Čáslavské fotbalistky úspěšně vstoupily do jarní sezony

20. březen 2018, 08:38

Brno - K úvodní jarnímu utkání druhé ligy se čáslavské fotbalisty vypravily na jih Moravy do Brna na hřiště Otnice. Utkání bylo poznamenáno silným studeným vichrem, takže se hrálo na samé hraně, možná za hranou regulérnosti. Kvůli podmínkám moc fotbalovosti vidět nebylo. K rozehrání míče si musely spoluhráčky často vzájemně vypomáhat, jelikož míč na místě nechtěl poslouchat. S těmito podmínkami se lépe vypořádaly hráčky Čáslavi:

Zbrojovka Brno - Čáslav 1:2 (0:2)

„Po dohrávaném utkání podzimu, kdy jsme minulý týden v Rakovníku ztratili prvních dvou bodů za remízu, ačkoliv jsme z osmdesáti minut odehraných na soupeřovi polovině, dovedli vytěžit jediný gól, jsme tento týden jeli do Brna, kde nás hostily hráčky domácí Zbrojovky na  „betonové“ UMT  v Otnicích. Moc se nám zatím nedařilo a to ani v přípravných utkáních, proto jsme holkám řekli, ať je to utkání hlavně baví, ať se tím těší a pracují. První poločas se v podstatě odehrál celý na půlce soupeřek a jen naše střelecká nemohoucnost, ovlivněná silným větrem, který každý nakopnutý míč odnesl jinam, než měl jít,“ hodnotil utkání jeden z hostujících trenérů Jindřich Vaněček.

Čáslavandy se prosadily již v úvodní  čtvrthodince, kdy Karafiátová zahrávala trestný kop z 30m, míč doputoval na zadní tyč, odrazil se k dobře postavené Buchtové, která ho nasměřovala do branky 0:1.

V začínající čtyřicáté minutě zahrávala rohový kop Brothánková a míč namotala přesně  do branky 0:2. Hostující hráčky měly celý poločas pod kontrolou, připravily si řadu dalších možností  ke skórování , ale k přesnému zakončení nedošlo.

Druhý poločas začaly lépe domácí hráčky, které lépe kombinovaly a s větrem v zádech se snažily o korigování pro ně nepříznivého výsledku. Snížení se přece jenom dočkaly v 75 minutě, kdy se za zády čáslavské defenzívy zjevila Kubicová a sporným gólem snížila 1:2.

„Druhý poločas jsme hráli proti větru. První dvacetiminutovku jsme doslova protrpěli, vázla kombinace, nechtělo se nám běhat a tak se soupeřkám podařilo snížit stav, kdy centr přes naší obranu našel tři hráčky Brna v postavení mimo hru a protože byl asi opravdu silný vítr natolik, že právě lajnová sudí neviděla, samotná hráčka překonala Jelínkovou… TOHLE BY VIDĚL I …..“ uvedl Vaněček.

Obdržená branka vyburcovala čáslavské fotbalistky, které opět převzaly iniciativu, zlepšeným výkonem odehrály v podstatě celou poslední dvacetiminutovku na polovině svých soupeřek.

„Vítězství jsme si fotbalovějším dojmem a hrou zasloužili a musíme poděkovat holkám, že se vyrovnaly s nepřízní počasí i rozhodčích,“  dodal Vaněček.

Branky: 75. Kubicová - 12. Buchtová, 38. Brothánková. Rozhodčí: Soukupová - Zaplatilová, Vévodová. Čáslav: Jelínková - Culková, Krejcarová, Karafiátová, Bížová ­- Brothánková (77. Truhlářová), Čápová, Ašenbrennerová, Kovaříková - Buchtová, Burešová (46. Němcová). Trenéři Ivo Ducheček, Jindřich Vaněček.