Čáslavské fotbalistky v Hodoníně utrpěly první porážku v soutěži

17. květen 2018, 09:23

Hodonín - První nadstavbové kolo o postup má ze sebou druhá nejvyšší soutěž fotbalistek. Hráčky Čáslavi zavítaly do Hodonína, kde na ně čekal nejen nepříjemný soupeř, ale i nepříjemné „ovzduší“. To se také během utkání potvrdilo.

Hodonín - Čáslav 5:2 (3:0)

Hostující hráčky si případným vítězstvím mohly zajistit prvenství a postup, což jim zřejmě svazovalo nohy a utkání se jim vůbec nepovedlo a utrpěly tak první porážku v soutěži.

„K utkání jsme odjížděli vzhledem k brzkému začátku ráno už v 6 hodin, takže pro některá dojíždějící děvčata to znamenalo vstávání kolem půl páté. Hodonínská půda je „vždy horká“ a nám se zde, upřímně řečeno, nikdy nehraje dobře. A protože jsme do Hodonína odjížděli s tím, že už po tomto utkání může být rozhodnuto o vítězi 2. ligy, pak snad i to mohlo být podvědomě příčinou totálního propadáku,“  řekl s hořkostí v hlase jeden z čáslavských trenérů Jindřich Vaněček.

Hostující trenéři opět museli skládat základní jedenáctku, což se už stává tradicí, neboť tentokrát pro změnu chyběly  Ašenbrennerová s Truhlářovou.

„Ještě před samotným utkáním jsme si řekli, že je potřeba co nejvíce držet míč na svých kopačkách, ale hlavně důsledně obsazovat a napadat soupeře v zárodcích jejich akcí. Bohužel naše děvčata k utkání nastoupila jako profesorský sbor, který čeká, že se soupeř zaleknul už při našem příjezdu a bude jen otázkou času, kdy se z toho sám položí. Opak byl pravdou a my jsme celých 45 minut první půle staticky přihlíželi tomu, jak nás soupeřky v podstatě deklasují ve všech činnostech. Za první půli jsme se dostali přes půlku možná tak čtyřikrát! Jinak jsme jen přihlíželi, jak se to má hrát - doufám, že se holky dobře dívaly,“ pokračoval Vaněček.

Hostující  hráčky zahrozily hned v úvodu po akci Culkové s Němcovou, ale to bylo na dlouhou dobu vše. Hráčky Nesytu vycítily šanci a ve 21. minutě se Psotková bez většího úsilí dostala na vápně ke střele a nikým nebráněna poslala míč do protisměru Jelínkové 1:0.

Krátce na to Culková propadla na pravé straně, nechala Bláhovou utéct po levé straně, ta našla přesně před brankou  opět nikým neatakovanou Psotkovou a bylo 2:0.

V nastaveném čase prvního poločasu využily domácí hráčky po zahrání standartky  zaváhní Jelínkové, které vypadl míč z ruky ke Svatošové, která jen nastavila nohu a zvýšila na 3:0. Což byl pro hostující hráčky hřebíček do rakve. A když hned v úvodu druhého dějiství  se lehce prosadila děravou defenzívou Psotková, která si s obranou v podstatě jen pohrávala  a zvýšila na 4:0, bylo prakticky po utkání. Hostující hráčky pak už je korigovaly Karafiátovou, což byla ale slabá náplast na nejhorší výkon sezóny.

„Nepomohly nám ani změny v sestavě, ani přesuny hráček a ačkoli jsme ve druhém poločase odehráli celkem bojovný výkon, kdy byla konečně vidět snaha s výsledkem něco udělat, byl náš soupeř tentokrát lepší po všech herních stránkách a my jsme se i nadále trápili a nemohli se dostat do zápasu... Propadák obrany, katastrofa zálohy, nemohoucnost útočné řady.  Zlepšení celé hry od 70. minuty již na vývoj utkání nemělo vliv. Pokud nefunguje tým jako jednolitý celek, pak se úspěch nemůže dostavit, ale hlavně konkrétně v tomto utkání, byla zřejmá lehkomyslnost, nedůslednost, podcenění soupeře,“  zakončil hodnocení Vaněček.

Branky: 21., 35., 46. ,68. Psotková, 45. Svatošová ­- 52., 89. Karafiátová. Rozhodčí: Dytková - Jurajdová, Zámečník. ŽK: Strouhalová - Buchtová, Čápová. Čáslav: Jelínková - Bížová (74. Grulichová), Karafiátová, Brothánková, Culková - Němcová, Čápová, Krejcarová (74. Frolíková), Kovaříková - Buchtová (69. Mádlíková), Burešová. Trenéři Ivo Ducheček, Jindřich Vaněček.