Čáslavské fotbalistky pokračují ve skvělých výkonech a nadále si drží svou neporazitelnost

24. říjen 2017, 11:40

Praha - Druhá nejvyšší fotbalová soutěž žen vstoupila do své druhé části. Hráčky FK Čáslav i po osmém kole zůstávají v čele tabulky bez ztráty jediného bodu!

ABC Braník ­- FK Čáslav 2:3 (0:1)

Tentokrát pokořily celek Braníku, i když to ve druhém poločase neměly jednoduché. Již od úvodních minut si hostující hráčky vytvořily územní převahu a usadily se na polovině Pražanek. Držely správný rytmus hry, kombinovaly a režírovaly hru.

"Od začátku jsme měli utkání pod kontrolou a byla jen otázka času, kdy vstřelíme první branku, děvčata hrála přesně to, jak jsme si to řekli," začal hodnotit Ivo Ducheček, jeden z trenérů čáslavských fotbalistek.

Čáslavandy, na kterých byla patrná individuální kvalita, si vytvořily několik slibných šancí, ale bez gólového efektu. Naopak domácí hráčky spoléhaly jen na rychlé brejky, ale jak s rychlonohou Jarolímkovou tak i Florkovou, si čáslavská defenzíva hravě poradila. Svou převahu vyjádřily gólově hráčky Čáslavi po půlhodině hry, kdy Buchtové poslala z úhlu střílenou přihrávku před branickou branku, kde si míč srazila do branky Juráková 0:1.

Do druhého poločasu nastoupily hostující hráčky s odhodláním ohlídat si a nadále režírovat průběh hry a přidat další branky. Ale z takřka pohodového utkání se s přibývajícími minutami stávalo drama, o které se však nepostaraly jen samotné hráčky. Nejprve Holakovská v roli hlavní rozhodčí, posoudila hru Krejcarové s Jelínkovou jako malou domu, následnou rozehrávku domácím nechala několikrát opakovat až se míč dostal ke Štvrtňové, která z ofsidové pozice poslala míč do čáslavské sítě 1:1. Domácí hráčky využily rozhozené defenzívy čáslavských a v zápětí zvýšila Stará na 2:1. Hostující hráčky však nerezignovaly a tlačily se před branku svých soupeřek. Tlak narůstal. Sražení Truhlářové v pokutovém území zůstal bez povšimnutí arbitrů, stejně tak jako míč, který putoval za brankovou čáru po střele Karafiátové a následném orazítkování obou tyčí. Vyrovnání se Čáslavandy dočkaly po dorážce Buchtové 2:2. Ani s tímto stavem se hostující hráčky nechtěly smířit a v závěru utkání Mádlíková přesnou střelou poslala míč za záda Palkové 2:3.

"Opět se v utkání projevila velká morální síla našich hráček. I za situace, která se odehrávala ve druhé půli, děvčata nesložila zbraně a utkání dotáhla do vítězství, čehož si na nich moc ceníme. Vítězství si zcela zasloužila,hrála velmi dobře," dodal Ducheček.

Branky: 50. Štvrtňová, 59. Stará - 35. vlastní (Juráková), 77. Buchtová, 88. Mádlíková. Rozhodčí: Holakovská - Heinc, Kohout ŽK: Buchtová, Čápová, Krejcarová (všechny Č). Čáslav: Jelínková - Culková, Krejcarová, Karafiátová, Bížová ­- Brothánková (67. Truhlářová), Čápová, Ašenbrennerová, Kovaříková (67. Němcová) - Burešová (67. Mádlíková), Buchtová. Trenéři Ivo Ducheček, Jindřich Vaněček.