Čáslavské fotbalistky v poháru postoupily přes Teplice

29. září 2017, 12:21

Bystřany - Na čtvrteční sváteční den bylo naplánováno  2. kolo poháru KFŽ, ve kterém se hráčky Čáslavi představily na hřišti v Bystřanech u Teplic. Tam je čekal doposud vedoucí celek ČFL tým FK Teplice:

Teplice - Čáslav 1:3 (0:0)

Domácí celek vsadil na defenzivní taktiku, takže Čáslavandám nezbylo nic jiného než dobývat přehuštěný obranný val teplických hráček. I když  hru režírovaly čáslavské fotbalistky, vytvořily si řadu slibných šancí, trefit do černého se jim nedařilo. Na druhé straně se blýskla Jelínková po rychlém brejku Němcové, nejlepší kanonýrky domácích.

Branky začaly padat až po přestávce. Nejprve po čtvrthodině hry hostující Burešové ideálně našla nabíhající Buchtovou a ta poprvé rozvlnila teplickou síť 0:1. V začínající 70 minutě přišly chvíle Ašenbrennerové, která dvěma góly navýšila skóre na 0:3. Hostující hráčky si už hlídaly průběh hry, přesto chvíle nepozornosti znamenala snížení Zvolenskou na 1:3, což bylo z pohledu vstřelených branek vše. Výsledek znamená postup hráček Čáslavi  do dalšího kola, ve kterém o víkendu 18. - 19. 11, přivítají ve Vodrantech prvoligový celek Liberce.

„Ikdyž se jednalo o pohárové utkání, nasazení u našich děvčat nebylo takové, jako o mistráku. Chvílema nám to připadalo, že se hrají nějaký přáteláček. Zejména v první půli hrála děvčata dost vlažně. Po přestávce se naše hra trochu zvedla, což přineslo i pěkné branky. Domácí bránily chvílema v devíti hráčkách ve vápně a my jsme měli problém dostat míč do brány,“  zhodnotil utkání jeden z čáslavských trenérů Ivo Ducheček.

Branky: 81. Zvolenská - 68., 69. Ašenbrennerová, 58. Buchtová. Rozhodčí: Harenčák – Bůžek, Šťásek. Čáslav: Jelínková – Culková, Karafiátová, Krejcarová, Němcová – Brothánková (70. Grulichová), Čápová, Ašenbrennerová, Kovaříková – Buchtová, Burešová (60. Mádlíková). Trenéři Ivo Ducheček, Jindřich Vaněček.