poklop, Kučera. Čáslav: Jelínková - Culková (64. Truhlářová), Karafiátová, Krejcarová, Bížová (64. Němcová) - Brothánková (78. Grulichová), Čápová, Ašenbrennerová, Kovaříková - Burešová (64. Mádlíková), Buchtová. Trenéři Ivo Ducheček, Jindřich Vaněček.