Čáslavské fotbalistky otočily poločasové vedení Bohemky a připsaly si další vítězství!

18. říjen 2017, 07:21

Uhříněves - V sedmém kole II. ligy žen se fotbalistky FK Čáslav představily na hřišti v Uhříněvsi jako aktuální lídr tabulky: Soupeřem jim byl tým Bohemians 1905, který je momentálně na opačném pólu tabulky. Z tohoto pohledu mělo jít o jasnou záležitost hostujících hráček, ale utkání se vyvíjelo zcela jinak. Přesto čáslavské fotbalistky dokázaly zvítězit již posedmé za sebou:

Bohemians - Čáslav 2:5 (2:1)

Úvod vyšel hráčkám Čáslavi podle představ, šly do vedení již po deseti minutách hry, kdy Buchtová dostala přesnou přihrávku od Čápové, šla sama na gólmanku Horákovou, ta střelu sice vystihla, ovšem míč vyrazila přímo na nabíhající Brothánkovou, která pohodlně skórovala do prázdné branky 0:1.

"Perfektní trávník v Uhřiněvsi a propadák prvního poločasu, tak lze charakterizovat první polovinu utkání. Sice jsme šli v 11. minutě do vedení, pak si holky myslely, že se soupeřky z Bohemky porazí samy a mimo šance Burešové ve 14. minutě, kdy šla sama, ale ukvapila se a z poza vápna střílela nad, jsme v prvním poločase neukázali vůbec nic. To byla samozřejmě voda na mlýn pro domácí hráčky, které byly jako „vosy“. U všeho byly dřív, byly aktivní, chtěly hrát a taky se jim dařilo. Jen díky perfektnímu výkonu brankářky Jelínkové jsme neodcházeli v poločase s pětigolovým přídělem, ale přesto jsme po prvních pětačtyřiceti minutách prohrávali...2:1," zhodnotil první poločas jeden z čáslavských trenérů Jindřich Vaněček a pokračoval: "Ačkoliv jsme před zápasem upozorňovali, že nechceme, aby se opakoval přístup ke hře z Olomouce, přes to jsme k zápasu přistoupili laxně, bez myšlenky, bez pohybu.“

Čáslavandy uspokojeny se začátkem a s vidinou, že se nemůže nic stát, přestaly hrát svou hru a iniciativu přenechaly domácím hráčkám. Ty nechaly několikrát vyniknout čáslavskou Jelínkovou v brance. Za svou aktivní hru se domácí hráčky dočkaly do půle dvoubrankového vedení, když takřka během minuty otočily skóre ve svůj prospěch. Nejprve se ve 38. minutě přesně trefila Šuleková a v zápěstí nešťastnou tečí poslala míč do své sítě Karafiátová 2:1.

Hned v úvodu druhého poločasu zahrávala Kovaříková roh, míč perfektně posadila na hlavu Karafiátové a bylo srovnáno 2:2. Běžela 49. minuta, když si naběhla Karafiátová na přihrávku Kovaříkové a přesnou střelou poslala potřetí míč za záda Horákové 2:3. To byla voda na mlýn čáslavských hráček, které začaly přebírat iniciativu.

Domácí hráčky ještě párkrát pozlobily, ale opět se zaskvěla Jelínková, hostující obrana zlepšila hru, takže se postupně útoky domácích otupovaly již v zárodcích jejich hry a od 70. minuty také odešly domácí hráčky fyzicky. Čáslavandy pak diktovaly tempo hry a přidaly další branky. V 78. minutě se uvolnila Burešová a zvýšila na 2:4 a konečný účet stanovila brankou Čápová 2:5.

"Tragická hra v první půli nás přinutila ke zlepšenému výkonu a následnému zasloužené vítězství. Domácí tým se představil v dobrém světle a již dnes je vidět, že jde o perspektivního a mladého soupeře. Z našich hráček si zaslouží pochvalu za svůj výkon pouze Jelínková," dodal Vaněček.

Branky: 38. Šuleková, 39.  vlastní (Karafiátová) - 46., 49. Karafiátová, 11. Brothánková, 38. Burešová, 82. Čápová. Rozhodčí: Popelka - Řehák, Jandus. Čáslav: Jelínková - Culková, Krejcarová, Karafiátová, Bížová - Brothánková (73. Truhlářová), Čápová, Ašenbrennerová, Kovaříková (73. Němcová) - Buchtová (73. Mádlíková), Burešová. Trenéři Ivo Ducheček, Jindřich Vaněček.