Čáslavské fotbalistky odjížděly z Rakovníka s veselou

19. září 2018, 06:30

Lány - Druhá nejvyšší soutěž fotbalistek pokračovala dalším kolem. Čáslavandy v něm chtěly odčinit brankový půst z minulého kola, což se jim povedlo dokonale:

Rakovník - Čáslav 0:5 (0:2)

Utkání začalo náporem hostujících hráček, které dokonale využily nacvičené rohové kopy, kdy nejprve zprava Brothánková poslala míč před domácí branku, nejvýše vyskočila Ašenbrennerová a nedala domácí Havlíkové šanci 0:1. Podruhé z opačné strany to byla Grulichová, která přesně posadila míč na hlavu Burešové 0:2.

Čáslavské fotbalistky si postupně během poločasu vytvářely řadu šancí, jen Kovaříková, Brothánková, Burešová, měly šance více jak ložené, ale koncovka byla opět žalostná, takže nic se do poločasu skórově nezměnilo.

"V poločase jsme si řekli, že je zbytečné za tohoto stavu otevírat hřiště, spíš zrychlit na soupeřově polovině akce a hlavně využívat kraje záloh, kde byl soupeř nejvíce zranitelný, což se nám vyplatilo a když soupeřky od 65. minuty postupně fyzicky uvadaly, hrálo se v podstatě na jednu branku - tu domácích," začal hodnotit utkání jeden z čáslavských trenérů Jindřich Vaněček.

Hostující hráčky přidávaly na tempu a fotbalovosti, což vyústilo v narůstání konta domácích. Třetí branku přidaly Čáslavandy v běžící 56. minutě, kdy Ašenbrennerová z vlastní poloviny vytáhla míč na půlku, přesnou křížnou přihrávkou vyzvala Kovaříkovou, ta zatáhla míč po levém křídle a přízemní přihrávkou přesně trefila nastavenou nohu Burešové - fotbalová paráda 0:3. V 79. minutě Burešová zakončila hatrick, která zúročila ideální přihrávku Kovaříkové 0:4. Celou fotbalovou parádu pak zakončila Čápová, která si naběhla na „ťukec“ Klozové, posunula si míč na vápno a podél domácí gólmanky Havlíkové stanovila na konečných 0:5.

"Samozřejmě, že jsme s kolegou spokojeni se třemi body, určitě jsme spokojeni s výkonem hráček za 70 minut hry, ale s čím spokojeni rozhodně nejsme, je s dvěma desetiminutovými herními výpadky, kdy se trošku flákáme a hrajeme jen na udržení stavu, a dále s koncovku. Dnes jsme měli celkem 12 gólových šancí, z nichž jsme využili jen 40%,“ dodal Vaněček.

Branky: 22., 56., 79. Burešová, 7. Ašenbrennerová, 85. Čápová. Rozhodčí: Chlastáková - Kortanová, Steinmetzová. ŽK: Landesková, Valentová (R). Čáslav: Jelínková - Grulichová (72. Stibůrková), Ašenbrennerová, Karafiátová, Truhlářová - Brothánková (80. Levová), Klozová, Čápová, Kovaříková - Beštová (64. Krejcarová), Burešová. Trenéři Ivo Ducheček, Jindřich Vaněček.