Čáslavské fotbalistky v prvním přípravném utkání porazily ligové Pardubice!

22. červenec 2013, 07:58
(aktualizováno: 22. červenec 2013, 07:58)

Pardubice - Pardubice: K prvnímu přípravnému utkání zajížděly čáslavské fotbalistky do Pardubic, kde je čekal kombinovaný celek prvoligových fotblistek s ligovými juniorkami.

Pardubice - Čáslav 3:5 (2:1)

Čáslavské fotbalistky vstoupily do utkání s respektem ze soupeřek. Ten však netrval dlouho. Čáslavandy zjistily, že se soupeřem se dá hrát a začaly se prosazovat na útočné polovině. Paradoxně v době, kdy své soupeřky na dlouhé minuty sevřely na jejich polovině, zbytečnou ztrátou míče ve středu hřiště nabídly domácím rychlý přechod do útoku, kdy se míč po nemastné neslané střele odrazil od tyčky k nabíhající Brandejské, která nezaváhala 1:0 .

Domácí se však dlouho neradovaly. Čáslavské fotbalistky pokračovaly ve své hře - nátlaku a rychlém přechodu, kterého ve 13. minutě využila Karafiátová a střelou z dvaceti metrů zaskočila nejistě působící domácí brankařku 1:1. Ve 30. minutě nezachytila hostující stoperská dvojice Hixiovou, která své sólo zakončila bezchybně a nedala Jelínkové šanci 2:1.

"Přestože jsme po prvním poločase prohrávali, byli jsme spokojeni s výkonem našich hráček, neboť jsme působili ucelenějším výkonem a naše útočné šance byly nebezpečnější," řekl na úvod jeden z trenérů hostujícího týmu Jindřich Vaněček.

Druhá půle se začala lehkou převahou domácích hráček, ale obraná hra čáslavských fotbalistek, za pomoci záložní řady, hrála zodpovědně a tak jen pár střel na výborně chytající Jelínkovou nebylo vážnějším nebezpečím. Běžela 53. minuta a po pěkné kombinaci Bělinová - Karafiátová - A. Prchalová se posledně jmenovaná prosadila ve vápně soupeře a jen tyč zastavila vyrovnání. V této fázi hry měly navrch Čáslavandy, které soupeřky předčily jak pohybem, tak i dobrou kombinační hrou a zejména dvojice Karafiátová - Buchtová dělal domácím potíže.

Právě tato dvojice se postarala o další branku hostujícího celku, kdy v  60 minutě  si na centr Karafiátové naběhla Buchtová, která svým sólem srovnala stav na 2:2. O dvě minuty déle se výborně uvolnila hostující Bělinová, která se ve druhé části II.poločasu přesunula na hrot útoku, zatáhla míč až k lajně malého vápna a předložila "lahůdku" Buchtové, která nadvakrát překonala golmanku 2:3. Hned v následující minutě se prosadila A. Prchalová, která si doslova a dopísmene pohrála s domácí středovou dvojicí a domácí brankářce poslala vizitku "fotbalového mazáka" 2:4. Brankostroj čáslavských fotbalistek ukončila svou třetí brankou Buchtová, která ukázala svá záda svým soupeřkám, obešla vyběhlou brankářku a do prázdné branky zvýšila na 2:5. Domácí hráčky už jen výsledek korigovaly v závěru utkání Hixiovou z pokutového kopu na 3:5.

"Gratuluji soupeřkám k vítězství," řekla po utkání domácí trenérka Eva Šmeralová a pokračovala: "Čáslavské fotblistky hrály velice dobře. Začátek přípravy nám dělal větší problémy než hostujícím hráčkám."

Hostující trenéři se shodli v hodnocení: "Utkání splnilo začátek přípravného období,  děvčata překvapila, že byla svým výkonem srovnatelná s hráčky 1.ligy. Rozhodně však nechceme výsledek a výkon přeceňovat. Celá letní příprava je teprve před námi a bude dostatek prostoru k předstartovnímu zhodnocení. V každém případě si výkonu našich hráček velice vážíme, že i přes úmorné vedro, hrála naplno. Je vidět, že jim fotbal asi chyběl, protože hrála s velkou chutí."

Branky: 10., 80. Hixiová, 30. Brandejská - 60., 62., 70. Buchtová, 13. Karafiátová, 63. A. Prchalová. Čáslav: Jelínková - Culková, Veselá, Buřvalová, T. Prchalová -  Bělinová, Karafiátová, A. Prchalová, Truhlářová - Miláčková (60. Červinková), Buchtová. Trenéři Ivo Ducheček, Jindřich Vaněček.
Příští utkání: Čáslav - Jihlava (neděle 28. července od 14 hodin)