Čáslavské fotbalistky stále figurují v čele tabulky druhé ligy

25. září 2018, 07:56

Čáslav - V dalším utkání 2. ligy fotbalistek se střetl prvním s posledním, ale průběh utkání tomu moc neodpovídal. Čáslav přivítala Hodonín:

Čáslav - Hodonín 2:1 (1:0)

„Tradiční, fotbalově nepříjemný soupeř, kterému stačí jedna gólová šance, aby ji využil a potrápil nás,“ řekl na úvod jeden z čáslavských trenérů Jindřich Vaněček.

První půle byla ve znamení stálé, lehké převahy domácích hráček, které však nezužitkovaly vcelku slibné šance, ať už se jednalo o perfektní pas na nabíhající Brothánkovou, které však chybělo obhození hostující Svatošové, nebo Burešové, která se řítila sama na gólmanku Horákovou, ale zbrkle zakončovala za vápnem, přestože s míčem mohla pokračovat do vápna a zakončit umístěnou střelou.

Štěstí se přiklonilo k domácím hráčkám v závěru poločasu, kdy se do akce ve vápně dostala Kovaříková, která si obhodila hostující Pavkovou, a když už se chystala na střelu, byla zezadu sražena Podrazilovou a následný pokutový kop s přehledem proměnila Burešová 1:0.

„O poločasové přestávce jsme děvčatům vytkli nedůraz v osobních soubojích a to, že se nám moc nechce běhat,“ pokračoval Vaněček.

Ve druhé půli začaly lépe hostující hráčky, které začínaly mít lehce navrch, čehož dokázaly využít, když Brothánkovou na pravé straně vápna obrala o míč hostující Psotková, obratem nahrála na volnou, nabíhající Svatošovou, která zcela nekrytá pohodlně nastavila nohu a z malého vápna nedala Jelínkové šanci 1:1.

„To jsou momenty, ze kterých si vždy komplikujeme utkání. Není přece možná ztráta míče u vápna a ještě k tomu nechat soupeře odcentrovat a dále jak je možné, že si nedovedeme pokrýt nabíhající hráčku!!! Naštěstí se naše holky opět nadechly a začaly „trochu makat“, zlobil se Vaněček.

Po vyrovnávací brance se obraz hry změnil a domácí hráčky začaly přebírat iniciativu. Zlepšená hra přinesla ovoce v podobě vstřelení vítězné branky, kdy po hezké akci od Karafiátové, přes Kovaříkovou se dostal míč k zleva nabíhající Čápové, která ostrým stříleným centrem zaskočila hostující defenzívu v čele s Horákovou, která ještě měla snahu míč vyrazit, ale marně 2:1.

„Utkání z pohledu předchozích se nám tentokrát moc nepovedlo, nedařila se nám kombinační hra, byli jsme nepřesní a hlavně, chvilkama se nám nechtělo moc běhat. Šancí na jasné vítězství bylo dost... bohužel náš tým na vstřelení gólu potřebuje 3-4 šance. Ale přesto je vítězství zasloužené a důležité,“ dodal Vaněček.

Branky: 44. pok. kop Burešová, 77. Čápová - 56. Svatošová. Rozhodčí: Kánská ­- Dibelková, Machačová. ŽK: Blahová (H). Čáslav: Jelínková - Grulichová (68. Levová), Ašenbrennerová, Karafiátová, Němcová - Brothánková (80. Stibůrková), Čápová, Klozová(60. Krejcarová), Kovaříková - Truhlářová, Burešová. Trenéři Ivo Ducheček, Jindřich Vaněček.